Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Tradicionālā Teātra kode (Irēna Arāja).

Gunāra Priedes teātra festivāls «Pie mums martā» apliecina spēlēt prieku

Šo veltījumu Gunāra Priedes 90 gadu jubilejai sagatavoja Maruta Jēkabsone (Pirmā diena), Rūta Koluža (Otrā diena) un Māris Medenis (fotogrāfijas).

17. un 18.martā Lielvārdē izskanēja sestais Gunāram Priedem veltītais latviešu dramaturgu oriģināllugu iestudējumu festivāls. To vadīja Lielvārdes teātra režisors, viens no festivāla idejas autoriem Kārlis Lišmanis. Deviņu amatierteātru veikumu vērtēja kompetenta žūrija: kinorežisors Jānis Streičs, dramaturgs Jānis Jurkāns, režisore un scenogrāfe Taiga Kalvišķe.

 

Atmiņu autore Inta Liepiņa (dzimusi Karlova) dzimtajos Suntažos pie brāļa Jāņa Karlova veidotā pieminekļa «Svešumā dzītajiem».

Mani, meiteni no Suntažiem, izsūtīja divas reizes

Inta Liepiņa (dzimusi Karlova)

Izsūtījumā bija arī citas tautas.

 

 

 

 

 

 

 

Ķeipenes dzelzceļa stacijas ēka uz renovācijas laiku ir slēgta, taču ekskursijas tās apkārtnē tiks turpinātas.

Uzsākta Ķeipenes dzelzceļa stacijas ēkas renovācija

Marta Poga

Apsekojot S.Eizenšteina komunikāciju centru Ķeipenē, konstatēts neapmierinošs stāvoklis jumta, grīdas konstrukcijām, logiem, iekšējai un ārējai apdarei. Tāpēc pieņemts lēmums veikt renovācijas darbus.

 

 

 

 

 

 

– Vai atbalstāt pāreju uz vasaras laiku?

Silvija Salzemniece no Lielvārdes:

– Es neatbalstu! Tāpēc, ka šausmīgi agri jāceļas tiem, kam tālu jābrauc un jāstrādā. Piemēram, manai māsasmeitai iznāk celties vai trijos naktī. Bērniem izjauc dienas režīmu, un lielajiem grūti, kad uz darbu jābrauc.

 

 

Ogres 1.vidusskolas 12.b klase – Latvija miniatūrā…

Ogres 1.vidusskolas 12.b klase – Latvija miniatūrā

Uldis Prancāns

12.klašu vizītkaršu sēriju noslēdz Ogres 1.vidusskolas 12.b klase kopā ar audzinātāju, latviešu valodas un literatūras skolotāju Ligitu Landorfu.

 

 

 

 

Ikonogrāfes Ņinas Skangales – Začestes konkursam iesniegtā skice saņēma žūrijas komisijas augstāko novērtējumu.

Noslēdzies Ikšķiles Sv. Meinarda baznīcas altārgleznas skiču konkurss

Ritvars Raits

17.martā noslēdzās Ikšķiles Svētā Meinarda baznīcas altārgleznas skiču konkurss, augstāko novērtējumu saņēma ikonogrāfes Ņinas Skangales – Žačestes iesniegtais darbs, ziņo Rīgas arhidiecēzes portāls katolis.lv.

 

 

 

 

 

 

Ikšķiles futbola komanda «FC Real Pro» ar Latvijas reģionu čempionāta uzvarētāju kausu un zelta medaļām.

Ikšķiles jaunie futbolisti – Latvijas reģionu čempioni telpu futbolā

Liene Pauloviča, BSSC «Ikšķile»/«FC Real Pro» sporta koordinatore

15.martā Rēzeknē satikās Latvijas reģionu piecas spēcīgākās vecuma grupas U13 (2015.g. dzim.) telpu futbola komandas – «FA Rēzekne», «Gulbenes BJSS», «SK Supernova» (Rīga), «Kuldīgas NSS» un Ikšķiles «FC Real Pro». Ar trim uzvarām un vienu neizšķirtu rezultātu finālturnīrā triumfēja Ikšķiles jaunie futbolisti.

 

 

 

 

Treneris Jevgenijs Ivanovs un viņa audzēkņi ar Ogres turnīrā izcīnītajām medaļām.

Klubam «Karatē SEN–E» 3.vieta Ogres kausa izcīņā

Jevgenijs Ivanovs, kluba «Karatē SEN-E» treneris

11.martā Ogres novada sporta centra hallē notika tradicionālais Ogres bērnu kluba «Karatē SEN–E» sadarbībā ar Latvijas Karatē federāciju organizētais XVI atklātais starptautiskais karatē turnīrs «Ogres kauss 2018». «Karatē SEN–E» sportisti šajās sacensībās ieguva 30 medaļas (7 zelta, 16 sudraba, 7 bronzas), 24 komandu konkurencē izcīnot godalgoto trešo vietu.

 

 

 

Birzgalietis Jānis Jēkabsons (no kreisās) pirms šaha turnīra «iesilda» savu komandas biedreni Rutu Auziņu.

