Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 3.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ja dzīvokļa saimnieks savas komunikācijas pieslēdzis sarūsējušam cauruļvadam, jāsarēķinās, ka skaisti aizflīzēto sienu var nākties arī uzlauzt…

Lai skaistais vannasistabas remonts nav veltīgs

Dzintra Dzene

Daudzdzīvokļu namos cauruļvadi nesākas un nebeidzas tikai pie ūdens skaitītājiem dzīvoklī. Tie vijas cauri visam namam un zināmā mērā ir kā ēkas asinsvadi. Ja kāds no tiem aizsērē, izrūsē, – cieš viss organisms. Tāpēc, pirms uzsākt vannasistabas, tualetes vai virtuves remontu, būtu jāpārliecinās, kāda ir situācija ar komunikāciju sistēmu visā mājā, lai kādā brīdī glaunās, tik tikko uzliktās flīzes nenāktos uzlauzt.

 

 

 

 

 

Barona fon Tranzē citadeles (šobrīd pamatskolas) apmeklētāju un interesentu izziņai informatīvais stends jaukā sazobē ar ziedu un krāšņumaugu klājienu.

Taurupes muižkunga mantojums vietējiem ļaudīm un viesiem

Uldis Prancāns

Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Veidojam vidi ap mums» ietvaros iedzīvotāju grupa «Mantinieki» Taurupē īstenojuši projektu «Muižkunga mantojums».

 

 

 

 

 

 

 

Gaidot raku krāsns atvēršanu, ar neparastu zaļo tēju izteikti zaļā krāsā klātesošos cienāja «Apsara» tējas meistars Andris Purviņš.

Ogres centrā rada mākslu un bauda japāņu matchu

Dzintra Dzene

Jau vairāk nekā nedēļu Ogrē norisinās Ogres Mākslas skolas (OMS) organizētās, pēc skaita nu jau 20., Starptautiskās starpdisciplinārās keramikas, tekstila un foto meistardarbnīcas «Laika tilts». Trešdienas pievakarē ikvienam interesentam pļaviņā aiz OMS bija iespēja vērot, kā notiek meistardarbnīcu laikā tapušo darbu glazēšana ar keramikas glazūrām un apdedzināšana raku tehnikā.

 

 

 

 

 

Projektā piedalās interesenti no Latvijas, Azerbaidžānas un Ukrainas.

Jaunieši piedalās starptautiskā apmaiņā par brīvprātīgo darbu

Dana Dadze

No 30.jūlija līdz 5. augustam viesu namā «Aļņi», Tīnūžu pagastā, notiek starptautiska projekta «Brīvprātīgais darbs – kā tilts starp cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un mūsdienu sabiedrību» aktivitātes. Tās vērstas uz brīvprātīgā darba sistēmas pilnveidi, radošā un jauniešiem saistošā veidā veicinot jauniešu pieredzes apmaiņu, izpratni un zināšanas par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

 

 

 

– Vai jūsu ģimenē gatavo krājumus ziemai?

Zinaīda Kaļva no Jumpravas:

– Nē, neko tādu nedaru. Arī kartupeļus pērku veikalā vai tirgū Rīgā. Jumpravā ir ļoti labi veikali – bagātīgi un lēti. Pašai nemaz nevajag gatavot un mocīties. Aizej uz veikalu un nopērc. Visu ko var nopirkt!

 

 

Kā redzams fotoattēlā, kaut kas šajā zemesgabalā vēl nav ideālā kārtībā. Jācer uz zemes īpašnieka aktīvu rīcību!

Ogrēnieši neapmierināti ar mobilajam atrakciju parkam izvēlēto vietu

Ritvars Raits

Pagājušajā nedēļā Ogrē ieradās ceļojošais atrakciju parks, kas šoreiz izvietots neierastā vietā – laukumā Mālkalnes prospektā, kur vēl ne tik sen atradās bijušās pirts ēka. Lai arī grausts novākts, laukumā palikušas tā atliekas – būvgruži un stikli, par ko nebūt nav sajūsmā atrakciju parka apmeklētāji, kuri uztraucas par savu bērnu veselību.

 

 

 

 

Aculiecinieka fotogrāfijā apvilkti atkritumu maisi, kas drīz pēc tam tika apbērti ar 8 m3 smilšu.

