Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 24.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Rembates aplī 2017» uzvar Heidingere, Roze un «Ogre»

Ritvars Raits

18.novembrī jau 31.reizi notika lielākās skriešanas sacensības mūspusē «Rembates aplis», kas šoreiz pulcēja 170 dalībniekus. Lielajā aplī jeb 10,8 km garajā distancē uzvaru izcīnīja ogrēnieši Gundega Heidingere un Renārs Roze, arī komandu vērtējumā pirmajā vietā «Ogre», bet mājiniekiem rembatiešiem jau ceturto reizi pēc kārtas nācās samierināties ar ceturto vietu.

 

Maija Amoliņa.

Ogrēnietei, LTV žurnālistei Maijai Amoliņai – Cicerona balva

Dzintra Dzene

Trešdien, 22.novembrī, svinīgā ceremonijā Latvijas Zinātņu akadēmijā (LZA) pasniegtas Cicerona balvas, kuru mērķis ir novērtēt labas profesionālās komunikācijas nozīmi. Mediju jomā balvu saņēmusi ogrēniete, Latvijas Televīzijas (LTV) žurnāliste Maija Amoliņa par kvalitatīvu sniegumu mūzikas žurnālistikā.

 

 

Birzgaliete Rita Reinsone ar tikko kā saņemto Ķeguma novada pašvaldības augstāko apbalvojumu.

«Ķeguma novada lepnums 2017» – birzgaliete Rita Reinsone

Ritvars Raits

«OVV» jau pirms valsts svētkiem informēja par personām, kam mūsu novados svinīgo pasākumu laikā tiks pasniegti pašvaldības apbalvojumi. Ķeguma novada pašvaldība gan līdz pēdējam brīdim paturēja noslēpumā, kam tiks tituls «Ķeguma novada lepnums 2017». Tagad ar prieku ziņojam, ka par šī apbalvojuma īpašnieci kļuvusi Birzgales tautas nama vadītāja Rita Reinsone.

 

 

 

 

Vai no Ogres pašvaldības budžeta jāsedz autoceļa uzturēšana Ogres posmā?

Maija Bogdanova no Ogres

– Uzzinot par plānoto iebraukšanas maksu Ogrē, biju pārsteigta. Bet, izlasot, ka pašvaldībai ik gadu jāmaksā 120 000 eiro par autoceļa uzturēšanu pilsētā, sapratu, kāpēc piedāvā šādu risinājumu. Šim posmam tad arī varētu uzlikt maksu, jo Ogrei cauri brauc tranzīta kravas. Par šī ceļa uzturēšanu gan būtu jāmaksā valstij.

 

Pansionāta «Ogre» vadītāja Astrīda Zīverte – Upeniece (otrajā rindā no labās) vēro, kā veicas sociālās darbinieces Dzidras Škodas vadītajās vingrošanas nodarbībās.

Par dzīvi Ogres pansionātā

Anita Zeiliņa

Vairāki «OVV» lasītāji vēlējās, lai pastāstām, kāda ir dzīve ilgstošas sociālās aprūpes iestādē – pansionātā. Tālab arī šī saruna ar pansionāta «Ogre» vadītāju Astrīdu Zīverti – Upenieci. Pansionāts ir SIA «Ogres rajona slimnīca» struktūrvienība.

 

 

 

 

 

 

 

Ogres komandas «Moments» spēlētāju kopbilde, kas uzņemta vēl turnīra laikā.

Ogres «Moments» izcīna «Rīgas Rudens» bronzu

Ritvars Raits

18. un 19.novembrī jau 20.reizi norisinājās frisbija turnīrs «Rīgas Rudens», kurā šoreiz piedalījās 42 komandas no astoņām valstīm, padarot to par lielāko visā Baltijā. Ļoti nopietnā konkurencē godalgoto trešo vietu izcīnīja Ogres meiteņu komanda «Moments».

