Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 30.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Raunas Staburags – unikāls dabas veidojums un pasakaina glezna gan vasarā…

Raunas Staburags – Latvijas ģeovieta 2018

Uldis Prancāns

Biedrība «Ziemeļvidzemes ģeoparks» par mūsu valsts Gada ģeovietu 2018 atzinusi Raunas Staburagu, kas atrodas Vidzemē, Gaujas kreisā krasta pietekas Raunas upes krastā.

 

 

 

 

Pēc oficiālās tikšanās pašvaldībā (no kreisās) Gints Sīviņš, Kaspars Gerhards un Egils Helmanis apmeklēja arī Ogres upes dambi.

VARAM ministrs Ogres novadā realizētos projektus vērtē atzinīgi

Dzintra Dzene

Piektdien, 26.janvārī, Ogrē viesojās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards, kurš iepazinās ar Ogres novada pašvaldības pērn īstenotajiem vides un reģionālās attīstības projektiem un šajā gadā plānotajiem projektiem.

 

 

 

 

 

Visskaļākos publikas aplausus izpelnījās Artūrs Šubrovskis no Meņģeles. Viņam blakus skolotāja Ingrīda Ķezbere.

Taurupes pamatskolā noskaidroti prasmīgākie skatuves runas teicēji

Uldis Prancāns

Jau septīto gadu pēc kārtas Taurupes, Mazozolu un Meņģeles skolu labākie skatuves runas meistari pulcējās vienkopus, lai apliecinātu savas oratoru dotības.

 

 

 

 

 

 

Dziedātaja Ieva Sutugova (no kreisās), komponists Jānis Lūsēns, «Ķepa uz sirds» producente Inese Kreicberga, dziedātājs Atis Ieviņš un video klipa varonis suns Tors ir gandarīti par iznākumu.

Arī ogrēnietis Atis Ieviņš piedalās veltījumā dzīvnieku draugiem

Dana Dadze

Komponists Jānis Lūsēns un dziesmu autors Guntars Račs radījuši kopdarbu – dziesmu «Es Tevi aicinu sev līdz». Tas ir autoru veltījums tautā iemīļotajam raidījumam «Ķepa uz sirds» un tā uzticamajiem skatītājiem, kā arī ikvienam, kas gatavs uzņemties atbildību un rūpes par ģimenes mīluli. Šo dziesmu izpilda mūziķi Ieva Sutugova un Atis Ieviņš.

 

 

 

 

 

 

Lielvārdietis Normunds Raubiška (otrais no kreisās) un viņa kolēģi ar jauniegūtajiem sertifikātiem, ko viņiem personīgi pasniedza aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (pirmais no labās).

Jaunsargu instruktori papildina savas zināšanas un prasmes

Ritvars Raits

No 19. līdz 26.janvārim Saldus tehnikumā un Zvārdes šautuvē notika Jaunsardzes un informācijas centra (JIC) organizēts mācību seminārs, kura laikā teju simts jaunsargu instruktoru no visas Latvijas apguva divus kursus – «Stacionārās kaujas šaušanas ar mazkalibra ieročiem nodarbību sagatavošana un vadīšana» un «Paaugstinātas un augstas bīstamības nodarbību sagatavošana un vadīšana». Starp tiem jaunsargu instruktoriem, kuri apguva jaunas zināšanas un saņēma attiecīgu sertifikātu, bija arī trīs mūspuses pārstāvji – Gunvaldis Kalva, Mārtiņš Ruģēns un Normunds Raubiška.

 

 

 

 

 

Laukumā pie Ogres dzelzceļa stacijas uz katru noteikumu ievērotāju ir vismaz divi to pārkāpēji.

Stāvvietās ignorē ceļa zīmes papildplāksnīti

Ritvars Raits

Satiksmes noteikumi un ceļa zīmes ir jāievēro – tā it kā būtu pašsaprotama lieta. Katrs noteikumu pants, katra uzstādīta zīme un pat uz asfalta uzkrāsota līnija kalpo tam, lai mūsu pārvietošanās gan ar transportlīdzekli, gan kājām būtu pēc iespējas drošāka, bet vai mēs to vienmēr ievērojam?

 

 

 

 

– Vai labi zināt Ceļu satiksmes noteikumus?

