Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 27.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Labāk būtu valsts naudu ieguldīt apdrošināšanas sakārtošanā, nekā atkal domāt, kā to sadalīt cietušajiem,» uzskata Suntažu pagasta zemnieku saimniecības «Jaunsirmēni» saimnieks Valdis Dzenis.

Sausuma dēļ visvairāk cietuši graudaugi, bet kartupeļi aug griezdamies

Dzintra Dzene

Ilgstošais karstums un sausums priecē atpūtniekus, bet liela daļa lauksaimnieku jau sāk aplēst zaudējumus, ko radījuši šīs vasaras laika apstākļi. «OVV» aptaujāja vairākus Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novada zemniekus par gaidāmo ražu un šā brīža situāciju. Pavisam bezcerīgi viss tomēr nav.

 

 

 

 

 

 

 

Informatīvā plāksne pie Taurupes pamatskolas parkā esošās piemiņas vietas un obeliska pagājušā gadsimta traģiskajos laikmeta griežos cietušajiem taurupiešiem.

Piemiņas vietā Taurupē uzstādīta informatīva plāksne

Uldis Prancāns

«OVV» jau informēja, ka vasaras pirmā mēneša iesākumā Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums Ogres novadā» ietvaros Taurupē tika īstenots krāsains iedzīvotāju iniciatīvas projekts «Simts ziedi Taurupei». Nu ir realizēta dzīvē šī projekta otrā daļa – informatīvas plāksnes uzstādīšana piemiņas vietā.

 

 

 

 

 

Atvadoties kopbilde uz Salacas tača fona.

«JADARA» – lai darītu, jāmācās!

Daina Melnūdre

Atvilkušas elpu pēc lielajiem Dziesmu un Deju svētkiem, sapratušas, ka jaunā mēness fāze nav labākais laiks dārza un meža velšu konservēšanai, Birzgales  sieviešu biedrības «JADARA» dalībnieces un viņu atbalstītāji 14. un 15. jūlijā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi, precīzāk uz Limbažu un Salacgrīvas novadiem.

 

 

Ogres pensionāri mielojas ar Rūjienas saldējumu.

Iepazīstam Ziemeļvidzemi: mucas, kaņepes, saldējums un šitaki sēnes

Olga Braunere

Vasaras pilnbriedā Ogres pensionāri dodas uz Ziemeļvidzemi. Šis būs stāsts par saimniekiem, kas dara un grib, lai būtu labāk.

 

 

 

 

– Ko jūs ieteiktu apskatīt Latvijā, braucot ekskursijā?

Sanita Meldere no Lielvārdes:

– Cēsis! Vasarā viņiem ir Viduslaiku dienas – laikam augustā. Tas ir ļoti interesanti! No Ogres novada nekas nenāk prātā. Var doties uz Liepāju – tur ir jūra. Man patīk Vidzeme – Cēsis, Gaujas Nacionālais parks…

 

 

Lielvārdes novada svētku Jumpravā apmeklētājus sveic Lielvārdes novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte (no kreisās) un Jumpravas pagasta pārvaldes vadītāja Diāna Borozkina.

Lielvārdes novada svētki Jumpravā sasniedz savu «ekvatoru»

Ritvars Raits

Pagājušajā sestdienā jau otro nedēļas nogali turpinājās Lielvārdes novada svētki «Zīmju ceļš Dieva zīmē», kas 21.jūlijā pieskandināja Jumpravas pagasta centru. Pirms tam šie paši svētki tika svinēti Lēdmanē, bet šīs nedēļas nogalē tiem būs kulminācija Lielvārdē. Droši var teikt, ka Jumpravā bija svētku vidus jeb ekvators, jo arī laika apstākļi bija gluži vai tropiski – tādi paši kā ekvatora tuvumā.

 

 

 

 

 

 

 

Tā no ārpuses izskatās angāri Lēdmanē, kuros bija ierīkota iespaidīgā nelegālo cigarešu ražotne.

Ogres policistu atklātā nelegālā cigarešu ražotne atradās Lēdmanē

Ritvars Raits

«OVV» jau rakstīja, ka šovasar Valsts policijas darbinieki mūspusē uzgājuši divas nelegālas cigarešu ražotnes – vienu Krapes pagastā, bet otru blakus novadā. Šonedēļ Valsts policija oficiāli apstiprināja informāciju par otru nelegālo ražotni – tā atradās Lēdmanē.