 

 

 

 

Aiz kokiem neredzam mežu…

Ritvars Raits

Iedomājieties, lūdzu, situāciju, kurā jūs esat apzinīgs sargs vārdā Jānis, kam izsniegta plinte un dots uzdevums apsargāt noliktavu. Ja nakts melnumā jūs pamanītu, ka objektā grib ielauzties garnadzis vārdā, piemēram, Pēteris, pirmais, ko jūs darītu, būtu mutisks izkliegts brīdinājums: «Stāvi vai šaušu!». Vai būtu kaut cik loģiski, ja nākamajā dienā TV raidījuma «Panorāma» žurnālisti aptaujātu cilvēkus Ogres ielās, jautājot, kā viņi vērtē to, ka Jānis grib nošaut Pēteri? Vismaz es domāju, ka nē…

Aktualizē jautājumu par autoceļa Rīga – Daugavpils uzturēšanu Ogres posmā

Dzintra Dzene

Valsts autoceļš Rīga – Daugavpils (A6) Ogres pilsētas teritoriju šķērso aptuveni piecu kilometru garumā. Tā uzturēšanai Ogres novada pašvaldība no sava budžeta ik gadu izlieto 120 000 eiro un vēl 30 tūkstošus eiro – apgaismojuma nodrošināšanai. Līdzīgi ceļa posmi vijas arī cauri citām pašvaldībām, bet, atšķirībā no Ogres, tie ir valsts īpašumā un attiecīgi tiek uzturēti par valsts budžeta līdzekļiem. Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis 16.novembra pašvaldības domes sēdē aktualizēja jautājumu par minētā ceļa posma tālāko uzturēšanu, pieļaujot pat tik radikālu metodi kā iebraukšanas maksas noteikšanu Ogrē.

Valsts svētkos godina arī mazozoliešus

Šajos valsts svētkos Mazozolu pārvaldes vadītājs pasniedza balvu «Goda mazozolietis 2017» divām pagasta iedzīvotājām, kuras šai balvai bija izvirzījuši paši iedzīvotāji.

Madlienas pagastā mežus tikai cērt, jaunus kokus nestāda

www.ogresnovads.lv

Pirms 16.novembra domes sēdes SIA «Forest Mentor Group» pārstāvis Gints Snikers informēja Ogres novada domes deputātus par pašvaldībai piederošo mežu stāvokli novadā.

Apbalvojumus saņēmuši «Goda lielvārdieši»

Lielvārdes novada pašvaldības apbalvojumu «Goda lielvārdietis» šogad svinīgi saņēma Romualds Zarembo, Veneranda Trumekalne, Elizabete Ozoliņa, Agris Liepiņš un Nora Ivanova. Savukārt apbalvojums «Atzinība» pasniegts Ingai Reķei, bet apbalvojums «Pateicība» – Maijai Vinogradovai.

Nākamgad Ogres peldbaseinā plānots remontēt ģērbtuves bērniem

Marta Poga

Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres namsaimnieks» struktūrvienības «Neptūns» darbinieki, kuru pārziņā ir pilsētas peldbaseins, tuvojoties gada nogalei, ieskicē nākamgad plānotos darbus, kuru veikšanai nepieciešams paredzēt finansējumu pašvaldības budžetā.

Izsit stiklu

19.novembri konstatēts: kādai mājai Madlienā izsists loga stikls, garāžai izņemts loga rāmis un nozagts lauznis. Uzsākts kriminālprocess.

Spānija – trauksmainie iespaidi

Jānis Arvīds Plaudis

Pavisam nesen degpunktā bija notikumi kataloniešu un spāņu zemē. Latvijas iedzīvotāji tiem sekoja pa televizoru, bet man laimējās satikt cilvēku, kas tūrisma ceļojumā atradās svarīgākās pilsētas svarīgākajā ielā.

Paldies par Ķeguma novada domes priekšsēdētāja humāno attieksmi pret 1.grupas invalīdu!

Mārtiņš Neibults-Miebolts, ITAC Valdes priekšsēdētājs

Ļoti pateicamies Ķeguma novada domes priekšsēdētājam Ilmāram Zemniekam un visiem domes deputātiem, kuri atbalstīja biedrības «Invalīdu tiesību aizsardzības centrs» (ITAC) lūgumu piešķirt finansējumu uzlabotas kvalitātes nobrauktuves – uzbrauktuves ierīkošanai Ķegumā, Staru ielā 12, cilvēkam ar ļoti smagiem kustību traucējumiem pārvietošanās ratiņkrēslā vajadzībām.