Ludmila Solovjova no Ogres:

– Visu, kas attiecas uz gājējiem, zinu labi, vismaz es tā domāju. Nekāda transportlīdzekļa man nav, tāpēc tos noteikumus, kas attiecas uz automašīnu vadītājiem, es neesmu mācījusies.

 

 

2018.gada sūniņa – zilganā baltsamtīte tuvplānā.

Zilganā baltsamtīte – gada sūna 2018

Uldis Prancāns

Latvijas Botāniķu biedrība Gada sūniņas godam izvēlējusies mīkstos un maigos sūnu spilventiņus, kurus mīļi un eleganti veido zilganā baltsamtīte (Leucobryum glaucum) – viena no dabisku mežu indikatorsugām.

 

 

Vairosim pozitīvo!

Dzintra Dzene

Žurnālistiem nereti pārmet, ka viņi lielākoties raksta par negatīvo un pozitīvu ziņu ir gaužām maz. Arī ikdienā savstarpējās sarunās mēs lielākoties dalāmies tieši negatīvajā pieredzē, bet kādu uzteikt vai paslavēt aizmirstam. Tieši tāpēc vienmēr ir prieks dzirdēt, ja kāds otram veltījis pozitīvus vārdus.

«Vienotības» Ikšķiles nodaļai jauns valdes sastāvs

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka Ikšķiles novada pašvaldības domes septiņi deputāti, kas tika ievēlēti no partijas «Vienotība» saraksta, 8.janvārī kolektīvi iestājās Latvijas Zaļajā partijā. Viņu vidū bija arī domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, kurš pirms tam vadīja «Vienotības» reģionālo nodaļu Ikšķilē. Nu partijas «Vienotība» Ikšķiles nodaļa ieguvusi jaunu valdes sastāvu.

Ikšķiles novada pašvaldība darbosies ar bezdeficīta budžetu

Ritvars Raits

Ikšķiles novada pašvaldības domes apstiprinātais budžets 2018.gadam ir sabalansēts ieņēmumu un izdevumu daļā. Kā prioritārās jomas šogad izceltas sabiedriskās infrastruktūras uzlabošana, izglītības nodrošināšana novadā, kā arī spēja nodrošināt pašvaldības finanšu stabilitāti ilgtermiņā.

Dāvinājums skolēnu apbalvošanai par labām sekmēm

Ogres novada pašvaldības domes 18.janvāra sēdē deputāti atļāva Ogres 1.vidusskolai pieņemt A/S «Akvedukts» dāvinājumu (ziedojumu) skolēnu apbalvošanai.

Atbalsts daudzbērnu ģimenēm Ikšķiles novadā

Ritvars Raits

Pagājušajā mēnesī Ikšķiles novada pašvaldības dome pieņēma saistošos noteikumus «Par pabalstu daudzbērnu ģimenēm ēdināšanas pakalpojuma maksas segšanai izglītības iestādēs». Lasītāju ērtībai piedāvājam Ikšķiles novadā deklarētajām daudzbērnu ģimenēm paredzēto atvieglojumu apkopojumu.

Brauc bez tehniskās apskates

28.janvārī 1980.g. dzimušais M. Ogrē, Skolas ielā, vadīja auto «HYNDAI STAREX», kuram noteiktā laikā nebija veikta valsts tehniskā apskate. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Publiskos informāciju par uzņēmumiem, kas maksā minimālo algu

Agate Gavare

Sākot ar 2018.gada 26.februāri, Valsts ieņēmumu dienests (VID) reizi mēnesī publiskos informāciju par darba devējiem, kuru darbinieku vidējais mēneša atalgojums ir valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā vai mazāks, informē VID.

Lūdz noteikt līdzmaksājumu par receptes izrakstīšanu

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija rosina veikt grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, nosakot pacientiem līdzmaksājumu 1,42 eiro apmērā par receptes izrakstīšanu, jo arī tā vērtējama kā vizīte pie ārsta.

Jauno filosofu topā Ogres Valsts ģimnāzijas pārstāvji

Aizvadīta starpnovadu (Ogres, Ķeguma un Lielvārdes) apvienības filosofijas mācību olimpiāde 10.-12.klašu skolēniem.