Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 30.novembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres pensionāri Rīgā, pirms Vislatvijas senioru sapulces.

Senioru sapulce Nacionālajā sporta manēžā Rīgā

Anna Kudeiko, sapulces dalībniece

Uz 25.novembra Vislatvijas senioru sapulci Nacionālajā sporta manēžā Rīgā tika aicināti visu LR 13.Saeimā ievēlēto frakciju pārstāvji. Lai sniegtu atbildes uz Latvijas Pensionāru Federācijas valdes sēdē sagatavotiem un iepriekš iesniegtajiem 12 jautājumiem par vecākās paaudzes dzīves līmeņa paaugstināšanu.

 

 

 

Jautājumos par pieslēgšanos pilsētas centrālajiem ūdensvadiem un kanalizācijai var vērsties pie P/A «Ogres komunikācijas» inženiera Jurija Reneslāča.

Aicina izmantot iespēju pieslēgties pilsētas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmai

Dzintra Dzene

Ikviens vēlas dzīvot ērti un ar komfortu. Aizvadītajos gados projekta «Ogres ūdenssaimniecības attīstība» II un IV kārtas ietvaros Ogres pilsētā izbūvēti kanalizācijas izvadu atzari (līdz īpašuma robežai) 1121 īpašumam, bet ūdensapgādes pievadi izbūvēti līdz 1054 īpašumu robežai. Diemžēl joprojām ne visi izmantojuši iespēju pieslēgties pilsētas ūdensapgādes un/vai kanalizācijas sistēmām.

 

 

 

 

 

Kaspars Grīnbergs (no kreisās), Baiba Liepa un Normunds Lapiņš novembrī notikušajā sanāksmē informēja māju vecākos par 2019.gada tāmju projektiem, kā arī skaidroja citus aktuālus jautājumus.

Uzkrājumu veidošana ir dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums

Dzintra Dzene

SIA «Ogres Namsaimnieks» novembra sākumā notikušajā mājas vecāko kopsapulcē SIA valdes loceklis Kaspars Grīnbergs, Ēku apsaimniekošanas departamenta ekonomiste Baiba Liepa un Juridiskās un iepirkumu nodaļas vadītājs Normunds Lapiņš informēja par 2019.gada tāmju projektiem, kā arī skaidroja citus aktuālus jautājumus. Viens no tiem – par uzkrājumu veidošanu.

 

 

 

 

 

 

 

Gaidis Graudiņš (no kreisās) kopā ar OVMM direktori Eviju Smiltnieci un Jāni Vigupu priecājas par muzejā redzamo unikālo izstādi.

Gaidis Graudiņš: «Ogre ar šo unikālo izstādi ieies Latvijas vēsturē»

Dzintra Dzene

Tā trešdien, 28.novembrī, atzina Vācijā dzīvojošais pazīstamais kultūras mecenāts un kolekcionārs, kultūras muzeja «Dauderi» izveidotājs Gaidis Graudiņš. Viņš, neraugoties uz savu visnotaļ cienījamo vecumu, mēroja ceļu uz Ogri, lai apskatītu Ogres Vēstures un mākslas muzejā (OVMM) eksponēto unikālo izstādi «Latviešu karavīrs. 1918 – 1940». Tajā izstādīti ar Latvijas armijas militāro vēsturi saistīti priekšmeti no Gunāra Rusiņa, Jāņa Vigupa, Vladimira Balašova un citu kolekcionāru privātkolekcijām, kas, sagaidot Latvijas simtgadi, apvienotas vienā izstādē.

 

 

 

Ikšķiles novada pašvaldība ik mēnesi organizē preses konferences, kurās Česlavs Batņa (no kreisās) un Indulis Trapiņš informē par aktualitātēm, kā arī atbild uz iedzīvotāju iesūtītajiem jautājumiem.

Ikšķiles pašvaldība palielina jaundzimušo pabalsta apmēru

Dzintra Dzene

Trešdien, 28.oktobrī, tūdaļ pēc Ikšķiles novada domes sēdes notika ikmēneša preses konference, kurā pašvaldības vadība informēja par svarīgākajiem domes sēdē izskatītajiem un pieņemtajiem lēmumiem, kā arī atbildēja uz iedzīvotāju iepriekš iesūtītajiem jautājumiem. Tos domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam un viņa vietniekam Česlavam Batņam varēja uzdota arī tiešraidē sociālajā vietnē www.facebook.com.

 

 

 

 

 

 

Varavīkšņainajā modes skatē divas mūspuses vecmāmiņas bija tērpušās koši dzeltenās kleitās – Sandra Pūpola (no kreisās) un Zina Budaha (no labās).

Rīt Ozolniekos kronēs Latvijas vecmāmiņu 2018

Ritvars Raits

Rīt, 1.decembrī, Ozolnieku kultūras namā tiks kronēta konkursa «Latvijas vecmāmiņa 2018» uzvarētāja. Mums ir par ko turēt īkšķus, jo starp 15 finālistēm ir pat veselas četras mūspuses omītes – ogrēnietes Zina Budaha, Inese Priede un Maija Bogdanova, kā arī rembatiete Sandra Pūpola.

 

 

 

 

 

 

– Vai roboti darba tirgū var mūs aizstāt?

