Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 21.decembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Radošajai darbnīcai bija daudz piekritēju.

Visskaistākie – pašu rokām gatavotie eglīšu rotājumi

Dzintra Dzene

Trešajā Adventā, 16.decembrī, ikviens interesents Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) bez maksas varēja apmeklēt radošās darbnīcas un muzejpedagoģes – gides Janas Iesalnieces vadībā izveidot savu Ziemassvētku rotājumu un atklātnīti.

 

 

 

Vēstures zinātņu doktors Elmārs Pelkaus Lauberes bibliotēkā.

Kārļa Ulmaņa kapavieta joprojām nav precīzi zināma

Uldis Prancāns

Lauberes bibliotēkā nesen viesojās vēstures zinātņu doktors Elmārs Pelkaus. 1943.gadā «Urdziņu» mājās dzimušais lauberiešu novadnieks pirms pāris gadiem bija klāt savas grāmatas – pētījuma «Ozolzeme Laubere (pagasta pagātnes ainas)» atvēršanā, bet pērn – Lauberes pagasta simtgades svētku dienā.

 

 

 

«Piešķirtais finansējums vairāk nekā miljons eiro apmērā Ogres slimnīcai un tās pacientiem ir kā Ziemassvētku dāvana,» saka E.Širova.

Ogres slimnīca saņem vairāk nekā miljons eiro lielu ES struktūrfondu finansējumu

Dzintra Dzene

Vakar, 20.decembrī, SIA «Ogres rajona slimnīca» vadība parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu, kā rezultātā slimnīca no ES struktūrfondiem saņems finansējumu 1 miljona 100 tūkstošu 929 eiro apmērā veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai.

 

 

 

 

 

Birzgales Tautas nama sieviešu koris «Pērles» ar koncertu atzīmēja skaistu jubileju.

Korim «PĒRLES» 10.jubileja

Daina Melnūdre

Sestdien, 15.decembrī, Birzgales Tautas nama sieviešu koris «Pērles» ar koncertu atzīmēja skaistu jubileju.

 

 

 

 

 

Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Lielvārde» pie Ministru kabineta Ziemssvētku eglītes.

Bērnu koris «Lielvārde» iededz valdības eglīti

Ritvars Raits

18.decembrī Ministru kabineta namā atklāta tika Ziemassvētku egle ar 3D drukas tehnoloģijās veidotiem rotājumiem. Kā viesmākslinieki uz šo pasākumu bija uzaicināti jaunie lielvārdieši – Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas bērnu koris «Lielvārde».

 

 

 

 

 

– Kā svinēsit Ziemassvētkus?

Karīna Skudra no Ogres:

– Vēl nekas līdz galam nav izplānots. Droši vien, ka Ziemassvētku vakarā būsim kopā – visa mana ģimene. No rīta izpušķosim eglīti, saliksim zem tās dāvanas, bet vakarā mums būs svētku mielasts.

 

 

Pārrunājot sadarbību un sveicot LMA rektoru Kristapu Zariņu vārda dienā.

Ikšķiles novada pašvaldībai kopīgs projekts ar LMA

Ritvars Raits

18.decembrī Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš tikās ar Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektoru profesoru Kristapu Zariņu, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas, projektu virzību un abu pušu veicamo darbu plānus, ziņo pašvaldība. Šogad LMA bijušam rektoram, scenogrāfam un gleznotājam Jānim Kugam tiek atzīmēta 140.dzimšanas diena. Savukārt nākamgad ieplānoti plašāki rekonstrukcijas un restaurācijas darbi J.Kugas celtajā mājā Ikšķilē, kas nodota Mākslas akadēmijas īpašumā.

 

Ogres futbolisti apsveic cits citu ar pirmajiem gūtajiem vārtiem.

Ogres futbolistiem sensacionāla uzvara Kausa izcīņas spēlē

Ritvars Raits

18.decembrī Ogrē notika Latvijas telpu futbola Kausa izcīņas astotdaļfināla spēle starp komandām «Ogres NSC» un «Petrow» (Rīga), kurā sensacionālu uzvaru ar 5:4 izcīnīja ogrēnieši, no turnīra izslēdzot Virslīgas vicelīderus.

 

 

 

 

Ziemassvētku kausa izcīņas sacensību laureāti.

