Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 26.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Vija Vētra ir simbols un brīnums vienlaikus

Ināra Heinrihsone – speciāli «OVV»

Vijas Vētras radošā darba vakara programma 2019.gada jūnijā aicina uz satikšanos ar Rabindranata Tagores un Imanta Ziedoņa dzeju, filmu fragmentiem par mākslinieci un deju. Radošā vakara koncertu «Dubultportrets» kuplina pazīstami mākslinieki un deju grupas. Māksliniece savā deviņdesmit sestajā gadā radošajā vakarā uzstāsies arī ar trīs deju jauniestudējumiem.

 

Dejas priesteriene Vija Vētra.

Izdejot likteni un Dieva klātbūtni

Helga Ingeborga Melnbārde – speciāli «OVV»

Kad Latvijā pāri žogmalēm veļas zili un violeti ceriņu mākoņi, kad pavasara vējš nebēdīgi rotaļājas ar balto bērzu zaļajām cirtām, jau kuro gadu desmitu Dzimtenē atgriežas kāds neparasts gājputns – Vija Vētra. Un mēs, elpu aizturējuši, atkal gaidām tikšanos.

 

 

– Kā uztverat pakalpojumu piedāvājumus pa tālruni?

Elita Kaupuža no Ogresgala:

– Negatīvi. Es uzreiz pasaku: «Uz redzēšanos!» Mani kaitina, ka mans telefona operators piezvana un sāk stāstīt. Ziniet, ja man vajadzēs, es aiziešu un atradīšu! Ja man kredītu vajadzēs, es aiziešu un paņemšu.

 

 

Ogres slimnīcas Interno slimību nodaļas kolektīvs.

Interno slimību nodaļa – slimnīcas kaujas vienība

Dzintra Dzene

Ogres slimnīcas Interno slimību nodaļā ārstējas gan terapeitiskie, gan neiroloģiskie pacienti, kuriem tiek sniegta neatliekamā palīdzība un veikti diagnostiskie izmeklējumi akūtu neiroloģisku un terapeitisku saslimšanu gadījumos. Pacientiem pieejamas visas diagnostikas metodes un pieredzējuši ārsti – speciālisti.

 

 

 

Svētku atklāšanas parāde.

Gadskārtējā Madlienas dienā svētkus sarūpē zemessargi

Uldis Prancāns

Laikā, kad tiek svinēta Magdas, Magdalēnas diena, Madlienā tradicionāli notiek pagasta svētki. Šoreiz tika pamainīta tradicionālā svētku struktūra, jo tie notika, sadarbojoties radošā kopībā ar zemessargiem.

 

 

 

Lai apturētu bēgošo autovadītāju, likumsargiem nācās lietot šaujamieroci.

Pēc pakaļdzīšanās un ieroča lietošanas Ogrē aiztur bēgošu autovadītāju

Dzintra Dzene

Trešdienas pievakarē Ogrē norisinājās trillera cienīgi notikumi, kam par aculieciniekiem kļuva daudzi ogrēnieši. Skanot policijas sirēnām un šāvieniem, Ogrē, Rīgas ielā 18, uz autoceļa Rīga – Daugavpils tika apturēta automašīna «AUDI A6», kuras vadītājs, nepakļaujoties likumsargu vairākkārtējai prasībai apstāties, apdraudot citus satiksmes dalībniekus, bēga jau no Rīgas. Aizturēšanas laikā bēglis guvis ievainojumus, cietuši arī likumsargi – divi pašvaldības policisti Rīgā un ceļu policisti Ogrē. 

 

Tādas skaistules mitinās Ogres vecupē!

Ogres Varžu dīķī dzīvo arī zivis

Ritvars Raits

19.jūlija rītā Ogrē, Ogres Vecupē, ko tautā mēdzam saukt arī par Varžu dīķi, notika interesants pasākums – pētnieciskā zveja. Gan nodibinājuma «Vides risinājumu institūts» speciālisti, gan arī interesentu pūlītis pārliecinājās, ka Varžu dīķī dzīvo ne tikai vardes, bet arī zivis, turklāt samērā lielas.

 

 

 

Ratiņu parāde Birzgales centrā.

