Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Balvu nominācijā «Pūra lāde 2017» saņēma pašdarbnieki jau četrās paaudzēs – Grišānu ģimene no Suntažiem.

ONKC svin jubileju un sumina Gada balvas ieguvējus

Dzintra Dzene

Sestdien, 20.janvārī, Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) valdīja īpaša noskaņa, jo tika atzīmēta ne vien centra 30. jubileja, bet arī jau otro gadu pēc kārtas godināti ONKC «Gada balvas 2017» ieguvēji desmit kategorijās. Tika pasniegta arī īpaša balva – par mūža ieguldījumu kultūrā.

 

 

 

 

Arī klausoties dziesminieci Antu Eņģeli, barikāžu atceres pasākuma dalībnieki sildījās pie atmiņu ugunskura un atminējās trauksmainās dienas.

Ogrēnieši pie atmiņu ugunskura piemin Barikāžu laiku

Dzintra Dzene

Sestdien, 20.decembrī, Ogrē pie Latvijas Valsts monumentālā karoga notika 1991.gada janvāra barikāžu atceres pasākums. Klātesošie varēja sildīties pie atmiņu ugunskura, atcerēties trauksmainās dienas mūsu valsts vēsturē pirms 27 gadiem, klausoties dziesminieci Antu Eņģeli, bet pēc tam Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM) telpās noskatīties dokumentālo filmu «Astoņas zvaigznes».

 

 

 

 

Ēka Ogrē, Zinību ielā 8, pamatīgi izdemolēta. Policijai būs jānoskaidro vainīgie.

Promejot izdemolē ēku Ogrē, Zinību ielā 8

Dzintra Dzene

Vakar, 22.janvārī, bērniem un viņu vecākiem mērojot ceļu uz Ogres 1.vidusskolu, pavērās visnotaļ nepievilcīga aina. Skolas pakājē esošā ēka, kur iepriekš nelikumīgi atradās Ogres novada pensionāru, invalīdu un neredzīgo biedrība un tās vadītājs Jāzeps Janiševs, bija izdemolēta, par ko liecināja tukšās logu un durvju ailes. Vēl lielāka postaža pavērās iekštelpās, kur bija salauzts viss, ko vien var salauzt, tostarp pat krāsns mūrītis.

 

 

 

Ķeguma pensionāru biedrības valdes ārkārtas sēdes dalībnieku jeb jubilāra Harija Jaunzema sveicēju kopbilde.

Ķegumieti Hariju Jaunzemu sveic 90. gadadienā

Ritvars Raits

22.janvāra priekšpusdienā notika Ķeguma novada pensionāru biedrības valdes ārkārtas sēde, vismaz tāda informācija tika nodota vienam no valdes locekļiem – Harijam Jaunzemam. Patiesībā tas bija rūpīgi izplānots pārsteigums – Jaunzema kungs tika sagaidīts ar aplausiem, jo biedrības biedri, pašvaldības pārstāvji un citi draugi, paziņas un domubiedri bija pulcējušies Ķeguma dienas centrā, lai sveiktu viņu skaistos svētkos – 90. dzimšanas dienā.

 

 

 

 

SIA «Ogres autobuss» valdes loceklis Artūrs Bērziņš atzīst, ka no autobusu maršrutu un reisu optimizācijas izvairīties neizdosies, tāpēc katra lēmuma pieņemšanā aktīvi jāiesaistās pašvaldībām.

Darbu sākusi Ogres novada sabiedriskā transporta komisija

Ritvars Raits

19.janvārī uz pirmo sēdi kopā bija sanākusi jaunievēlētā Ogres novada sabiedriskā transporta komisija. Sēdes informatīvajā daļā SIA «Ogres autobuss» valdes loceklis Artūrs Bērziņš pauda savu viedokli par to, kā būtu jāreaģē uz Rīgas plānošanas reģiona informatīvo vēstuli par autobusu maršrutu kopgaruma saīsināšanu.

 

 

 

 

 

 

 

 

– Vai bieži izmantojat maršruta autobusus?

Nora Brīve no Ogres:

– Es kā pensionāre cenšos pēc iespējas vairāk staigāt kājām. Vismaz Ogres robežās noteikti – te man autobuss nav vajadzīgs. Maršruta autobusu izmantoju tikai tad, kad braucu ciemos pie draudzenes Jelgavas novadā.

 

 

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (no kreisās) pasniedz Goda rakstu Ikšķiles novada pašvaldības vadītājam Indulim Trapiņam.

Aizsardzības ministrs apbalvo Ikšķiles novada pašvaldību

Agate Gavare

18.janvārī Rīgā notika svinīgs pasākums, kura laikā mūsu valsts aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem – uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pateiktos par viņu atbalstu Zemessardzei. Pasākuma laikā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pateicās arī Ikšķiles novada pašvaldībai tās domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa personā.

 

 

 

 

Kaimiņi, tuvie un tālie

Jānis Arvīds Plaudis

«Ar Krieviju jāsadzīvo. Tā – mūsu tuvais kaimiņš. NATO un ES nav mūžīgas, bet Krievija – paliks!» apmēram tā TV pārraidē izsakās bijušais ministrs. Izdzirdu un samulstu. It kā taisnība. Krievija līdzās, bet kāda tā ir un vai tāda būs mūžīgi?

Tīnūžos atklāts multifunkcionālais laukums

Ritvars Raits

Tīnūžu pagasta centrā ierīkots multifunkcionālais laukums dažādām sportiskajām aktivitātēm. Šobrīd laukumā uzliets ledus, lai to varētu izmantot slidotāji un hokeja spēlētāji. Jaunais sporta objekts tika atklāts 21.janvārī notikušās Ikšķiles novada Sniega dienas laikā.

Pasaules Sniega diena un barikāžu atcere – arī Meņģelē

Olita Rudzīte

20.janvārī, atzīmējot Pasaules Sniega dienu, meņģeliešu ģimenes pie skolas izbaudīja ziemas priekus – izpildot dažādas stafetes, jo laika apstākļi bija labvēlīgi.

Brīdina par nesankcionētas iekļūšanas «Milžu takā» iespējamām sekām

Ritvars Raits

Ogres Zilajos kalnos, pavisam netālu no pilsētas, atrodas piedzīvojumu parks «Milžu taka». Izklaides vieta darbojas un apmeklētājus gaida siltajos gadalaikos, bet, kā nesen konstatēts, šī mēneša vidū to apmeklējuši un mēģinājuši patvaļīgi izmantot vairāki bērni un pusaudži.

Rada bojājumus aramlaukam

Saņemta informācija, ka pagājušā gada 3.jūlijā kādā saimniecībā Ciemupē radīti bojājumi aramlaukam, to piemētājot ar akmeņiem.

Spēkā stājušies grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā

14.janvārī spēkā stājas grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā. Galvenais jaunums ir Oficiālās elektroniskās adreses koncepcija.

Konsultē zvērināta notāre

Baiba Dambe, Ogrē

  1. Ierakstīt īpašumu zemesgrāmatā – ļoti būtiski