Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 21.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres NSC telpu futbola sezonas izcilnieku kopbilde.

Ogres NSC lepojas ar saviem jaunajiem futbolistiem

Ritvars Raits

Tieši pirms Lieldienām Ogres novada sporta centrā tika turpināta Lepošanās tradīcija. Šoreiz par sasniegumiem aizvadītajā ziemas sezonā tika godināti Ogres NSC jaunie futbolisti un viņu treneri – Raivis Rubīns, Mārcis Bormanis un Vladimirs Paškovičs.

 

 

 

«Tautas panorāma» viesojas Ogrē.

Ogrē, Lielvārdē un Ikšķilē viesojas «Tautas panorāma»

Dzintra Dzene

Īsi pēc Lieldienām, 18.aprīlī, «Tautas Panorāma», kas līdz pašvaldību vēlēšanām apceļo visus Latvijas novadus, lai uzklausītu iedzīvotāju domas par dzīvi savā pašvaldībā, viesojās arī Ogrē, Lielvārdē un Ikšķilē.

 

 

 

Ivars Putviķis.

Ķegumietim Ivaram Putviķim – Triju Zvaigžņu ordenis

Ritvars Raits

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ordeņa kapituls nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas Valsts labā piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru un iecelt par ordeņa komandieri ķegumieti Ivaru Putviķi – Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» zivju audzētavas «Tome» ilggadējo vadītāju.

 

Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (no labās) un SIA «Latvijas Energoceltnieks» būvdarbu vadītājs Edijs Ramiņš Laika kapsulā ievieto vēstījumu nākamajām paaudzēm. Pa kreisi – pasākuma vadītāja Dace Jansone.

Ikšķiles vidusskolas jaunās piebūves pamatos iemūrē vēstījumu nākamajām paaudzēm

Dzintra Dzene

13.aprīlī Ikšķiles novads piedzīvoja vēsturisku dienu. Klātesot novada vadībai un būvniekiem, Ikšķiles vidusskolas topošās sākumskolas korpusa pamatos tika iebūvēta Laika kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kā rīkoties, ja Lielvārdes ielas iedzīvotājiem par ielas uzturēšanu ir pretēji viedokļi?

Pašvaldība meklē risinājumus arī grants ielu un ceļu sakārtošanā

Dzintra Dzene

Līdz ar labvēlīgāku laika apstākļu iestāšanos Ogres pilsētā sākušies aktīvi darbi ielu un ceļu sakārtošanā. Arī šogad, līdzīgi kā pērn, Ogres novada pašvaldības budžetā šim mērķim atvēlēti 350 000 eiro. Uz sarunu par šobrīd jau notiekošajiem un tuvākajā nākotnē plānotajiem darbiem, kā arī situāciju ar grants ceļiem, kuru kopgarums pilsētā ir ap 60 kilometri, «OVV» aicināja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieku Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos Egilu Helmani, kā arī pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītāju Pēteri Bužeru.

 

Egils Helmanis, kurš ir Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks, 19.aprīlī Rīgā bija sasaucis preses konferenci, kurā piedalījās arī viņa aizstāvis advokāts Saulvedis Vārpiņš (no labās).

Pilns spriedums Robežnieka un Helmaņa lietā būšot tikai 10.jūlijā

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka Ogres rajona tiesā 27.martā tika pasludināts spriedums kriminālprocesā, kurā par izspiešanu grupā apsūdzēti Egils Helmanis un Artūrs Robežnieks. Abi tiesājamie tika atzīti par vainīgiem, katram no viņiem piespriests naudas sods simts minimālo algu apmērā (38 000 EUR), bet pilnam spriedumam bija jābūt pieejamam 10.aprīlī. Nu tiesnese Zeltīte Kusiņa informējusi A.Robežnieku un E.Helmani, ka pilnais spriedums būs gatavs tikai pēc trim mēnešiem – 10.jūlijā.

 

 

 

 

– Vai piedalīsieties Lielajā sestdienas talkā?

Velga Madžule no Pārogres:

– Jā, piedalīšos! Kopšu Ogres luterāņu baznīcas teritoriju. Ko liks, to darīšu. Talka parāda tiem cilvēkiem, kuri piemēslo, lai viņiem varbūt būtu kauns, ka citiem jāvāc viņu vietā. Bet, kā pieredze rāda, tāpat met un met…

 

Bebrulīču vecā saimniece – Anastasija Neretniece, viņas dēls Jānis – Mihails Naglis.

Lielvārdes seniori teātra jubileju svin ar Zīverta «Zelta zemes» pirmizrādi

Nora Ivanova, Lielvārdes Pensionāru biedrības priekšsēdētāja

Ar Mārtiņa Zīverta lugas «Zelta zeme» pirmizrādi Lielvārdes Pensionāru biedrības Senioru teātris «PAŠI» atzīmēja sava teātra jubileju.

 

 

 

 

Muzicē un dzied Reinis Galenieks un Rasma Urtāne.

