Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 24.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Daudzi balkoni ir avārijas stāvoklī un kļuvuši bīstami ekspluatācijai gan pašiem dzīvojamās mājas iedzīvotājiem, gan apkārtējiem.

Dzīvokļu īpašniekiem jāvienojas par risinājumiem balkonu tehniskā stāvokļa uzlabošanai

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs un Ēku apsaimniekošanas departamenta vadītājs Mārtiņš Kaiva ceturtdien, 16.maijā, pie daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Ogrē, Zilokalnu prospektā 16, aicināja uz tikšanos gan šīs mājas, gan kaimiņu māju – Ogrē, Zilokalnu prospektā 18, 22 un 24 dzīvokļu īpašniekus, lai pārrunātu balkonu tehnisko stāvokli, kā arī lai informētu par iespējamajiem risinājumiem balkonu tehniskā stāvokļa uzlabošanai un to izmaksām.

 

 

 

… bet tulpes uzziedēja gandrīz melnas…

Kad Dievs ar dārzniekiem joko…

Dzintra Dzene

Ogrē, Mālkalnes un Tīnūžu aplī, krāšņi zied tulpes, kas no attāluma izskatās teju vai melnas. Tās pasūtītas no Holandes un iestādītas vēl pērnā gada rudenī. Tas, ka šī nebūt nav šķirne, kas pasūtīta, atklājies vien tad, kad ziedi sākuši ziedēt… Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres komunikācijas» Saimniecības nodaļas ainavu būvtehniķe Iveta Vjakse smaidot teic, ka te sanācis tāds kā Dieva joks, taču patiesībā dārznieki un ainavu arhitekti jau iepriekšējā gadā ļoti rūpīgi plāno stādījumus nākamajam gadam, lai dobes vienmēr būtu krāšņas, priecējot ne vien ogrēniešu, bet arī pilsētas viesu acis.

 

– Vai jums pietiek informācijas, par ko balsot EP vēlēšanās?

Maiga Placēna no Ogres:

– Jā, es skatos visus raidījumus un zinu! Izvēlēties bija viegli. Man ir sava vīzija, ka jāiet uz visām vēlēšanām, un iešu arī šoreiz. Man ir pieredze, viss skaidrs. Uz vēlēšanām jāiet! Zaudēt var tikai tad, ja neiet.

 

 

Tikko plaukt sācis ‘Ogres Baltais Sapnis’!

«Šī rododendru šķirne nosaukta par godu Ogrei (selekcionējis Rihards Kondratovičs). Pateicoties E.Helmaņa īpašajam lūgumam (tobrīd viņš bija domes priekšsēdētāja vietnieks), rododendra autors tomēr «atvēlēja» savu, iepriekš sev rezervēto, baltziedu – īpaši skaisto, baltiem zvanveida ziediem, šķirni.

 

 

Pēdējā zvana svētkos.

Jumpravas devītie – saliedēts, dažkārt skaļš un aktīvs kolektīvs

Uldis Prancāns

Tā kā Jumpravā vidusskola nesen tika reorganizēta, tad šī gada 9.klase būs atjaunotās Latvijas laika 1.pamatskolas izlaidums.

 

 

 

 

Ogres skolotāju kamerkorim sudrabs starptautiskā koru konkursā

No 16. līdz 19.maijam Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Ogres skolotāju kamerkoris devās uz Birštonu (Lietuva), kur jau otro reizi norisinājās Starptautiskais koru un orķestru konkurss «Birštonas Cantat». Koris, sacenšoties ar zēnu kori no Minskas Mūzikas Akadēmijas un skolotāju kori no Rimska Korsakova Mākslas skolas, izcīnīja sudraba godalgu, kā arī apbalvojumu «Labākais mākslinieciskais priekšnesums». 

 

Pārgalvīgo autovadītāju un viņa «Volvo» apturēja tikai estrādes dīķa dzelme…

Ar automašīnu ārdās Rembates parka brīvdabas estrādē

Ritvars Raits

21.maijā kāds autovadītājs ar automašīnu «Volvo» nodarījis kaitējumu Lielvārdes brīvdabas estrādei, kas atrodas parkā, bet pēc tam iebraucis dīķī, kura vidū atrodas Spīdalas saliņa.

 

 

 

 

 

Laura Potaša (vidū) un viņas atbalstītāji Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību finālā.

Ogrēnietei Laurai Potašai 3.vieta skaļās lasīšanas sacensībās

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notikušo Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību finālā godpilno trešo vietu izcīnīja Ogres sākumskolas 6.a klases audzēkne Laura Potaša, ziņo Ogres Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre Guna Ozola-Stulpāne.