Ķegumieši savu kausu citiem neatdod

Ilze Kantore, Ķeguma novada pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja

17.martā Ķeguma komercnovirziena vidusskolas viesmīlīgie saimnieki sagaidīja Aizkraukles, Ķekavas, Skrīveru, Olaines un Ķeguma senioru komandas, lai sešos sporta veidos mērotos spēkiem par Ķeguma novada pensionāru biedrības dāvāto kausu. Šoreiz galveno trofeju sev paturēja mājinieki ķegumieši, otrajā vietā atstājot aizkraukliešus, bet trešajā – skrīveriešus.

 

 

 

Lai dalāmies, uzklausām un pieminam!

Dzintra Mozule

«Tas bija pēc kara – 1947. vai 1948.gadā. Trīs taurupieši – Zigrīds Kubliņš, Kārlis Sarkans un Imants Ēriksons – mācījās Vecbebru tehnikumā un tur uzvilka sarkanbaltsarkano karogu. Par to viņus apcietināja un aizveda uz Vorkutu,» atceras zvanītāja, kura plašākai sabiedrībai vēlas būt Kārļa māsīca.

Līdz ar pavasari Ogrē atsākas aktīva būvdarbu sezona

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 22.marta komiteju sēdes informatīvajā daļā pašvaldības izpilddirektora vietnieks Pēteris Špakovskis informēja, ka līdz ar siltāka laika iestāšanos Ogrē turpināsies darbi vairākos nozīmīgos būvniecības objektos, kā arī tiks uzsākti darbi jaunos objektos.

Lemj par jauna ielas nosaukuma piešķiršanu Ogresgala ciemā

Ogres novada domes 22.marta Tautsaimniecības komitejas sēdē deputāti skatīja lēmumprojektu par jauna ielas nosaukuma piešķiršanu ceļam Ogresgala pagasta Ogresgala ciemā. Tas līdz šim bija kā piebraucamais ceļš vairākiem īpašumiem – «Vīteri 1», «Vīteri 2», «Aizvēji», «Kārkliņi», «Meistari», «Būvnieki», «Sienāži», «Jaunzvaigznītes» un citiem.

Tomē sagaida pavasara saulgriežus

21.martā pulksten 6 Tomes pagastā folkloras kopas «Graudi» vadībā aizvadītas nu jau par jauku tradīciju kļuvušās pavasara saulgriežu svinības.

Komunikāciju tiltam Ogrē veiks ekspertīzi

Šoziem iedzīvotāji sociālajos tīklos aktualizēja jautājumu par komunikāciju tilta pār Ogres upi izmantošanu.

Ogrē durvis ver rekonstruētais «Maxima X» veikals

Vakar, 22.martā, pēc vairāku mēnešu rekonstrukcijas, durvis vēra «Maxima X» veikals Ogrē, Brīvības ielā 7, kura rekonstrukcijā investēti 543 tūkstoši eiro.

«Gaismiņas» piebūvei piešķirti papildus līdzekļi

Ķeguma novada domes sēdē deputātu vairākums atbalstījis ieceri ņemt aizņēmumu Valsts kasē 458 551 EUR apmērā, lai varētu veikt papildus darbus vispārējās pirmsskolas izglītības iestādes (VPII) «Gaismiņa» piebūves būvniecībā, informē Ķeguma novada pašvaldība.

«Ogres ķepas» saņem apjomīgu ziedojumu

Kāda sieviete, kura nav vēlējusies atklāt savu identitāti, ziedojusi 4000 eiro pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» pārziņā esošajai Ogres novada dzīvnieku patversmei «Ogres ķepas».

Traucē veikala darbu

21.martā saņemta informācija, ka Lauberē nepilngadīgie traucē veikala darbu, kā arī ar necieņu izturas pret veikala darbiniekiem. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Sacenšas starpnovadu jaunie ģeogrāfi

Ogres Valsts ģimnāzijā tika noskaidroti mūsu starpnovadu izglītības iestāžu 10.-12.klašu erudītākie, prasmīgākie un veiksmīgākie lieliskās zinātnes – eksaktās un humanitārās jomas «samierinātājas» – ģeogrāfijas speciālisti no Ogres, Madlienas, Lielvārdes, Suntažiem un Ķeguma (kopskaitā 30).

Harmoniskie ikšķilieši, darbarūķi ogrēnieši, mērenie ķegumieši un lielvārdieši

Ritvars Raits

Latvijas Universitāte (LU) un uzņēmums «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) veikuši kopīgu pētījumu «Latvijas reģionu ekonomiskās attīstības indekss», ar kura palīdzību noskaidrota visu Latvijas novadu un lielāko pilsētu ekonomiskā aktivitāte. Pēc šī pētījuma datiem Ikšķiles novada iedzīvotāji iedalīti kategorijā «Harmoniskie», Ogres novada iedzīvotāji – «Darbarūķi», bet ķegumieši un lielvārdieši – «Mērenie».