 

 

 

 

Uzvarētāju kopbilde.

Madlienas pludmales voleja nakts

Uldis Prancāns

Pagājušās nedēļas nogalē Madlienas vidusskolas pludmales volejbola laukumos risinājās turnīrs «Madlienas pludmales volejbola nakts 2018».

 

 

 

Ogrēnietis Andris Sarksņa traucas pretī kārtējai uzvarai.

Ogrēnietis Sarksņa – divkārtējs Igaunijas čempions

Nauris Neimanis, Ogres NSC orientēšanās treneris

22. un 23.jūlijā Igaunijas pilsētā Verskā norisinājās Igaunijas atklātais čempionāts veloorientēšanās sportā, kurā lieliski startēja Ogres novada sporta centra audzēknis Andris Sarksņa, svinot pārliecinošas uzvaras abās distancēs.

 

 

 

Četras ogrēnietes pēc Rūpoldingā notikušo sacensību svinīgās atklāšanas.

Ogres jaunajām tramplīnlēcējām lielisks sniegums Rūpoldingā

Margarita Sokolova, tramplīnlēkšanas un ziemeļu divcīņas trenere

Pagājušās nedēļas nogalē Vācijas pilsētā Rūpoldingā norisinājās gadskārtējās skolēnu sacensības tramplīnlēkšanā ar slēpēm «FIS Schuler Grand Prix», ko organizē FIS (Starptautiskā slēpošanas federācija) un Vācijas Slēpošanas federācija. Šajās sacensībās piedalījās arī trīs jaunās tramplīnlēcējas no Ogres, individuāli Aelita Krasiļščikova izcīnīja bronzas medaļu.

 

 

Milzu zilonis, kura nav

Anita Zeiliņa

Nelegālo cigarešu ražotņu vēriens un darba organizācija liek domāt – ja grib, tad var. Ja vien cilvēkam ir mērķis, kura galarezultāts ir tik kārdinošs un iekārojams, ka atteikties vienkārši nav spēka. Un kāpēc atteikties, ja – prātīgi strādājot un domājot piecus soļus uz priekšu – viss var izdoties.

Lai glābtu zivis Kapu līcītī, jāiztīra caurteka

«OVV» 20.jūlija numurā bija informācija par to, ka Kapu līcītī, kas atrodas Lielvārdes pagastā, lielos daudzumos iet bojā zivis. Kā izskanēja 25.jūlijā notikušajā Lielvārdes novada pašvaldības domes sēdē, problēma varētu būt saistīta ar aizsērējušo caurteku uz Daugavu.

Ikšķilē spriež par sporta halles būvniecību

Agate Gavare

25.jūlijā notikušās Ikšķiles novada pašvaldības domes sēdes laikā tika runāts par ilgtspējīgu un integrētu attīstību, kuras mērķis ir iedzīvotāju kvalitātes uzlabošana. Ikšķiles novada infrastruktūra ar katru gadu kļūst sakārtotāka, izskatās, ka nu kārta pienākusi moderna sporta kompleksa celtniecībai, ziņo pašvaldība.

Gatavojas ēku siltināšanai un siltumtīklu rekonstrukcijai

Marta Poga

Pašvaldības SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs informē, ka ir izsludināti iepirkumi par divu daudzdzīvokļu namu Ogrē, Loka ielā 2 un Loka ielā 4, siltināšanu.

Birzgalē godina Ķeguma novada kolektīvus – Dziesmu svētku dalībniekus

Ritvars Raits

Jūlija sākumā Latvijas galvaspilsētā Rīgā notika XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kuros piedalījās lielais vairums visu mūsu novadu amatiermākslas kolektīvu. Pagājušajā sestdienā, 21.jūlijā, Birzgalē notika pasākums – koncerts, kura laika Ķeguma novada pašvaldība teica paldies visiem saviem dejotājiem un dziedātājiem par sava novada pārstāvēšanu neatkārtojamajā pasākumā.

Iesper zibens

24.jūlijā Turkalnē kāda īpašuma teritorijā no zibens spēriena viena kvadrātmetra platībā aizdedzies koka zars.