Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 21.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Muzeju nakts apmeklētāji radošajās darbnīcās Ilzes Dilānes vadībā no pārstrādāta džinsa auduma mācījās izgatavot papīru.

Muzeju naktī izmanto iespēju iepazīt pastāvīgo OVMM ekspozīciju

Dzintra Dzene

Šogad daudzi, kuri Muzeju nakts laikā apmeklēja Ogres Vēstures un mākslas muzeju (OVMM), izmantoja iespēju iepazīt jauno pastāvīgo ekspozīciju «Pietura Ogre», kā arī fotoizstādi «LETA – 100». Tiesa gan, lai saņemtu ieejas biļeti ekspozīcijā, ikvienam vispirms bija jāpiedalās nelielā orientēšanās spēlē «Atrodi Ogrē».

 

 

 

 

 

No flīzītēm kopīgi top uzraksts «Meņģele».

Muzeju nakts Meņģelē

Uldis Prancāns

Iekļaujoties Latvijas simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma šogad – Tālavas taurētājs. 2019. gads, kad atzīmējam Brīvības cīņu simtgadi, ir īstais brīdis pieminēt gan karalauka varonību, gan novērtēt tos, kuru cīņas ierocis ir vārds un taure, spalva un ota.

 

 

Svētku dalībnieki kopā ar jubilāri dodas ekskursijā pa Likteņdārzu.

Skolotājas Eisakas audzēkņu salidojums viņas 90 gadu jubilejā

Anastasija Neretniece

Latviešu valodas skolotājai Vilhelmīnei Eisakai (dzīvo Lielvārdē) ir izdevies savu audzināmo klašu bērnos iedēstīt darba prieku, savstarpēju mīlestību un sadraudzību mūža garumā.

 

 

 

 

Rembates ielā pagājušajā sestdienā varēja mēģināt stiprāk uzspiest uz gāzes pedāļa…

Lielvārdē uzjautrinās par absurdu ceļa zīmi

Ritvars Raits

Sestdien, 18.maijā, braucēji, kuri savā maršrutā bija iekļāvuši Rembates ielu Lielvārdē, bija gan pārsteigti, gan uzjautrināti, jo tur uz laiku uzstādītās ceļa zīmes ne tikai brīdināja par remontdarbiem, bet arī vēstīja, ka to dēļ maksimālais braukšanas ātrums nevis samazināts, bet gan palielināts par 20 km/h – līdz 70 kilometriem stundā.

 

 

 

 

Dzintara Soduma balvas laureātu, žūrijas locekļu un Ikšķiles novada pašvaldības darbinieku kopbilde.

Ikšķilē pasniegta Dzintara Soduma balva

Ritvars Raits

17.maijā Ikšķiles Tautas namā norisinājās svinīgs pasākums, kura laikā Ikšķiles novada pašvaldība pasniedza laureātiem Dzintara Soduma balvu.

 

 

 

 

 

 

No šiem saules dzeltenajiem ziediem medu var iegūt arī bez bišu starpniecības.

Pieneņu medus

Agate Gavare

Pienene ir ļoti vērtīgs ārstniecības augs. Tautas medicīnā pieneņu preparātus lieto aknu slimību ārstēšanai, gremošanas veicināšanai. Pieneņu medus palīdz dažādu kaulu slimību ārstēšаnā, tas attīra organismu nο sāļu nogulsnēm. Pieneņu medum ir arī žulti dzenoša iedarbība. Kamēr šīs puķes vēl zied, piedāvājam pieneņu medus pagatavošanas recepti.

 

 

 

– Vai jums ir gadījies baudīt pieneņu medu?

Natālija Pele no Ogres:

– Nē, pieneņu medu gan es neesmu baudījusi. Tomēr zinu, ka tāds ir. Tieši mani radinieki, kuri nodarbojas ar biškopību, man pastāstīja, ka medu iespējams iegūt arī bez bitēm.

 

Praktiskā nežēlība

Jānis Arvīds Plaudis

Mans kaimiņš ir pensionārs spēka gados. Nedzērājs, nesmēķētājs. Pateicoties Latvijas Valsts dienestu nespējai piespiest darba devējus maksāt par viņu sociālo nodokli, saņem pensiju 70 eiro. Ierēdņi ir prasīgi, kad vajag iekasēt, un invalīdi, kad vajag palīdzēt. Gatavi strādāt otru slodzi, sacerot atteikumu pēc visiem paragrāfiem.

Jauno satiksmes dalībnieku forumā dominē Ogres sākumskola

Ritvars Raits

15.maijā Ogres novada sporta centrā notika Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku foruma pirmā kārta, kurā piedalījās jaunie riteņbraucēji no Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novada.

LPF turpmāk vadīs Aija Barča

Sestdien, 18.maijā, notika Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) kongress, kura laikā tika pārvēlēta organizācijas vadība. Par LPF vadītāju ievēlēja Aiju Barču.

Iebrauc vārtos

13.maijā 1974.g. dzimušais A. Ogrē, Baldones ielā, atpakaļgaitā vadīja auto «DAF» ar treileri un iebrauca vārtos. Sastādīts CSN reģistrācijas protokols.

Ko un kā dzert karstā laikā?

Agate Gavare

Vēl ir tikai pavasaris, bet gaisa temperatūra pagājušās nedēļas nogalē sasniegusi jaunus siltuma rekordus. Meteorologi prognozē, ka arī vasara būs saulaina un karsta, tāpēc cilvēkiem būtu svarīgi īpašu vērību pievērst saviem dzeršanas paradumiem.