Amatierteātris «Maska» radoši un saviesīgi svin 15 gadu jubileju

Uldis Prancāns

Lieldienu priekšvakarā Taurupes tautas nama zālē uz muzikāli radošu un skatuviski māksliniecisku pēcpusdienu pulcējās Taurupes amatierteātra «Maska» trupas aktrises un aktieri, režisore Inta Antone, viesmākslinieki Rasma Urtāne un Reinis Galenieks, kā arī prāvs skatītāju pulks.

 

 

Birzgales dziedošo ģimeņu kopbilde.

Birzgales dziedošās ģimenes skanīgākas par putnu koriem

Inese Martinova

Zaļās ceturtdienas pēcpusdienā Birzgales tautas namā gandrīz kā bišu spietā! Pavasara putnu korus pārdziedāt bija pulcējušās Birzgales pagasta dziedošās ģimenes.

 

 

 

Meņģeles skolas 9.klases jaunieši. No kreisās: Haralds Cibuļskis, Laura Putniņa, Digna Zilbere, Ance Jankoviča, Ilze Bandere, Kalvis Silvestrs Zemenovskis.

Dzīvespriecīga, vienota, sirsnīga un ģimeniska Meņģeles devītā viļņa kopa

Uldis Prancāns

Šodien pie mums ciemojas Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāles 9.klase kopā ar savu audzinātāju, latviešu un krievu valodas skolotāju, mācību iestādes bibliotēkas vadītāju Irēnu Andriksoni.

 

 

 

 

 

 

Ogres JOSUI karatē kluba audzēkņi ar Latvijas čempionāta godalgām.

Ogres jauno karatistu komandai 3.vieta Latvijas čempionātā

Edgars Ščuckis, karatē treneris

Latvijas JOSUI karatē čempionātā piedalījās 217 sportisti no Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas, kuri pārstāvēja dažādus karatē stilus. 17 jaunie Ogres sportisti komandu vērtējumā pirmo reizi iekļuva labāko trijniekā, izcīnot godpilno trešo vietu.

 

 

 

 

Rembatiešu komanda ar Līvānos izcīnītajām sporta trofejām.

Rembatiešiem sudrabs Līvānu čempionātā

Aivars Gailītis, SK «Rembate Legacy» treneris

Sporta kluba «Rembate Legacy» komanda aprīļa vidū piedalījās Līvānu novada čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus, kas vienlaikus bija arī Latvijas kausa izcīņas sestais čempionāts. Ļoti sīvā komandu konkurencē rembatieši ierindojās 2.vietā. Pašreiz Latvijas Kausa izcīņas sacensībās Rembates komanda atrodas līderes pozīcijā.

 

Vienkārša cilvēka sirdsgudrība

Dzintra Mozule

Lai gan sevi pieskaitu luterāņiem, viena no manām garīgajām autoritātēm ir arī katoļu priesteris Andrejs Mediņš. Tāpēc Lieldienās steidzu izlasīt jaunāko interviju ar mācītāju. Ļaudis runā par Mediņa īpašo harizmu, taču mani allaž valdzinājusi priestera dziļā dzīvesgudrība un mūsu ikdienas redzējums līdz kaulam.

Jauno Ogres portālu monitorēs KNAB

Ritvars Raits

Kāds ļoti acīgs interneta lietotājs ne tikai ievērojis, ka parādījies jauns ziņu portāls Ogrevar.lv, bet arī pamanījis, ka tā kontaktos atrodams Ogres novada pašvaldības vadītāja Artūra Mangula vārds un tālruņa numurs. Automātiski pieņemdams, ka portāls izveidots gaidāmo pašvaldību vēlēšanu dēļ, lasītājs par to nekavējies ziņot Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB).

Intai Auziņai piešķir Ogres Goda pilsoņa nosaukumu

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 20.aprīļa sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par pašvaldības apbalvojuma «Ogres Goda pilsonis» piešķiršanu Intai Auziņai par mūža ieguldījumu sociālās sistēmas izveidē un attīstībā Ogrē.

Ielas apstrādās ar pretputekļu materiālu

Vairākās ielās Ogrē paredzēta grants seguma apstrāde ar pretputekļu materiālu, informē P/A «Ogres namsaimnieks» Ceļu un pilsētvides nodaļas vadītājs Pēteris Bužers.

Neatdod auto

Saņemta informācija, ka 1987.g. dzimusī S. kopš 9.aprīļa Rembatē, Liepu ielā, neatdod 1989.g. dzimušajam K. viņa bankas karti un automašīnu «BMW». Uzsākts kriminālprocess. Saņemta arī informācija, ka šajā pašā dienā 1987.g. dzimušajai S. izteikti draudi un 1961.g. dzimušajam I., kā arī 2004.g. dzimušajai V. nodarīti miesas bojājumi. Abos gadījumos uzsākta administratīvā lietvedība.

Kā viegli un ātri attīrīt veļas mazgājamo mašīnu

Marta Poga

Veļas mazgājamās mašīnas tiek lietotas netīru apģērbu un citu lietu mazgāšanai. Var pieļaut, ka veļas mazgājamā mašīna pati sevi attīra katru reizi mazgāšanas laikā un tai nav vajadzīga nekāda papildus tīrīšana. Tomēr ar laiku veļas mašīnas plastmasas un metāliskajās detaļās sakrājas netīrumi, ziepju un minerālu nosēdumi.