Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 23.oktobra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

LLKC Ogres biroja pasākumā ierosmi uzņēmējdarbībai guva teju divi desmiti gados jaunu cilvēku.

Panākumu atslēga uzņēmīgiem lauku jauniešiem – drosme uzdrīkstēties

Uldis Prancāns

Pagājušajā nedēļā Ogres tehnikuma Bibliotēkas konferenču zālē pulcējās gandrīz divi desmiti mērķtiecīgu jauniešu un sirdī zaļoksnu cilvēku, lai Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ogres biroja informatīvās dienas «Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai» ietvaros gūtu nepieciešamo izziņu un atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai lauku apvidu teritorijās.

 

 

 

Grāmatas titulvāka knipsējums.

100 notikumi Taurupes pamatskolā, Latvijas simtgadi gaidot

Uldis Prancāns

Trīs mēnešus pirms Latvijas Valsts dibināšanas simtgades izdevniecībā «Domu pērles» nāca klajā lielformāta, daudzām krāsu fotogrāfijām caurvīta grāmata «100 notikumi Taurupes pamatskolā Latvijas simtgadē» (2017./2018.mācību gads).

 

 

 

Foto semināra «Egona Spura ceļš» dalībnieku kopbilde.

Ogrē 9.reizi gājējiem atvērts «Egona Spura ceļš»

Anita Zeiliņa

Oktobris ir mēnesis, kad Ogrē goda vietā fotogrāfija un izcilākie tās radītāji – 20.oktobrī Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) notika ikgadējais seminārs «Egona Spura ceļš», pulcinot fotogrāfus un šīs mākslas cienītājus.

 

 

 

Vokālā grupa «Anima Solla» un «Gentlemen Singers» (Čehija) jubilejas koncertā uzstājās arī kopā.

«Anima Solla» skan 20 gadus un vēl

Anita Zeiliņa

Koncertā «Dzied, māsiņa, tu pret mani!» uz 20 radoša darba gadiem 19.septembrī Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē atskatījās vokālā grupa «Anima Solla».

 

 

 

 

 

 

D.Širovs priecājas par teorētiski labi sagatavotajām praktikantēm.

Ogres slimnīca sniedz iespēju tehnikumā iegūtās zināšanas apliecināt praksē

Dzintra Dzene

Jau vairāku gadu garumā SIA «Ogres rajona slimnīca» ir izveidojusies laba sadarbība ar Ogres tehnikumu – tā audzēkņiem, kuri apgūst lietvedību, klientu apkalpošanu un grāmatvedību, ir iespēja iziet mācību praksi slimnīcā, tādējādi pārbaudot un nostiprinot teorētiskās zināšanas reālā darba vidē. Savukārt slimnīcas ieguvums ir jauni, zinoši speciālisti, kuru iemaņas un piemērotību konkrētajam amatam var pārbaudīt darbā.

 

 

 

Konkursa laureāts Aleksandrs Ļegčiļins-Broks kopā ar savu pedagoģi Lailu Balodi.

Ikšķiles māksliniekiem panākumi konkursā «Tu esi PUTNS. IRBĪTE»

Ritvars Raits

Šovasar Gulbenes novada pašvaldība, Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejs un Latvijas Nacionālais kultūras centrs organizēja māksliniekam Voldemāram Irbem veltītu bērnu un jauniešu (7-16 gadi) konkursu «Tu esi PUTNS. IRBĪTE» pasteļgleznojumu tehnikā. Starp konkursa laureātiem arī trīs Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, informē izglītības iestādes vadītāja Valda Jermanova.

 

 

 

Ķeguma komercnovirziena vidusskolas komanda ar kausu par pirmo vietu jeb Lielisko balvu.

«Lielisko balvu 2018» iegūst ķegumieši

Ritvars Raits

17.oktobrī jau 12.reizi Lielvārdes novada sporta centrā norisinājās skolu komandu atraktīvo stafešu sacensības «Lieliskā balva». Pasākumā, kurā piedalījās 16 skolu komandas no Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadiem, vislabāk veicās Ķeguma komercnovirziena vidusskolas pārstāvjiem, kuri izcīnīja pirmo vietu. Otrajā vietā Birzgales pamatskola, bet godpilnajā trešajā – mājinieki, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas audzēkņi.

 

 

 

Jaunie jumpravieši ar meistarklases laikā tapušajiem gardumiem. Otrajā rindā vidū – konditore Kristīne Freimane.

Jumpravieši mācās gatavot Halovīna svētku gardumus

Ritvars Raits

Jauniešu vidū populāri ir Halovīna svētki jeb Visu Svēto diena – 31.oktobris, kad tiek vilktas baisas maskas, grebti ķirbji un pie durvīm klauvē bērni, saucot «Saldumus vai izjokosim!». Kā jau katros svētkos, arī Visu Svēto dienā galdā tiek celti dažādi gardumi. To, kādi tie ir un kā tie pagatavojami, pirms nedēļas uzzināja jaunie jumpravieši, kad pie viņiem ar meistarklasi viesojās Konditorejas studija «Vaniļas Debesis» no Lielvārdes.

 

 

 

 

Borščs – gan vērtīgs, gan sātīgs ēdiens.

Borščs ar bietēm un kāpostiem

Agate Gavare

Boršča receptes var atrast ukraiņu, krievu, poļu, lietuviešu un daudzās citās nacionālajās virtuvēs. Tas ir viens no ēdieniem, kas ir daudz vecāks par mūsdienu nācijām.

 

 

 

– Kuri ēdieni ir vispiemērotākie rudenim?

Kristīne Strēlniece no Ogres:

– Es domāju, ka tā varētu būt dārzeņu biezzupa. Pati tādas labprāt gatavoju tieši rudenī. Kad laika apstākļi kļūst vēsāki, cilvēkiem būtu jāpiedomā pie tā, ka savā ēdienkartē jāiekļauj vairāk gaļas.

 

«Precē mani, precē mani…»

Jānis Arvīds Plaudis

Saeimā tomēr iekļuvušas koalīcijas partijas, «Vienotība» sašķeltā veidā. Valdības darbs vērtējams kā «pustaisīts». Reformas –  nepabeigtas. Dzimstība mazinās. Cīņa pret birokrātiju un liekiem tēriņiem aizstāta ar nodokļu sacerēšanu. Vēlēšanu pērkonos klusi piezadzies gāzes pieslēgums sitīs pa mājsaimniecībām, pa nabagākiem.

Ogres daudzstāvu namiem siltumapgādi nodrošina automātiskie siltummezgli

Dzintra Dzene

Kopš oktobra sākuma visos SIA «Ogres Namsaimnieks» apsaimniekošanā esošajos namos pakāpeniski pieslēgta apkure. Aizvadītajās nedēļās Latvijā tika pārsniegti siltuma rekordi, kad dienas vidū gaisa temperatūra daudzviet sasniedza pat + 20 grādus. SIA «Ogres Namsaimnieks» Ēku inženiertīklu nodaļas vadītājs Aivars Strazdiņš norāda, ka ēku siltumapgāde tiek pārtraukta tad, kad āra gaisa temperatūra ir virs + 12 grādiem.

Samaksā, bet preci nesaņem

Saņemta informācija, ka 12.augustā A. Lielvārdes novadā interneta veikalā pārskaitīja par apavu iegādi 65 eiro, taču preci līdz šim brīdim nav saņēmusi. Uzsākts kriminālprocess.