Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 28.marta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Bijusī kaimiņiene Inta, gaidīdama Lidiju ciemos, dāvanai izadījusi siltas zeķes.

Lidija Lasmane – Doroņina: «Kara nav, uz Sibīriju neved, varam dzīvot»

Dzintra Dzene

Īsi pirms Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas, 24.martā, Tomes Tautas namā ikvienam bija iespēja noskatīties dokumentālo filmu «Lidija» un klātienē tikties ar tās galveno varoni – pazīstamo latviešu disidenti Lidiju Lasmani – Doroņinu, kura savulaik dzīvojusi lauku mājās Bekuciemā un tieši tur trešo reizi tikusi arestēta.

 

 

 

Pēc emocionālās uzrunas Egils Helmanis klātesošos aicināja nolikt ziedus, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu.

Arī Ogrē piemin tos, kas neatgriezās no izsūtījuma

Dzintra Dzene

Šogad aprit 69 gadi kopš 1949.gada 25.martā padomju režīma veiktās deportācijas, kuras rezultātā Ogres apriņķī no izsūtījuma neatgriezās 169 personas. Viņu vārdi fiksēti Piemiņas plāksnēs represēto piemiņas vietā Ogrē, skaudri liecinot par tā laika traģiskajiem notikumiem. Līdzīgi kā citviet Latvijā, arī Ogrē svētdien, 25.martā, tika atzīmēta Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena.

 

 

 

 

Klases vakara atrakcijā.

Taurupes devītie – saliedētības, darba tikuma un radoši sportiska gara mikslis

Uldis Prancāns

Mūsu laikraksta rubrikas «Topošo absolventu vizītkarte» 12.klašu deviņas sērijas ir noskatītas. Objektīvu iemeslu dēļ šoreiz publiskajā pasākumā nolēma nepiedalīties Ikšķiles un Jumpravas vidusskolas 12.klases kolektīvi.

 

 

– Ko plānojat darīt Lieldienās?

Kristīne Ziediņa – Slucka no Ikšķiles:

– Lieldienās noteikti būšu kopā ar ģimeni. Ja visiem būs laba veselība, iespējams, ka aizbrauksim uz saviem laukiem, kas mums ir Valmierā. Tur ir arī šūpoles, tā kā noteikti labi izšūposimies.

 

 

Ogres Mūzikas skolas Kora klases vokālā ansambļa meitenes.

OMS vokālais ansamblis izcīna tiesības piedalīties Dziesmu svētkos!

Iegūstot augstākās pakāpes diplomu ar lielāko punktu skaitu (48,32 punkti), starp 119 kolektīviem no visas Latvijas vokālās mūzikas konkursā «Balsis 2018» Ogres Mūzikas skolas Kora klases vokālais ansamblis, kura sastāvā dzied Gerda Igaune, Sabīne Šurna, Rūta Martinova, Elizabete Rislinga, Katrīne Zariņa un Viktorija Trofimova (vadītāja Gunita Bičule, koncertmeistare Gunta Trasune), izcīnījis iespēju XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā piedalīties koncertā Vērmanes dārzā šā gada 2. jūlijā.

 

 

1957.gada rudenī, kad Karlovu ģimene atkal satiekas Dzimtenē.

Mani, meiteni no Suntažiem, izsūtīja divas reizes…

Inta Liepiņa (dzimusi Karlova)

Matjuškinas sādža.

 

 

 

 

 

Fotogrāfija ar Staļina statuju tapusi 1952.gadā.

Viena no 90

Santa Šustere, Ogres Vēstures un mākslas muzeja vēstures speciāliste

Fotogrāfija ar skolēnu grupu pie J.V.Staļina monumenta ir viena no 90 fotogrāfijām, kas eksponētas Ogres Vēstures un mākslas muzeja izstādē «Ogre un ogrēnieši 90 gados». Izstāde par pilsētas dzīves daudzveidību – ikdienu, sadzīvi, svētkiem, cilvēkiem, vidi un tradīcijām, veltīta pilsētas apaļajai jubilejai, būs apskatāma līdz 22. aprīlim.

 

 

Ķeguma vidusskolas dambretes turnīra laureātu kopbilde.

Ķeguma vidusskolas audzēkņi un direktors sacenšas dambretē

Vitauts Budreika, Dambretes attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs

20.marta pēcpusdiena Ķeguma komercnovirziena vidusskolā sākās ar nelielu kņadu. Zālē tika kārtoti dambretes galdi un kauliņi sacensībām, kurās piedalījās 92 dambretisti, viņu starpā arī skolas direktors Vladimirs Samohins. Direktoram neklājās nemaz tik viegli – viņš šajā turnīrā ierindojās tikai trešajā vietā.

