Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 28.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ideja par pulksteņa dāvināšanu radusies uzņēmuma «Fazer» kolektīvam.

Ogres centrā atklāj «Fazer» dāvanu pilsētas jubilejā – jauno pulksteni

Dzintra Dzene

Ogres pilsētas svētku laikā, 24.augustā, Ogres centrā tika svinīgi atklāts atjaunotais pulkstenis, kas ir uzņēmuma «Fazer» dāvana Ogrei un tās iedzīvotājiem pilsētas 90.dzimšanas dienā.

 

 

 

 

E.Helmanis (no labās) pateicas par atbalstu un sadarbību K.Gerhardam.

Ogres svētkos svinīgi pasniedz apstiprinātu dzelzceļa tuneļa projektu

Dzintra Dzene

Par godu Ogres pilsētas 90 gadu jubilejai Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis Ogres novada Kultūras centra (ONKC) vasaras dārzā rīkoja svinīgo pieņemšanu kaimiņu pašvaldību, Ogres novada pašvaldības iestāžu, amatierkolektīvu  un uzņēmumu vadītājiem un speciālistiem, kā arī viesiem no Ogres sadraudzības pilsētām Igaunijā, Lietuvā, Ukrainā, Baltkrievijā un Somijā. Ogri svētkos ar savu klātbūtni pagodināja ari Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards un Latvijas dzelzceļa (LDz) viceprezidents Ainis Stūrmanis.

 

Ogres vienaudži, neraugoties uz cienījamo vecumu, vēl aizvien uz dzīvi raugās ar gaišu skatu, ko vēl arī citiem.

Godina Ogres vienaudžus

Dzintra Dzene

24.augustā Ogres Vēstures un mākslas muzejā notika Ogres novada pašvaldības organizēts svinīgs pasākums, kura laikā tika godināti tie ogrēnieši, kas, līdzīgi kā Ogre, šogad atzīmējuši 90 gadu jubileju. Jubilāru goda krēslos sēdās sešas dāmas un divi kungi.

 

 

 

 

 

Pilsētas svētku ietvaros jau tradicionāli notika arī mazuļu rāpošanas sacensības.

Ogres 90 gadu jubileja nosvinēta ar vērienu!

Dzintra Dzene

Lai gan Ogre pilsētas statusu ieguva 1928.gada februārī, pilsētas svētki tradicionāli tiek svinēti augusta nogalē. Šogad, 24. un 25.augustā, ar moto «Ogre elpo!», atzīmējot Ogres 90 gadu jubileju, tie bija īpaši vērienīgi, piedāvājot plašu kultūras un sporta programmu visām vecuma grupām.

 

 

 

 

– Kā jums patika Ogres pilsētas svētki?

Mārcis Bariss no Ogres:

– Ļoti patika, svētki tiešām bija izdevušies. Skaists salūts, rīkotāji bija padomājuši par interesantu pasākumu programmu. Visvairāk man patika tirdziņš, koncerti Ogres ielās, mazuļu rāpošanas sacensības.

 

 

Salidojums, kā arvien, bija ļoti apmeklēts.

Ikšķile – politiski represēto salidojuma mājvieta

Dana Dadze

25.augustā Ikšķilē notika divdesmitais visas Latvijas politiski represēto personu salidojums.

 

 

 

 

Ogres motoklubs «Rēgi» 15 gadu jubilejā dodas parādes braucienā

Sestdien, 25.augustā, Ogres pilsētas svētku laikā, Ogri pierūcināja vairāki simti dažādu marku motociklu, jo šajā dienā savu 15 gadu jubileju atzīmēja arī Ogres motoklubs «Rēgi».

 

 

 

Jaunā pārdevēja Laura.

Meņģeles Zemnieku un lauksaimnieku diena izdodas vienmēr

Uldis Prancāns

Desmito gadu pēc kārtas Meņģelē notika Zemnieku un lauksaimnieku diena. Šoreiz to mazliet «atšķaidīja» debesu rasa, bet kas par to – tik un tā programma tika izpildīta, un viss bija augstā līmenī.

 

 

Politiskā dzīvniecība

Jānis Arvīds Plaudis

Pirms vairākiem gadiem žurnālists Streips nosauca kolēģes no «DDD» par kazām. Tiesā par goda laupīšanu viņu attaisnoja. Es domāju, ka, nosaucot tos tiesnešus par aitām vai āžiem, viņiem vairs nebūtu viens likums, viena taisnība visiem… Ja padomā, apvainojums nav liels. 20.gs. 30.gados no Francijas atbrauca sieviete, kas ikvienam interesentam pateica, kādam dzīvniekam viņš līdzīgs. Cilvēki brīnījās: «Patiesi! Taisnība!» Galu galā cilvēku suga ir vēl lielāka gaļēdāja par «drausmīgi plēsīgo» vilku un viltīgāka par «zemisko blēdi» lapsu.

Deputātes Māliņas vietu ieņems Priževoits

«OVV» jau ziņoja, ka Ķeguma novada pašvaldības domes deputāte Dace Māliņa uz laiku pārtraukusi pildīt deputāta pienākumus. D.Māliņa domē tika ievēlēta no Vidzemes partijas, tāpēc viņas mandāts tika piedāvāts nākamajam deputāta kandidātam no tā paša saraksta – Jānim Priževoitam.

Pabeigta distanču slēpošanas trases apgaismojuma 3.kārta

Ogres un Ikšķiles novada pašvaldību aģentūra «Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa «Zilie kalni» attīstības aģentūra» informē, ka šovasar tikusi īstenota distanču slēpošanas trases apgaismojuma ierīkošanas projekta trešā kārta. Tagad apgaismojums ir arī Ikšķiles pilsētas pusē, sākot no slēpošanas trases starta laukuma virzienā uz Ogri.

Izsaka draudus

Saņemta informācija, ka 13.augustā A. Rembatē izteica draudus A.

Skolotāju sporta spēlēs triumfē Birzgales pamatskola

Ritvars Raits

24.augustā jau 24.reizi notika starpnovadu Skolotāju sporta spēles. Šoreiz četru novadu (Ikšķiles, Ogres, Ķeguma un Lielvārdes) izglītības iestāžu darbinieki bija pulcējušies Ikšķiles vidusskolas stadionā, kas visveiksmīgākais izrādījās Birzgales pamatskolas pedagogu kolektīvam.