Birzgalieši svin Rūķu parka svētkus

Ritvars Raits

20.jūlijā birzgalieši svinēja savus Rūķu parka svētkus. Visa sestdiena bij piesātināta ar dažādiem pasākumiem – ar konkursiem, šoviem, atrakcijām, parādēm, degustācijām un priekšnesumiem, bet  noslēdzās tikai tuvāk nākamās dienas rītam, kad izskanēja zaļumballes pēdējais valsis.

 

 

Rembates «Streka».

Rembates «Streka» – pārliecinoša līdere

Ritvars Raits

Šīs nedēļas vidū ar četrām spēlēm sācies Ogres atklātā čempionāta futbolā (7:7) otrais aplis. Pēc pirmā apļa pārliecinošā vadībā atradās Rembates «Streka», kas guvusi uzvaras visās spēlēs un arī otro apli sāka ar panākumu. Ar vairāku punktu atstarpi seko «Dinamo Ogre», Ogresgala «OCSK», Ogres «Techniba» un «Laubere».

 

 

Trenera Jevgēnija Liepas audzēkņi.

Trenera Liepas audzēkņiem 9 medaļas sacensībās Jēkabpilī

Ritvars Raits

23.jūlijā madlienieši Alise Žurēvica, Liene Šķēla, Marta Ramona Graudiņa un Mareks Laizāns, kā arī krapiete Elīza Lemberga, kuri ir Ogres novada Sporta centra audzēkņi (treneris Jevgēnijs Liepa) bija devušies uz Jēkabpili, lai piedalītos triju novadu sporta skolu (Jēkabpils, Madonas un Balvu) atklātajās sacensībās vieglatlētikā. Mūsu jaunajiem sportistiem Jēkabpils stadions bija ļoti veiksmīgs – kopumā izcīnītas deviņas godalgotas vietas.

 

Čempionāta piektā posma laureāti.

Ķegumā trešo reizi uzvar «Spināti»

Ritvars Raits

24.jūlija vakarā tika aizvadītas Ķeguma novada atklātā čempionāta volejbolā piektā jeb priekšpēdējā posma spēles. Jau trešo reizi triumfēja spēlētāju pāris ar komandas nosaukumu «Spināti» jeb Rinalds Vaiders un Jānis Grīnbergs, kuri saviem konkurentiem jau kļuvuši neaizsniedzami arī sacensību kopvērtējumā.

 

Man vasarā ir jābūt Mājās!

Dzintra Mozule

«Man aprīlī ir jābūt mājās!/Man aprīlī ir jāpārnāk,» ausīs skan melodiskā Raimonda Paula dziesma ar Ārijas Elksnes vārdiem. Jāpārnāk, jo pavasarī daba mostas jaunai dzīvei… Paturpinot šo domu – piederu tiem, kuri uzskata: man vasarā ir jābūt Mājās un jāizbauda visu to jaukumu, ko spēj dot dzimtā zeme! Citur pasaulē ķert sauli, siltumu un D vitamīnu varu posties gada tumšajā un aukstajā laikā!

Laizāns izsniedz aizdevumus, Laptevam retro automobilis

Ritvars Raits

«OVV» turpina pētīt mūsu novadu pašvaldību deputātu ienākumus un īpašumus, ko viņi norādījuši savās valsts amatpersonas deklarācijās par 2018.gadu. Turpināsim ar vēl diviem ogrēniešiem – Juri Laizānu un Jegoru Laptevu.

Apzog mazdārziņu

Saņemta informācija, ka Lielvārdē, Spīdolas ielā, kādā mazdārziņā nozagti dārzeņi.

Kabaču – gaļas kotletes

Tā kā ir sākusies kabaču raža, jāsāk domāt par to izmantošanu. Piedāvājam ideju vienam burvīgam ēdienam – kabaču – gaļas kotletēm. Tiešām, iesakām tās visiem pagatavot!

Kāpostu lapās marinēti gurķi

Piedāvājam kādu interesantu recepti – kāpostu lapās marinētus gurķīšus. Izdodas ļoti garšīgi, turklāt arī kāpostu lapas pēc tam var izmantot tīteņu pagatavošanai.