Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 28.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

S.Žaunerčika (no kreisās), D.Širovs un I.Bāliņa ir gandarīti, ka SIA «Ogres rajona slimnīca» dzemdību skaits ik gadu pieaug.

Ogres slimnīcā sagaidīts četrsimtais mazulis!

Dzintra Dzene

Laikā, kad valstī dzemdību skaits kopumā samazinās, SIA «Ogres rajona slimnīca» notiek gluži pretēji – aizvien vairāk māmiņu izvēlas mazuļus laist pasaulē tieši šeit, un novembra nogalē slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts šogad jau četrsimtais bērniņš.

 

 

 

 

 

Jau astoto gadu Ogres novada pašvaldībā tiek godināti uzņēmēji, kuri ir sociāli atbildīgi un sadarbībā ar pašvaldību sekmējuši novada attīstību.

Ogrē pasniegtas «Uzņēmēju Gada balvas 2017»

Dzintra Dzene

Ogres novada Uzņēmēju diena norisinās jau astoto gadu. Lai pateiktu paldies par paveikto uzņēmējiem, kas ir sociāli atbildīgi un sadarbībā ar pašvaldību sekmējuši novada attīstību, piektdien, 24.novembrī, Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē notika svinīgs pasākums, kurā Ogres novada pašvaldības vadība godināja novada uzņēmējus, pasniedzot «Uzņēmēju Gada balvas 2017» 11 nominācijās.

 

 

 

 

 

– Vai fotoradari ietekmē braucēju paradumus?

Kristiāns Girvičs no Ogres:

– Es pats pie stūres neesmu sēdies jau gadus 15, bet esmu ievērojis, kā uz fotoradariem reaģē mani paziņas – autovadītāji. Viņi ļoti seko, kur tie atrodas, piebremzē, pabrīdina cits citu.

 

 

Ogrēniete Elita Goldmane atver grāmatu

24.novembrī Ogres Centrālajā bibliotēkā lasītāji tikās ar rakstnieci un psiholoģi Elitu Goldmani (Elizabeti Ozolu), kā arī rakstnieku un žurnālistu Jāni Arvīdu Plaudi. Notika Elizabetes Ozolas grāmatas «Trīsdesmit rituāli. Veselībai, labklājībai un veiksmei» (R., «Jumava», 2017) atvēršanas svinības. Ogrēniete Elita Goldmane līdz šim sarakstījusi 16 grāmatas, no tām četras ar līdzautoru.

 

Lauberes īpašais ozols gaida nākamo vasaru, lai krāšņi sazaļotu…

Lauberē zaļos īpašs ozols – afišu stabs – un vide ap to…

Uldis Prancāns

Iedzīvotāju iniciatīvas darba grupa «Lauberieši» Ogres pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» ietvaros īsteno projektu «Labie darbi Lauberei».

 

 

 

 

Pabeigts Ķeguma kapu kapličas remonts

Ķeguma kapliča tika celta 1994.gadā pēc arhitektes Ilzes Romanovskas projekta. 23 gadu laikā tā bija kļuvusi nolietojusies un atradās kritiskā stāvoklī, tāpēc šī gada 5.oktobrī tika uzsāka kapličas renovācija.

 

 

 

Jaunogres vidusskolas jauno handbolistu kopbilde Dobelē.

Jaunogres vidusskolas handbolistiem sudrabs un bronza Skolēnu spartakiādē

Andris Sosnars, Ogres NSC handbola treneris

24.novembrī Dobelē norisinājās Latvijas Skolēnu 71. spartakiādes sacensības minihandbolā, kurās ar trim puišu komandām bija pārstāvēta Jaunogres vidusskola. Ogrēnieši, kuri handbola spēli apgūst Ogres novada sporta centrā, izcīnīja otro, trešo un sesto vietu.

 

 

 

Ogres NSC medaļoto vieglatlētu kopbilde Kuldīgā.

Ogres NSC vieglatlētiem septiņas godalgas Kuldīgā

Zigurds Kincis, Ogres NSC vieglatlētikas treneris

25.novembrī Ogres NSC jaunie vieglatlēti ar labiem panākumiem piedalījās Kuldīgas novada atklātajā čempionātā vieglatlētikā telpās, startējot pieaugušo grupā. Ogrēnieši no Kuldīgas atveda septiņas medaļas – trīs zelta, vienu sudraba un trīs bronzas.

 

 

 

Ogres tehnikuma volejbola izlase ar jau sesto reizi pēc kārtas izcīnīto Policijas kausu.

Policijas kausu volejbolā izcīna Ogres tehnikums

Ritvars Raits

25.novembrī Ogres stadiona hallē jau 14. reizi norisinājās Policijas kausa izcīņas turnīrs volejbolā vidusskolēnu komandām. Pirmo vietu jau sesto gadu pēc kārtas tajā izcīnīja Ogres tehnikuma izlase, aiz sevis atstājot E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolu un Madlienas vidusskolu.

