Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 24.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

34, 37 metrus augstais Vērenes ugunsnovērošanas tornis pēc pārbūves.

Spītējot liktenim, Vērene mūs uzrunā joprojām!

Uldis Prancāns

Madlienas pagasta Vērenes apdzīvotajā vietā atrodas unikāla būve – 1974.gadā «dzimis», 34,37 metrus augsts, lubām apšūts ugunsnovērošanas tornis.

 

 

 

 

Ķeguma novadā uzstādītas 60 videonovērošanas kameras

Ķeguma novada pašvaldība informē, ka novada teritorijā sākusi darboties videonovērošanas sistēma – kopumā uzstādītas 60 videokameras.

 

 

 

Ogrē, Upes prospektā 16, jeb kādreizējā Runču skolā sākušies pārbūves darbi.

Ogrē, Upes prospektā 16, demontē ēku un gatavojas būvniecības darbiem

Marta Poga

«OVV» jau rakstīja, ka, piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu, Ogrē, Upes prospektā 16, tiek īstenots projekts, kas paredz ēkas siltināšanu un rekonstrukciju. Šobrīd objektā notiek demontāžas darbi, ir nojaukts viens no ēkas korpusiem, un turpinās sagatavošanās būvniecībai.

 

 

 

 

Uzvarētāju komanda no Pērses draudzīgā bildē kopā ar mājiniekiem.

Taurupē noskaidro erudītākos ceturtklasniekus

Uldis Prancāns

Jau vairāk nekā 20 gadus pavasara pusē kaimiņu – vidzemnieku – skolas rīko zināšanu, prasmju un atjautības konkursu «Erudīts» saviem audzēkņiem.

 

 

 

 

 

«Sierštelles» siera meistare Ligita Urbāne jaunajiem lielvārdiešiem stāsta, kā top siers.

EKO forumā jaunie lielvārdieši spriež par tīru Latviju un veselīgu ēdienkarti

Velta Gobiņa, skolotāja, E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas EKO skolas darba vadītāja

Katru gadu Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā notiek EKO forums, uz kuru aicinām viesus. Šogad tie bija Latvijas eko kustības līderis Edmunds Cepurītis, uztura speciāliste Ilze Začeste un «Sierštelles» siera meistare Ligita Urbāne.

 

 

 

 

Mazie un lielie talcinieki priecājas par Rembates parka dīķī ielaistajām zivīm.

Rembates parka dīķī ielaistas zivis

Beata Kempele, Lielvārdes novada pašvaldības informācijas līdzekļu redaktore

Aizvadītās nedēļas nogalē Lielvārdes pamatskolas skolēni pēc vējainās talkošanas Rembates parkā varēja piedalīties zivju ielaišanā Rembates parka dīķī.

 

 

 

 

 

– Vai zināt, kas bija Edgars Kauliņš?

Sintija Lukša no Lielvārdes:

– Tā kā pati esmu dzimusi lielvārdiete, tad savulaik mācījos Edgara Kauliņa vārdā nosauktajā vidusskolā. Viņš bija kolhoza «Lāčplēsis» pirmais priekšsēdētājs, mani vecvecāki tajā strādāja.

 

 

Spēlē «Skaņumājas muzikanti» – Māra Raģe ar vijoli, Ilmārs Pumpurs ar ermoņikām un Sandra Lipska ar pogu cītaru.

Starp apbalvojumam «Laiks Ziedonim» nominētajiem – arī mūsējie

Ritvars Raits

Lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, lai izceltu kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti, 2014.gadā Imanta Ziedoņa fonds «Viegli» iedibināja apbalvojumu «Laiks Ziedonim». Šogad, kad balvas pretendenti tiek meklēti jau piekto reizi, starp nominētajiem ir arī divi mūsējie – biedrība «Skaņumāja» no Krapes un fonds «Upe» no Lielvārdes.

 

 

«Cūka, nemēslo!»