Ziemassvētku kausu šaušanā ar pistoli izcīna Oļegs Rītiņš

Ritvars Raits

15.decembrī notika Ogres novada sporta centra rīkotās sacensības šaušanā ar pistoli – Ziemassvētku kausa izcīņa. Spraigā cīņā uzvaru un pirmo vietu ieguva Oļegs Rītiņš, aiz sevis atstājot Āri Krošu un Ralfu Dirnēnu.

 

 

 

B grupas laureāti galda tenisa turnīrā: Mirdza Aizsilniece (no kreisās), Ivars Vistiņš un Irina Ostapenko.

Rembates kausus sadala galda tenisā un dambretē

Mirdza Aizsilniece, Ritvars Raits

15.decembrī Rembatē pulcējās 13 galda tenisisti, lai cīnītos par Rembates kausu. Tajā pašā dienā dāmas cīnījās par Rembates kausiem dambretē.

 

 

 

 

 

Dod, Dieviņi, kalnā kāpt…

Dzintra Mozule

TV «Rīta Panorāmas» preses apskatā padzirdusi par interviju ar studiju gados mūsu visu cienīto pasniedzēju Ābramu Kļeckinu (toreiz Kļockinu), steidzu uz avīžu kiosku. Un skrējiens neliek vilties. Viņa teiktais, kā arvien, mudina aizdomāties. Šajā slejā – vien maza atziņu kripatiņa.

Divām Ikšķiles pašvaldības iestādēm jaunas vadītājas

Dzintra Dzene

19.decembrī Ikšķiles novada pašvaldībā tūdaļ pēc domes sēdes notika šogad pēdējā preses konference, kurā Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš informēja par būtiskākajiem sēdē izskatītajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem.

Godina labākos šā gada Ogres slimnīcas darbiniekus

Dzintra Dzene

14.decembrī SIA «Ogres rajona slimnīca» notika gada pārskata pasākums, kurā tika apkopoti gada rezultāti un sumināti labākie darbinieki – ārsti, māsiņas, pansionātā un saimnieciskajā dienestā strādājošie. Pēc iedzīvotāju atsauksmēm tika noteikta arī labākā nodaļa un pasniegta balva par mūža ieguldījumu medicīnā.

Daļā Ogres plānoti vērienīgi siltumtrašu pārbūves darbi

Marta Poga

Ogres pilsētas daudzdzīvokļu namu apbūves teritorijās nākamajā gadā tiks veikta siltumtīklu pārbūve. Šobrīd notiek būvprojekta izstrāde, un būvdarbi varētu sākties jau februārī, informē SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs.

Birzgalē taps jauna katlu māja

Ritvars Raits

Šī gada sākumā, pildot Ķeguma novada pašvaldības domes lēmumu, SIA «Ķeguma Stars» pieteicās uz Eiropas Savienības projektu «Siltumavota efektivitātes paaugstināšana Ķeguma novada Birzgales pagasta Birzgalē», kas praktiski nozīmē jaunu katlu māju Nākotnes ielā 7a, Birzgalē, informē Ķeguma novada pašvaldības SIA «Ķeguma Stars» valdes loceklis Aigars Roze.

Pansionāts «Madliena» darbu turpinās pašvaldības iestādes statusā

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas 13.decembra sēdē tika skatīts jautājums par Ogres novada pašvaldības iestādes pansionāta «Madliena» kā iestādes likvidācijas pārtraukšanu.

Tīnūžos taps «Jauniešu pietura»

Apstiprināts projekts «Jauniešu pietura Tīnūžos», informē Ikšķiles novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Einārs Ervīns Deribo. Tā mērķis – mobilā jaunatnes darba metodikas izstrāde un īstenošana Tīnūžu pagastā, lai nodrošinātu kvalitatīvu jaunatnes darba pieejamību un veicinātu jauniešu līdzdalību.

Paliek bez virsjakas

17.decembrī A. naktsklubā Ogrē, Brīvības ielā, konstatēja, ka viņam nozagta virsjaka, kurā atradās pase.

Bioloģijas olimpu vēlas iekarot septiņi desmiti jauniešu

Uldis Prancāns

Noskaidroti erudītākie, prasmīgākie un veiksmīgākie mūsu starpnovadu 41.bioloģijas mācību olimpiādes dalībnieki, 9.-12.klašu audzēkņi.