Inta Laicāne no Birzgales:

– Daļēji varbūt, bet man negribētos iepirkties veikalā pie robota. Dzīvs cilvēks ir dzīvs cilvēks! Ir savstarpējs kontakts, var ko pajautāt. Ir jomas, kur roboti nebūtu slikti. Piemēram, ražotnēs, kur augsts nelaimju risks.

 

 

VDK «Kadiķis» vīriem jauns tērpa komplekts.

Atjauno vidējās deju paaudzes kolektīva «Kadiķis» tautas tērpu komplektu

Vidējās paaudzes deju kolektīva (VPDK) «Kadiķis» dejotāja Zita Ruņģe informē, ka biedrība «VPDK «Kadiķis»», pateicoties iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursam un pašvaldības finansējumam, ir realizējusi projektu «Tautas tērpa komplekta atjaunošana VDK «Kadiķis», atjaunojot vidējās paaudzes deju kolektīva tērpu komplektu un uzšujot deju kolektīva vīriem melnas bikses.

 

 

 

Rembates kausu ieguvēji 64 lauciņu dambretē: Ivars Mauriņš (no kreisās), Vaclavs Griņevičs un Juris Pūpols.

Rembates kausus dambretē izcīna Griņevičs, Mauriņš un Pūpols

Viktors Kreicbergs

24.novembrī Rembates pagasta pārvaldes ēkā norisinājās turnīrs 64 lauciņu dambretē – Rembates Kausa izcīņa. Par tā uzvarētāju kļuva rembatietis Vaclavs Griņevičs, bet pārējās vietas uz goda pjedestāla izcīnīja ikšķilietis Ivars Mauriņš un vēl viens rembatietis – Juris Pūpols.

 

 

 

 

Latvijas Jaunatnes čempionāta bronzas medaļnieki – Ogres 1.vidusskolas frisbijisti un skolotāja Kristīne Treimane.

Ogres 1.vidusskolas izlasei Latvijas čempionāta bronza

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ogrē notika Latvijas Jaunatnes čempionāts frisbijā jauktajām komandām. Godpilno trešo vietu un bronzas medaļas tajā izcīnīja mājinieki – Ogres 1.vidusskolas frisbijisti.

 

 

 

 

 

Ogres NSC Kausu izcīņas sacensību laureātu kopbilde.

Šaušanas sacensībās triumfē Miķelsone un Upītis

Ritvars Raits

24.novembrī notika Ogres novada sporta centra Kausu izcīņas sacensības šaušanā ar mazkalibra šautenēm. Dāmu konkurencē par pārliecinošu uzvarētāju kļuva Laila Miķelsone, bet starp kungiem pirmo vietu izcīnīja Ivars Upītis.

 

 

Vai mūs glābs roboti?

Dzintra Mozule

««Es, labs fizikas skolotājs, esmu deficīts, un man šī apziņa patīk,» no televīzijas ekrāna kādu vakar’ apmierināti teica jauns cilvēks.» Šos vārdus atradu pati savā redakcijas slejā, kuru esmu rakstījusi 2003.(!) gada 23.augustā.

Smalkās pienākumus pildīs Zariņa, Priževoites vietā Seļava

Lielvārdes novada pašvaldība šomēnes pārtrauca darba attiecības ar izpilddirektori Guntu Smalko. 28.novembrī notikušās domes sēdes laikā deputāti pieņēma lēmumu izpilddirektora pienākumu pildīšanu uzticēt vietniecei – Līgai Zariņai. Par to, vai uz pašvaldības izpilddirektora amatu tiks sludināts konkurss, pagaidām informācijas nav.

Ogres muzejam piešķirts Kultūrkapitāla fonda finansējums

Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā Ogres Vēstures un mākslas muzejs saņēmis finansējumu otrā muzeja rakstu krājuma sagatavošanai 4000 EUR apjomā, informē muzeja direktore Evija Smiltniece.

Bijušais Ogres deju kolektīvu vadītājs nonācis policijas redzeslokā

TV3 raidījumā «Bez Tabu» šonedēļ tika publiskota šokējoša informācija par iespējamu seksuāla rakstura noziegumu pret nepilngadīgo. Raidījumā «Bez Tabu» bija vērsusies kāda nepilngadīgā puiša māte, kura informē, ka viņas rīcībā nonākusi sarakste starp dēlu un kādu vīrieti, kurš jaunietim piedāvājis veikt vai iesaistīties seksuāla rakstura pakalpojumos, tostarp arī par samaksu. Tāpat puisim sūtītas fotogrāfijas, no kurām dažās redzami kaili vīrieša dzimumorgāni. Tikties ar nepazīstamo vīrieti jaunietis devies policijas pavadībā, un tad atklājies, ka šī persona viņam nav sveša – vīrietis bijis deju kolektīva vadītājs, kurā puisis dejojis…

Aizskar personas datus

Saņemta informācija, ka 8.novembrī kādā interneta portālā pie rakstiem publicēti komentāri, kas aizskar divu personu datus.

«Ieklausos visā»

Jānis Arvīds Plaudis

«Laika aizvilnī» – tā nosaukts dzejnieka Ulda Prancāna jaunākais krājums, drukāts nupat, novembrī. Mūsdienās, kad drukāt var visu, ko tīk, otrais krājums it kā nav daudz.