Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 22.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Plānots, ka šādi varētu izskatīties jaunā OCB ēka.

Ogrē taps jauna un moderna bibliotēka, kā arī turpinās citi darbi

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 17.janvāra komiteju sēdes informatīvajā daļā pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis informēja par šobrīd Ogres novadā notiekošajiem remontdarbiem un uzsākto projektēšanu.

 

 

 

Krimas liepas vainaga fragments ziedēšanas laikā.

Gada koks – Krimas liepa

Uldis Prancāns

Latvijas Dendrologu biedrība (LDB) pēc nelielām domstarpībām balsu vairākumā par 2019.gada koku izraudzīja Krimas liepu (Tiliax euchlora).

 

 

 

 

Alnenīte ar divām atvasēm.

Gada dzīvnieks – lielais ragnesis un miera mika – alnis

Uldis Prancāns

Latvijas Dabas muzejā īpašā pasākumā par godājamo «Gada dzīvnieku 2019» pasludināts Latvijas mežu prāvākais iemītnieks alnis.

 

 

 

 

Ilze Cirseniece aicina izmantot iespēju nepieciešamības gadījumā jebkurā diennakts laikā Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā vērsties pie pediatra.

Ogres slimnīcā no šā gada pediatrs pieejams visu diennakti

Dzintra Dzene

SIA «Ogres rajona slimnīca» vadošā pediatre – speciāliste Dzemdību – ginekoloģijas, kā arī Bērnu nodaļā Ilze Cirseniece informē, ka no 1.janvāra Ogres slimnīcas Uzņemšanas nodaļā pediatra konsultāciju var saņemt augu diennakti.

 

 

 

 

 

 

– Vai dāvanu izvēle jums sagādā problēmas?

Santa Lukašūna no Ogres:

– Es dāvanas lielākoties izvēlos samērā ātri. Pirms tam vienmēr apdomāju, kādi apdāvināmajam ir vaļasprieki, kas viņam patīk, tad pēc tā arī vados, lai dāvana iepriecinātu un būtu viņam noderīga.

 

 

Lielvārdes pamatskolas skolotāja Santa Mežvēvere kopā ar saviem smurfiem pēc uzvaras konkursa pusfinālā Bauskā.

Lielvārdes «Smurfi» iekļūst konkursa «Gribu būt mobils» finālā

Ritvars Raits

17.janvāri Bauskā norisinājās konkursa «Gribu būt mobils», ko Ceļu satiksmes drošības direkcija rīko 6.-8.klašu skolēniem, viena no septiņām pusfināla kārtām. Tajā desmit komandu konkurencē uzvaras laurus plūca Lielvārdes pamatskolas komanda «Smurfi» skolotājas Santas Mežvēveres vadībā.

 

 

 

 

 

Pele-Karamele Gardā sniega dienā Tīnūžos demonstrē iesildīšanās vingrojumus.

Ģimenes ar bērniem izgaršo sniegu Tīnūžos

Ritvars Raits

19.janvārī Tīnūžos jau ne pirmo reizi notika ziemas priekiem veltīts pasākums, kam šoreiz bija dots nosaukums «Gardā sniega diena». Tā laikā vairāki desmiti ģimeņu ar bērniem kopīgi izklaidējās, vizinoties no kalna, slidojot, veicot dažādus uzdevumus, kā arī baudot karstu tēju un gardu, turpat uz ugunskura vārītu dārzeņu zupu.

 

 

 

 

Ar šo septiņu padomu palīdzību biezpiena plācenīši jums vienmēr izdosies nevainojami.

Septiņi biezpiena plācenīšu pagatavošanas noslēpumi

Agate Gavare

Gardie un aromātiskie biezpiena plācenīši noteikti var kļūt par lielisku dienas sākumu. Daudziem no mums tie garšo, tomēr ne vienmēr izdodas tos izcept ideālus. Tā notiek tāpēc, ka šis no pirmā acu skata vienkāršais ēdiens var izrādīties diezgan kaprīzs. Lai biezpiena plācenīši vienmēr izdotos nevainojami, piedāvājam septiņus to pagatavošanas noslēpumus.

 

 

 

Cita dāvināšanas filosofija

Ritvars Raits

Lielais apdāvināšanās laiks jeb Ziemassvētki jau pasen kā garām, bet man atmiņā palikusi kāda saruna ar ikšķilieti Agri, kuram, kā izrādījās, ir sava un gluži racionāla attieksme pret kolektīvajām dāvanām… Viņam patīk dāvināt, tikai Agris to dara saskaņā ar savu filosofiju.

«Divu grozu» sistēmu Veselības aprūpē atliek līdz 30.jūnijam

Agate Gavare

Saeimas Preses dienests ziņo, ka 17.janvārī Latvijas parlaments Veselības aprūpes finansēšanas likumā steidzamības kārtā pieņēma grozījumus, kas paredz, ka iedzīvotājiem vēl līdz 2019.gada 30.jūnijam būs tiesības saņemt valsts veselības aprūpes pakalpojumus neatkarīgi no veselības apdrošināšanas iemaksu veikšanas.

Lemj par stāvlaukuma pie Ķeguma dzelzceļa stacijas paplašināšanu

Ņemot vērā to, ka pēdējā laikā autostāvvietas pie Ķeguma dzelzceļa stacijas tiek izmantotas arvien intensīvāk, ķegumieši jautāja savai pašvaldībai, vai plānots paplašināt esošo stāvlaukumu? Atbildi sniedza Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde.

Rada bojājumus balkona durvīm

19.janvārī Rembatē, Sporta ielā, iespējams, radīti bojājumi balkona durvīm.

Erudītākie latviešu valodas un literatūras olimpiādē

Ogres Valsts ģimnāzijā 35 dalībnieku radošajā sāncensībā aizvadīta Ogres (22), Lielvārdes (11) un Ķeguma (2) novada apvienības mācību olimpiāde latviešu valodā un literatūrā 8.-9.klašu audzēkņiem.

Uz solāriju – ar personu apliecinošu dokumentu kabatā

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinets apstiprināja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto noteikumu projektu, kas nosaka stingras prasības ultravioletā starojuma iekārtām un to izmantošanas uzraudzības kārtību. Būtiskākās izmaiņas būs tās, ka no 1.aprīļa Latvijā nepilngadīgām personām būs aizliegts izmantot solāriju pakalpojumus, informē VM Komunikācijas nodaļā.

Zobu higiēnas nozīme bērniem un pusaudžiem

Agate Gavare

Bērniem līdz 18 gadu vecumam zobārstniecības pakalpojumi, tostarp arī zobu higiēna, pilnā apjomā tiek apmaksāti no valsts budžeta līdzekļiem. Vecākiem derētu ielāgot, ka zobu higiēnu bērniem vecumā no 2 līdz 18 gadiem bez maksas iespējams veikt vienu reizi gadā, izņemot 7, 11 un 12 gadu vecumu, kad to var darīt divas reizes gadā.