 

 

 

Dzelzceļa līniju Rīga – Ērgļi pieminot

Uldis Prancāns

Šā gada nogalē dzelzceļa līnija Rīga – Ērgļi un ļoti ievērojams skaits pasažieru (raksta autoru ieskaitot) var atskatīties uz diviem apaļiem skaitļiem. Pirms 80 gadiem – 1937.gada 10.decembrī – maršruts Rīga – Ērgļi tika svinīgi atklāts, bet 2007.gada 5.oktobrī, kad uz Cekules pārbrauktuves notika vagonlokomotīves un smagās mašīnas sadursme, tika pieņemts lēmums līniju slēgt. Dzelzceļa demontāžu uzsāka 2009.gada septembrī. Mūsdienās sliežu ceļš saglabājies posmā no Jāņavārtiem līdz Sauriešiem un neliels «gabaliņš» pie Ķeipenes bijušās stacijas kā Sergejam Eizenšteinam veltītās oriģinālās ekspozīcijas sastāvdaļa.

Pašvaldība turpinās līdzfinansēt iekšpagalmu remontus Ogrē

Marta Poga

Ogres novada pašvaldība arī nākamā gada budžetā plāno atvēlēt 90 000 eiro lielu līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju apkārtnes labiekārtošanai Ogres pilsētā. Gan jau realizēto, gan nākotnē plānoto projektu līdzfinansēšanu no pašvaldības budžeta līdzekļiem izvērtē pašvaldības speciāli izveidota komisija, līdzdarbojoties P/A «Ogres namsaimnieks» darbiniekiem.

Ogresgalieši uz laiku paliek bez dabasgāzes

Svētdien, 26.novembrī, uz vairākām stundām tika pārtraukta dabasgāzes padeve 88 patērētājiem Ogresgalā, 77 ir privātmājām un 120 dzīvokļiem sagādājot neērtības. Kā informē akciju sabiedrības «Latvijas Gāze» avārijas dienests, pulksten 11.45 SIA «Remus Elektro», veicot rakšanas darbus, sabojāja vidējā spiediena gāzesvada atzaru uz Ogresgala pagastu.

Ogrē uzstādīti pirmie attālināti nolasāmie ūdens skaitītāji

Dzintra Dzene

P/A «Ogres namsaimnieks» Ēku inženiertīklu nodaļas vadītājs Aivars Strazdiņš informē, ka vienā no daudzdzīvokļu namiem Ogrē, Mālkalnes prospektā 14, ir pabeigta attālināti nolasāmo ūdens skaitītāju uzstādīšana.

Ceļa Ogre – Tīnūži būvdarbus pabeigs pavasarī

Agate Gavare

Ceļa posma Ogre – Tīnūži būvdarbi, ko bija plānots pabeigt jau šomēnes, nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šobrīd pārtraukti, informē VAS «Latvijas valsts ceļi» Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ieva Niedra.

Cauri Ikšķilei traucas ar ātrumu 213 km/h

Ritvars Raits

Šomēnes Ikšķiles novadā, uz autoceļa Rīga–Daugavpils–Krāslava–Baltkrievijas robežas (Paternieki) virzienā uz Ogri, Valsts policijas pārvietojamais fotoradars fiksējis kārtējo ātrumpārkāpēju – kāds automašīnas BMW vadītājs bijis īpaši steidzīgs un vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, pārgalvīgi traucies ar 213 kilometriem stundā.

Reģionālā pašvaldības policija novēl izdevušos svētkos

Ritvars Raits

Novembra nogalē Reģionālās pašvaldības policijas Ikšķiles nodaļas darbinieki ar lekciju kursu «Lai svētki izdotos…» viesojas Ikšķiles vidusskolā, kur piedalās visu klašu audzināšanas stundās.

Pārdur riepu

24.novembrī konstatēts, ka Ogrē automašīnai «MAZDA» pārdurta aizmugurējā kreisā riepa. Uzsākts kriminālprocess.

Ogres bibliotēkai – Valsts valodas centra Atzinības raksts

24.novembrī norisinājās Valsts valodas centra rīkotās akcijas «Latviešu valodai draudzīga vide» noslēguma pasākums, kurā Ogres Centrālā bibliotēka saņēma Atzinības rakstu. Apsveicam!

Ikšķiliete Šteinberga otro gadu pēc kārtas labākās basketbolistes godā

26.novembrī Latvijas Basketbola savienība paziņoja Gada balvas ieguvējus 12 nominācijās. Par Gada basketbolisti otro gadu pēc kārtas kļuvusi ikšķiliete Anete Šteinberga.