Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 3.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ekskursijas mirklis un «Siera štelle».

Draudzīgi darbīgu, saimniecisku, radošu un sportisku jauniešu kopa

Uldis Prancāns

«OVV» rubrikai «Topošo absolventu vizītkarte» pievienojas Jumpravas speciālās internātpamatskolas devītie ar klases audzinātāju Ritu Bobkovu un Vinetu Bangu.

 

 

 

Zaļumu iela

Ogrē sakārtoti pavasara šķīdonī cietušie grants ceļu posmi

Dzintra Dzene

25.aprīlī pabeigti vairāk nekā 20 ielu posmu atjaunošanas darbi Ogrē, kuros pēc pavasara šķīdoņa bija stipri apgrūtināti braukšanas apstākļi. Ceļu seguma atjaunošanai kopumā izlietoti 312 kubikmetri šķembu maisījuma un 312 kubikmetri grants maisījuma, informē Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas darbinieki.

 

Meņģeles pagasta «Kaļķīšu» saimnieks Uldis Vanags pie bišu stropiem, kuri šogad «izklausās» labi un cerīgi…

Vija un Uldis Vanagi: «Dod, Dieviņi, kalnā kāpt…»

Uldis Prancāns

Meņģeles pagasta «Kaļķīšu» mājās saimnieko Vija un Uldis Vanagi. Viņu mūžā bijuši laikmetīgi pavērsieni, bet nu profesionālajā aizgādībā ir 80 bišu saimes un noteikti būs vēl. «Saldajā rūpalā» darbojoties vairāk nekā 40 gadus, iekrāta liela pieredze, un cienījamie dzīves gadi nebūt nav arguments, lai dienas pavadītu bezrūpīgā lauku vides mierā.

 

 

 

 

Ogres novada pašvaldības darbinieki, viņu draugi un ģimenes locekļi talkas dienā čakli strādāja bijušās sanatorijas «Ogre» teritorijā Ogrē, Gaismas prospektā 2/6.

Pēc Lielās talkas Latvija jau atkal kļuvusi tīrāka

Dzintra Dzene

Sestdien, 28.aprīlī, ar saukli «Mainām Latviju! Maināmies paši!» arī Ogres, Ķeguma, Ikšķiles un Lielvārdes novadā jau 11.reizi norisinājās Lielā talka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Šā gada darba jubilāru foto.

Bibliotekāri sumina savus darba jubilārus

Uldis Prancāns

Īsumā jau vēstījām par Ogres reģiona Bibliotēku darbinieku dienu, kura 25.aprīlī aizsākās ar aizlūgumu Ikšķiles Sv. Meinarda ev. luteriskajā baznīcā un turpinājās Tīnūžos.

 

 

 

– Vai 4.maijs jūsu ģimenei ir svētki?

Nadīna Jukša no Ogres:

– Jā, protams! Šo dienu mēs vienmēr atzīmējam ģimenes lokā – vai nu sarīkojot sev pikniku, vai arī visi kopā apmeklējot kādu pasākumu. Šoreiz plānojam sev pikniku pie Dubkalnu ūdenskrātuves.

 

 

Madlienas vidusskolai pavasara krosā piecas medaļas.

Skolēni sacenšas pavasara krosā

Ritvars Raits

25.aprīlī Ogres Zilajos kalnos valdīja liela rosība – no visiem četriem mūsu novadiem bija sabraukuši izglītības iestāžu audzēkņi, lai piedalītos Skolēnu sporta spēļu sacensībās pavasara krosā.

 

 

 

 

Uzvarētāja šķēpmešanas sacensībās – madlieniete Sandija Liepa.

Jaunajiem madlieniešiem panākumi vieglatlētikas sacensībās Aizkrauklē

Ritvars Raits

Pagājušā mēneša nogalē Aizkrauklē norisinājās atklātās sacensības vieglatlētikas mešanas disciplīnās, kurās ar labiem panākumiem startēja vairāki jaunie madlienieši – Ogres novada sporta skolas audzēkņi, izcīnot vienu pirmo un trīs trešās vietas.

 

 

 

 

Šarlotes kausa izcīņas sacensību laureāti kopā ar saviem treneriem.

Lidojošie slēpotāji cīnās par Šarlotes kausu

Ritvars Raits

Pagājušajā mēnesī, tiklīdz iestājās piemēroti laika apstākļi, Ogrē, Kranciema ielā, notika sacensības tramplīnlēkšanā ar slēpēm, kurās kopā ar Ogres un Ikšķiles lidojošajiem slēpotājiem sacentās arī viņu viesi no Siguldas. Astoņus kausus izcīnīja mūspuses jaunie sportisti.