 

 

 

Taurupietis Elvis Veinbergs saņem savu pirmo skeletona sacensībās izcīnīto zelta medaļu.

Taurupietis Elvis Veinbergs uzvar skeletona leģendas Dukurus

Ritvars Raits

24.martā Siguldas bobsleja trasē pirmo reizi norisinājās īpašas komercsacensības skeletonā «Skeleton Precision Race», kurās uzvarētāju noteica pēc līdzīgākajiem rezultātiem abos braucienos. Par sacensību uzvarētāju kļuva Ogres novada sporta centra audzēknis – taurupietis Elvis Veinbergs, kurš pārspēja arī tādus titulētus skeletonistus kā brāļus Martinu un Tomasu Dukurus.

 

 

 

Medaļas un kausus labākajām volejbola komandām pasniedza Ķeguma novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Ilmārs Zemnieks, kurš kopā ar sava novada vienību arī nofotografējās.

Mājiniecēm 3.vieta Ķeguma kausa izcīņā volejbolā

Ritvars Raits

24.martā Ķeguma komercnovirziena vidusskolas sporta zālē notika volejbola turnīra dāmām Ķeguma kausa izcīņa. Piecu komandu konkurencē uzvarēja Valles vienība, otrajā vietā ierindojās Rīgas komandas «RVS Cepurīte» volejbolistes, bet ķegumietēm šoreiz nācās samierināties ar bronzas medaļām un kausu par trešo vietu.

 

 

 

 

 

 

Tīnūžu kausa izcīņas turnīra volejbolā laureātu kopbilde.

Tīnūžu kauss aizceļo uz Mārupi, tīnūžniekiem 2.vieta

Ritvars Raits

24.martā Tīnūžu pamatskolas mājīgajā sporta zālē par Tīnūžu kausu volejbolā cīnījās vīru komandas. Spraigā konkurencē par turnīra uzvarētājiem kļuva Mārupes volejbolisti, mājiniekus tīnūžniekus atstājot godpilnajā otrajā vietā. Trešo vietu ieņēma Balvu komanda, kas bija pastiprinājusies ar dažiem ķegumiešiem.

 

 

Te ļauns, te labs

Dzintra Mozule

Man ļoti gribējās aizbraukt uz Tomi – pēc spirgta, skaidra ūdens malka. Jo novadnieki te skatījās filmu «Lidija» un tikās ar savu bijušo kaimiņieni Lidiju Lasmani – Doroņinu.

Ikšķiles novada izglītības iestādēs jauns ēdinātājs

Ritvars Raits

Šomēnes noslēdzās Ikšķiles novada pašvaldības izsludinātais konkurss «Ēdināšanas pakalpojumu sniegšana Ikšķiles novada pašvaldības izglītības iestādēs», kurā uzvarēja SIA «Baltic Restaurants Latvia». 26.martā «Baltic Restaurants Latvia» sāka sniegt ēdināšanas pakalpojumu Ikšķiles vidusskolā, bet no nākamās nedēļas sākuma – arī bērnudārzā «Urdaviņa», informē Ikšķiles novada pašvaldība.

Ar «zālīti» kabatā sarīko traci veikalā

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Martā Ķeguma novada pašvaldības policijas darbiniekiem lielākoties nācās tikt galā ar agresīvām personām, kuras tādas bija kļuvušas reibinošu vielu iespaidā vai arī veselības problēmu dēļ. Nelāgi izgāja diviem ķegumiešiem, kuri, būdami alkohola reibumā, skandalēja veikalā. Policijas iecirknī pie viena no viņiem tika atrasta marihuānai līdzīga viela.

Gūst darba traumu

22.martā no Ogres ielas Ogrē Gaiļezera slimnīcā Rīga nogādāts A., kurš guvis darba traumu – otrā pirksta amputāciju.

Valsts atbalsts lauksaimniecībai 2018.gadā

Uldis Prancāns

Nav noslēpums, ka viens no latviskās dzīvesziņas pamatakmeņiem gadsimtu vētrainajā skrejā palicis neizkustināms. Mēs joprojām esam spītīgi, lai gan čakla un gudra saimniekošana mūslaiku iztukšotajā lauku vidē nav īpaši ienesīga, vēl jo vairāk – droša, perspektīva un viegla nodarbe.

Angļu valodas spicākie olimpieši

Ogres novada izglītības iestāžu 8.-9.klašu audzēkņu sāncensībā noskaidroti labākie «starptautiskās mēles» – angļu valodas – speciālisti.