Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 20.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Audējām Ķeguma komercnovirziena vidusskolas pagrabstāvā bez maksas ierādītas telpas. Attēlā pie stellēm – Baiba, Ieva un Edīte.

Ķeguma audēju darbnīca «Pūrs» izrāda pirmos darbus

Dzintra Dzene

Tik dažas dienas ikviens interesents Ķeguma tautas namā varēja aplūkot Ķeguma audēju darbnīcas «Pūrs» dalībnieču pirmo darbu izstādi. Lai gan šī darbnīca vēl ir tikai sava ceļa sākumā – audējas pirmos soļus šajā jomā spērušas tikai pagājušā gada rudenī, viņām jau ir ar ko lepoties! Izstādē varēja aplūkot jostas un spilvenus, linu dvielīšus, lupatu paklājiņus dažādās tehnikās un pat tautas tērpa brunčus.

 

 

 

 

– Ar kādiem vaļaspriekiem aizraujaties?

Kristīne Kalniņa no Ogres:

– Mans galvenais vaļasprieks ir fiziskās aktivitātes. Tādas man lielākoties ir divas – skriešana un joga. Jogas nodarbības es apmeklēju pie trenera Māra Ruskuļa, treniņi palīdz atslēgties no problēmām.

 

 

Zāģeru vīksna Ogresgalā.

Šā gada dzīvotne – dižkoks

Uldis Prancāns

Latvijas Dabas fonds ziņo – par 2018.gada dzīvotni kļuvis dižkoks, kas patiešām ir lieliska, bagāta un ērta dzīvotne, laipni sniedzot mājvietu visdažādākajām Dieva radībiņām – lieliem putniem, sīkiem kukaiņiem, sūnām un ķērpjiem.

 

 

 

Ogres mūzikas skolas zālē izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim nācās atbildēt uz daudziem klātesošo jautājumiem.

Ogrē un Ikšķilē viesojas izglītības un zinātnes ministrs

Dzintra Dzene

Piektdien, 16.martā, Ogres un Ikšķiles novadu apmeklēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, kā arī ministrijas eksperti. Viesi tikās ar Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomi tās izbraukuma sēdē Ikšķiles novadā, bet pēc tam apmeklēja Ogres tehnikumu un Ogres 1.vidusskolu, kā arī Ogres Mūzikas skolā tikās ar Ogres novada pašvaldības vadību, deputātiem, pagastu pārvalžu vadītājiem un izglītības iestāžu pārstāvjiem. Ministrs informēja par aktualitātēm izglītības jomā, kā arī atbildēja uz klātesošo jautājumiem.

 

 

 

 

Ogres NKC Skolotāju kamerkoris savā 20. «Klases vakarā».

Skolotāju kamerkoris ar «Klases vakaru» atzīmē savu 20. sezonu

Ritvars Raits

17.martā savas dibināšanas 20.gadskārtu atzīmēja ne pats lielākais, bet noteikti viens no draudzīgākajiem Ogres novada Kultūras centra (ONKC) amatiermākslas kolektīviem – Skolotāju kamerkoris. Pavasarīgi nebēdnīgais jubilejas koncerts ar nosaukumu «Skolotāju 20. klases vakars» tika izdziedāts ONKC mazajā zālē.

 

 

 

Birzgales senioru vokālais ansamblis «Viršu laiks» savos jaunajos tērpos un pilnā krāšņumā pēc uzstāšanās Lielvārdē.

«Viršu laiks» uzstājas Lielvārdē un svin svētkus Birzgalē

Ritvars Raits

Birzgales senioru vokālais ansamblis «Viršu laiks» nav vēl atzīmējis savu divu gadu jubileju, bet astoņas dāmas, kas to veido, un viņu vadītāja Inese Martinova jau tik labi «sadziedājušās», ka nu viņām ir savi koncerttērpi, notika pirmā uzstāšanās ārpus sava pagasta robežām, bet Starptautiskajā sieviešu dienā viņas ar «Muļķa sirdi» iepriecināja jaunības dienu elka Žorža Siksnas līdzinieks.

 

 

 

Partija «Ogres novadam» pamet «Vienotību» un iestājas LRA

Ritvars Raits

13.martā partija «Ogres novadam» (priekšsēdētājs – Edvīns Bartkevičs) kā pilntiesīga dalīborganizācija tika uzņemta Latvijas Reģionu apvienībā (LRA). Līdz šim E.Bartkeviča vadītajai politiskajai organizācijai bija sadarbības līgums ar partiju «Vienotība», kas acīmredzot ticis lauzts.

KNAB sodījis Česlavu Batņu

Ritvars Raits

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs informē, ka Ikšķiles novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa par aizliegtu amata savienošanu saukts pie administratīvās atbildības, piemērojot naudas sodu 70 eiro apmērā.

Ķeguma novada pašvaldība plāno atpirkt katlu māju

Ritvars Raits

14.martā Ķeguma novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts, izsakoties domes priekšsēdētāja Ilmāra Zemnieka vārdiem, vēsturisks lēmums. Deputāti nobalsoja par kredīta 620 tūkstošu eiro apmērā ņemšanu, lai no VAS «Latvenergo» beidzot atpirktu katlu māju, kurā tiek ražots siltums visai Ķeguma pilsētai.

Saeimā lemj par pensijas mantošanu

15.martā Saeimas deputāti lēma nenodot izskatīšanai komisijās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) rosinātos grozījumus likumos, kas paredzētu pensionāriem iespēju saņemt 50% no mirušā laulātā pensijas kapitāla. Tāda lēmumu iemesls – komisijas jau analizē citu, daudz pieticīgāku priekšlikumu, kas paredz pabalstu gada garumā.

Iepūš asaru gāzi

16.martā Ogrē, Slimnīcas ielā, konstatēts, ka J. acīs iepūsta asaru gāze un radies neliels acs apsārtums.

Kā izvairīties no vīrusiem un ātrāk izveseļoties?

Dana Dadze

Laikā, kad vīrusi klaiņo, vērts ieklausīties lietpratēju padomos, kā tiem turēties pretī. Un kā ātrāk tikt uz strīpas, ja tomēr gadījies saslimt?