 

 

Pilskalnu nosargāt kļūst arvien grūtāk

Dzintra Mozule

«Negaidiet papildspēkus! / Vairāk neviena jau nav. / Tie esam mēs, / tu un es, / kam pilskalns ir jānosargā!» Šīs nesen Mūžībā aizgājušās, pēdējos astoņus gadus Ogrē dzīvojušās, no ASV Latvijā pārbraukušās tautietes Paulīnes Zalānes – Vallenas dzejas rindas izvēlējos redakcijas apsveikumam svētkos. Gan pieminot Paulīnes kundzi, gan arī tālab, ka pilskalnu nosargāt kļūst arvien grūtāk. Jo mūsu pulks sarūk – vieni aiziet aizsaulē, otri izbrauc no valsts, bet mēs, palikušie, topam vecāki.

Pagātni vērtējot, savas nozares nākotnē lūkojas lauksaimnieki

Uldis Prancāns

Pagājušajā nedēļā Ogres tehnikumā – profesionālās izglītības kompetences centrā – risinājās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ogres konsultāciju biroja organizētais reģionālais seminārs «Latvijas lauku politika pēc 2020.gada un ieguvumi no Lauku attīstības programmas».

Ķegumā draud sievietei, dzer pieturā un sakož suns

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Pagājušajā mēnesī Ķeguma novada pašvaldības policijai darba netrūka, bet sevišķi daudz pārkāpumu konstatēts Ķegumā, kur, piemēram, vīrietis piedraudējis savai dzīvesbiedrei, citi stiprā dzimuma pārstāvji vaļīgi uzvedušies autobusu pieturā, bet kādu jaunekli kājā sakoda suns, ko nenovaldīja tā saimniece.

Ogresgalā aizturēts vīrietis, kurš mēģināja iekļūt sirmgalves dzīvoklī

Ogres novada pašvaldības policijas darbinieki no Valsts Policijas dežūrdaļas saņēma izsaukumu uz Ogresgalu, kur kāds tumšā apģērbā tērpies vīrietis pa pirmā stāva dzīvokļa balkonu mēģinājis iekļūt dzīvoklī, atlaužot balkona durvis un izsitot stiklu.

Nesaņem preci

5.aprīlī I. Ogres novadā pārskaitīja 31 eiro par preci, kuru no kādas personas iegādājās sociālajā vietnē, taču prece līdz šim brīdim nav saņemta. Uzsākts kriminālprocess.

Lielās augu medības – izzinoši veselīgas nodarbības mazajiem

Jau trešo gadu Latvijas Ekoskolās norit bioloģiskās daudzveidības projekts «Lielās augu medības», kurā dabas izziņas nodarbībās piedalīsies gandrīz 5000 sākumskolas skolēnu un pirmsskolu audzēkņu no visas Latvijas.

OT audzēkņi teicami startē «SkillsLatvia 2018» konkursā

Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā «SkillsLatvia 2018» noskaidroti 60 laureāti 20 dažādos profesionālo prasmju konkursos. Ogres tehnikuma audzēkņi ieguva piecas godalgas.

Ogres Mūzikas skolā godināti «Gada balvas 2018» ieguvēji un laureāti

Uldis Prancāns

26.aprīlī Ogres Mūzikas skolā jau astoto gadu pēc kārtas svinīgā pasākumā tika sveikti «Gada balvas 2018» ieguvēji, kā arī aizvadītā mācību gada mūzikas konkursu un festivālu laureāti.

Jaunā realitāte – veģetatīvā distonija

Lauma Laube

Ikdienas leksikā bieži pieminam veģetatīvo distoniju, taču vai par to esam pietiekami informēti un zinoši? Cik nopietna ir šī saslimšana un kāpēc aizvien biežāk ārsti nosaka šo diagnozi? Par to, kāpēc būtiski ikdienā atjaunot psiholoģisko līdzsvaru un samazināt stresa un citu traucējošo faktoru ietekmi, stāsta farmaceite Ieva Zvagule.

Klāt riteņbraukšanas sezona. Kas jāievēro velosipēdistiem?

Agate Gavare

Pavasaris ir laiks, kad uz ielām un ceļiem parādās arvien vairāk velosipēdistu. Tiem riteņbraucējiem, kuri ir satiksmes dalībnieki, jāievēro Ceļu satiksmes noteikumi. Par svarīgākajiem no tiem – šajā rakstā.