 

 

 

 

Ukraiņu delegācijas vadītāji Aleksandrs Miščenko (no kreisās) un Sergejs Šakuns pasniedz Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim Popasnas rajona un Ukrainas valsts karogus.

Ogres novada pašvaldība sadarbosies ar Popasnas rajona pašvaldību

Ritvars Raits

Trešdien, 22.maijā, Ogrē tika parakstīts sadarbības līgums starp Ogres novada pašvaldību un Popasnas rajona pašvaldību Ukrainā. Noslēgtais līgums paredz vairākas sadarbības jomas.

 

 

 

 

 

 

 

 

Treneris Jevgēnijs Liepa un viņa medaļnieki Siguldā.

Madlienas jaunajiem vieglatlētiem septiņas medaļas Siguldā

Ritvars Raits

21.maijā Ogres novada sporta centra Madlienas vidusskolas filiāles audzēkņi ar ļoti labiem panākumiem piedalījās Siguldas pasavara sacensībās vieglatlētikā vecuma grupu U10 un U12 sportistiem, ziņo bērnu treneris Jevgēnijs Liepa.

 

 

 

Uz goda pjedestāla D grupas ātrākie rāpotāji: madlienieši (no kreisās), lielvārdieši un ķegumieši.

Četru novadu jaunieši Skolēnu sporta spēles noslēdz ar Olimpisko dienu

Ritvars Raits

Ogres stadionā ar Olimpisko dienu, kuras laikā notika sacensības visdažādākajos sporta veidos, Lielvārdes, Ķeguma, Ikšķiles un Ogres novadu mācību iestāžu audzēkņi noslēdza Skolēnu sporta spēles, kas norisinājās visu aizejošo mācību gadu.

 

 

 

 

 

Divkārtējais Rīgas čempions Matīss Gržibovskis kopā ar savu treneri Gintu Bitīti.

Lielvārdietis Gržibovskis – divkārtējs Rīgas čempions

Ritvars Raits

17.un 18.maijā Ogres stadionā norisinājās Rīgas atklātās meistarsacīkstes vieglatlētikā vecuma grupas U18 sportistiem. Izcils starts tajās padevās lielvārdietiem Matīsam Gržibovskim, kurš kļuva par galvaspilsētas čempionu divās skriešanās disciplīnās – 200 m un 400 m.

 

 

 

Balsot jāiet, bet ko izvēlēties?

Dzintra Dzene

Nezinu, skumt vai priecāties, bet šī ir pirmā reize, kad, tuvojoties vēlēšanām, savā pastkastītē neesmu atradusi nevienu (!) reklāmu par kandidātiem sestdien gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Ogrē uzsāk gājēju tuneļa būvniecību

Dzintra Dzene

Ogres novada domes 23.maija sēdes informatīvajā daļā Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja, ka Ogrē ir uzsākta gājēju tuneļa būvniecība zem sliežu ceļiem, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu.

Ogrē ir iespēja nosiltināt daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs informē, ka «Attīstības finanšu institūcija «Altum»» ir saskaņojusi dokumentāciju attiecībā uz vienpadsmit Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanas projektu īstenošanu un pagājušajā nedēļā kļuvuši zināmi pirmā iepirkuma konkursa rezultāti. Tālākais jau būs dzīvokļu īpašnieku ziņā – izlemt par labu siltināšanai vai nē.

Vēršas slimnīcā

20.maijā Ogres slimnīcā ar miesas bojājumiem vērsās J. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Lielvārdes novadā savāktas teju 30 tonnas makulatūras

Ritvars Raits

Noslēdzies uzņēmuma «Zaļā josta» rīkotais otrreizējo izejvielu vākšanas konkurss «Tīrai Latvijai!», kurā ar labām sekmēm piedalījušies Lielvārdes novada mācību iestāžu audzēkņi, kopumā savācot un otrreizējai pārstrādei nododot 28,350 tonnas makulatūras.

Starpnovadu konkurss «Asini prātu!»

Uldis Prancāns

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā pavasarī tradicionāli tiek rīkotas starpnovadu erudīcijas sacensības 1.-3.klašu skolēniem, kuru iniciators un galvenais organizators ir vidusskolas interešu izglītības skolotājs Dzintars Kaņeps.

Unikāla skola Latvijā – Bārbeles Zēnu pamatskola

Ilona Blūma

2018.gada septembrī durvis vēra Bārbeles Zēnu pamatskola «Saknes un Spārni», kas ir unikāla, jo piedāvā līdz šim vēl nebijušu mācību procesu Latvijā.

Paldies maniem labajiem mediķiem!

Sirsnībā – A.Grīnmane, Ogrē

Šajās dienās arī man bija nepieciešama SIA «Ogres rajona slimnīca» palīdzība.