Jānis Arvīds Plaudis

Klusajā okeānā ir rajons, kur kuģi iestrēgst: ūdenī peld miljardiem plastmasas pudeļu un maisiņu. Tās sairst un ieiet barības ķēdē Zemes dzīvībai, liecinot, cik briesmīga var būt civilizācija (ja vispār saucama šai vārdā). Bet cilvēces tīrīgākā daļa cīnās. Malaizijā, nometis cigareti, vari palikt nabags, tik bargs ir sods. Melnajā Āfrikā – Kenijā – pieņemts likums gludos maisiņus samazināt līdz drastiskam minimumam, apsteidzot smalko Eiropu.

Līdz ar pavasari sāksies valsts autoceļu remontdarbi

Dzintra Dzene

«Latvijas Valsts Autoceļu» darbinieki informē par šajā gadā paredzētajiem valsts autoceļu remontdarbiem Rīgas plānošanas reģionā, tostarp Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā.

«Lielvārdes Remte» turpmāk apsaimniekos pašvaldības īpašumus Lielvārdē

16.aprīlī notika Lielvārdes novada pašvaldības domes ārkārtas sēde, kurā tika pieņemts lēmums par pārvaldes uzdevuma deleģēšanu Lielvārdes novada pašvaldības sabiedrībai ar ierobežotu atbildību «Lielvārdes Remte». Kā informē izpilddirektore Gunta Smalkā, SIA «Lielvārdes Remte» turpmāk rūpēsies par tīrību un sakoptību pašvaldības īpašumos Lielvārdes pilsētā, izņemot ielas un autostāvvietas.

Automazgātavu Vidus prospektā tomēr nebūvēs

19.aprīlī tika pieņemts lēmums par atteikumu izdot būvatļauju pašapkalpošanās automazgātavas būvniecībai nekustamajā īpašumā Vidus prospektā 3, Ogrē, informē Ogres novada būvvalde.

Lai no Ogres aizbrauktu uz Elkšņiem, iespējams, būs jābrauc caur Ikšķiles centru

Dzintra Dzene, Ritvars Raits

VAS «Latvijas Valsts ceļi» informē, ka, lai uzlabotu satiksmes drošību uz autoceļa Rīga – Daugavpils (A6), šosejas 32,07. kilometrā starp Ikšķili un Ogri, kur kustība notiek pa divām braukšanas joslām katrā virzienā, krustojumā uz Elkšņiem plānots likvidēt kreisos pagriezienus.

Aigars Briedis P/A «Ogres namsaimnieks» nevadīs

Dzintra Dzene

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 19. aprīlī deputāti akceptēja lēmumprojektu ar 19.aprīli atbrīvot Aigaru Briedi no Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» direktora amata, izbeidzot ar viņu darba tiesiskās attiecības, pamatojoties uz Darba likuma 114.pantu – darbinieka un darba devēja vienošanās.

Nogādā slimnīcā

22.aprīlī no Ogres Ogres slimnīcā ar labās rokas sasitumu, pirkstu lūzumu, galvas sasitumu un alkohola reibumā nogādāts A.

Tuvojas mums, lāčplēšniekiem, liela un svarīga diena – Kauliņtēva jubileja!

Ģetrūde Ivanova, pensionāre Lielvārdē

Mums, «Lāčplēša» ļaudīm, tuvojas liela un svarīga diena – 26.aprīlis ir mūsu mīļā, dārgā priekšnieka Edgara Kauliņa 115.dzimšanas diena. Tad aizdegsim svecītes un pieminēsim tos labos laikus, kad bijām lāčplēšnieki.

Pasargā sevi no emocionālās izdegšanas!

Dana Dadze

«Nereti sadzirdam bažas par kāda sev tuva cilvēka pārmērīgo darba apjomu, lielo emocionālo slodzi, arī izteikto perfekcionismu vai tieši pretēji – pašnovērtējuma zudumu.

Ja māte vēlas slēgt uztura līgumu ar diviem no saviem bērniem

Ģimenē esam četri bērni. Mātei ir īpašumā zeme un māja. Viņa vēlas slēgt uztura līgumu ar abām meitām reizē. Vai tas ir iespējams, un kā mums tālāk jārīkojas? Dēli pret to neiebilst, nepieciešamības gadījumā ir gatavi rakstiski atteikties no iespējamā mantojuma.