Gājēju tuneļa remontētājus pieķer apzinātā brāķdarībā

Ritvars Raits

Ogrēnietis Sandris Želvis šonedēļ pamanījis un nofotografējis, kā gājēju tuneļa, kas atrodas pie Ogres dzelzceļa stacijas, remontstrādnieki atbrīvojās no maisa ar atkritumiem, apberot un iebetonējot to. S.Želvis ar šo savu atklājumu dalījās sociālajos tīklos, un, lai arī pa aplinkus ceļiem, informācija tomēr sasniegusi darbu pasūtītāju – Ogres novada pašvaldību, kas jau pietiekoši asi reaģējusi.

 

 

 

 

Rembatiete Santa Torstere no LFS prezidenta Ilvja Pētersona rokām saņem balvu kā ELVI florbola līgas sievietēm simboliskās izlases uzbrucēja.

Rembatiete Torstere iekļauta simboliskajā izlasē

Ritvars Raits

1.augustā Rīgā, VEF kultūras pilī, norisinājās Latvijas Florbola savienības (LFS) rīkotais pagājušās sezonas labāko florbolistu sumināšanas un apbalvošanas pasākums. Rembatiete Santa Torstere, kura spēlē klubā «NND Rīga», iekļauta ELVI florbola līgas sievietēm simboliskajā izlasē.

 

 

 

 

 

 

Ogres NSC treneris Patriks Malvess kopā ar saviem jaunajiem čempioniem Rojā.

Ogres NSC jaunie futbolisti uzvar turnīrā «Baltic Sea Cup»

Ritvars Raits

Jūlija nogalē Rojā norisinājās starptautisks turnīrs futbolā «Baltic Sea Cup 2018», kurā sīvās un spraigās cīņās par uzvarētāju kļuva Ogres novada sporta centra (Ogres NSC) 2009.gadā dzimušo zēnu komanda trenera Patrika Malvesa vadībā.

 

 

 

 

Rembates Sporta spēļu uzvarētāja – komanda «Putni» – kopā ar pasākuma organizētāju Lieni Lazdiņu.

Rembates Sporta spēlēs uzvar «Putni»

Ritvars Raits

Jūlija otrajā pusē notika Rembates pagasta Sporta spēles, kurās piedalījās vairāk nekā simts visu vecumu sportotāju. Komandu vērtējumā uzvaras laurus plūca «Putni», pārējās godalgotajās vietās atstājot «Būve R» un «Rembates metālu».

 

 

 

 

 

Ķeguma novada atklātā čempionāta pludmales volejbolā laureāti.

Ķeguma čempionāts finišē ar «Jumpravas papīrfabrikas» uzvaru

Ritvars Raits

1.augusta vakarā tika aizvadītas Ķeguma novada atklātā čempionāta pludmales volejbolā sestā un reizē noslēdzošā posma spēles. Par posma uzvarētāju kļuva komanda «Jumpravas papīrfabrika», kas triumfēja arī visā čempionātā.

 

 

 

Uguns un ūdens gūstā

Uldis Prancāns

Dzīvojam laikmetā, kurā zudušas robežas. Ja teritoriālās vēl kaut kā var kontrolēt (piemēram, «Google» uzsākusi apmēram divus mēnešus ilgu akciju, kuras laikā braukās pa Latviju, fotografējot, lai atjauninātu datus «GoogleMaps» kartē), tad pilnīgs robežu zudums ir starp spēlēm un realitāti. «Uguns puisis» un «ūdens meitene» pašlaik dzīvo savu dzīvi, un pasaule ir bezspēcīga to priekšā…

Deg sūkņa automātika

29.jūlijā kādā garāžā Ikšķilē, Ausmas ielā, aizdegās ūdens sūkņa automātika.

Gaidāmi jaunumi transportlīdzekļu tehniskās apskates jomā

Satiksmes ministrija informējusi, ka Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) no 2020.gada vairs neveiks transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroli (apskati). Tas esot atbilstoši apstiprinātajai CSDD darbības stratēģijai 2018.-2020.gadam. Nākotnē CSDD vairs neveiks automašīnu tehniskās stāvokļa kontroles – apskates funkciju, bet tikai uzraudzību.

Pēc jauno elektrovilcienu iegādes tie kursēs biežāk

A/S «Pasažieru vilciens» plāno iegādāties 32 jaunus elektrovilcienus, kuri tiks piegādāti pakāpeniski, sākot no 2020.gada līdz 2023.gadam, informē A/S Sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Līcīte.