Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 31.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Neparasts un tāpēc jo interesantāks bija ugunsšovs.

Ķeguma novads nosvinējis savus līdz šim grandiozākos svētkus

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē savus svētkus atzīmēja Ķeguma novads. Pasākums «Tāls ir zvaigznes ceļš» izdevies godam – laika apstākļi bija kā uz pasūtījumu, rīkotāji uzsver, ka viss izdevies lieliski, to novērtēja arī svētku apmeklētāji – uz lielkoncertu pulcējās pat vairāk nekā 5000 skatītāju. Ķegums tādu svinētāju pulku vēl neesot piedzīvojis.

 

 

Bijusī Lēdmanes muižas moderes māja (šobrīd «Odiņi»).

Lēdmanes muižas dzīves gaitu sākums un gals

Uldis Prancāns

Daudzām Latvijas muižām gadsimtu mainīgajos griežos liktenis bijis līdzīgs. Arī Lēdmanes māsa piedzīvoja ļoti atšķirīgas raudzes laikus.

 

 

 

 

 

Ja remontdarbi saistīti ar tapešu pārlīmēšanu vai sienu pārkrāsošanu, tad droši var ķerties pie darba, bet, ja tie paredzēti vērienīgāki, nepieciešams saskaņojums ar būvvaldi.

Par remontdarbu uzsākšanu dzīvoklī

Dzintra Dzene

Vasara ir laiks, kad daudzi ieplānojuši veikt remontdarbus savos dzīvokļos. Ja tie saistīti ar tapešu pārlīmēšanu vai sienu pārkrāsošanu, tad droši var ķerties pie darba, bet, ja remontdarbi paredzēti vērienīgāki, nepieciešams saskaņojums ar būvvaldi.

 

 

 

 

 

 

 

 

– Ko jūs vēlētos pateikt saviem vecākiem?

Aivars Kaupužs no Ogres:

– Man ir mamma. Tētis ir miris, kad man bija seši gadi. Lai viņam vieglas smiltis un paldies, ka viņš mani līdz sešiem gadiem izaudzināja! Lai mammīte turas un lai viņai laba veselība! Paldies, ka mammīte mani laidusi pasaulē!

 

 

«Ikviens dzīves posms ir skaists, ja tu to dzīvo harmonijā ar sevi, apkārtējiem cilvēkiem,» saka Sandra Glāzupa.

Radio balss Sandra Glāzupa: mācos pieņemt pensionāres statusu

Audra Šauere, saīsināti no mammamuntetiem.lv

«Kad atnācu uz radio, nomainīju vecāko diktoru paaudzi. Tāda ir lietu kārtība,» tā par aiziešanu pensijā saka labi pazīstamā radio balss Sandra Glāzupa, kura nu ir senioru festivāla «Zelta ritmi» vēstnese. Viņa piekrīt, ka aiziešana pensijā ir dzīves notikums, kas prasa emocionālu sagatavošanos un plānu, ko jaunajā statusā darīt.

 

 

 

 

Ogres sākumskolas 6.b klases audzēkņi ir gandarīti par uzvaru ZZ Čempionātā.

Ogres sākumskolas 6.b klase ZZ Čempionāta finālā izcīna «Grand Prix»

Dzintra Dzene

25.maijā Ropažu novada «333» trasē noslēdzās ZZ Čempionāta (ZZČ) 13.sezonas fināls, kas šogad tradicionāli norisinājās trīs dienas. Aizraujošās ZZČ stafetēs «Grand Prix» balvu un piecu dienu ceļojumu uz Budapeštu 5. – 6.klašu grupā izcīnīja Ogres sākumskolas 6.b klase.

 

 

 

 

Treneris Andris Vasioleks un viņa čempioni Tallinā.

Ogres jaunie florbolisti uzvar starptautiskā turnīrā Tallinā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Tallinā norisinājās ikgadējais starptautiskais turnīrs florbolā «Tallink Floorball Cup» bērniem un jauniešiem, kurā lielisku sniegumu nodemonstrēja florbola kluba «Ogres Vilki» vecuma grupas U13 komanda, kas izcīnīja 1.vietu un zelta medaļas.

 

 

 

Rembates «Streka» čempionāta atklāšanas spēlē guva pārliecinošu uzvaru.

Startējis Ogres novada atklātais čempionāts futbolā

Ritvars Raits

29.maija vakarā Ogres 1.vidusskolas stadionā ar divām pirmajām spēlēm tika atklāts Ogres novada atklātais čempionāts futbolā (7:7). Ar pārliecinošu uzvaru to sāka Rembates komanda «Streka», kas ar 4:0 sakāva Rīgas «Antidopingu». Otrais mačs, kurā spēkojās Ogresgala «OCSK» un «Dinamo Ogre», noslēdzās ar kaujinieciski neizšķirtu – 3:3.

 

 

 

Ar medaļām lepojas Kalna skrējiena paši jaunākie dalībnieki.

Sadalītas Kalna skrējiena medaļas

Ritvars Raits

28.maija vakarā skrējienu seriāla «Apkārt Zilajiem kalniem» dalībnieki bija pulcējušies Zilo kalnu skatu torņa pakājē, lai sacenstos pirmajā no diviem šosezon paredzētajiem Kalna skrējieniem. Savā vecuma grupā ātrākie tika godalgoti ar Ogres novada sporta centra medaļām.

 

 

 

Tīnūžu turnīra laureātu kopbilde.

Pludmales volejbola turnīru sezonu atklāj Tīnūžos

Ritvars Raits

25.maijā Tīnūžos notika mūsu novados pirmais pludmales volejbola turnīrs. Jaukto pāru konkurencē uzvaras laurus plūca Ivonna Grinfelde un Arnis Jarošenko, bet starp kungiem paši meistarīgākie izrādījās Danils Mikuļičs un Andrejs Rumjancevs.

 

 

Egils Levits – lielās cerības

Jānis Arvīds Plaudis

Egils Levits – starptautiskais tiesnesis Eiropas cilvēktiesību jautājumos Strasbūrā, diplomēts politologs, Minsteres universitātes vēstures un politikas pasniedzējs. Getingenes Austrumeiropas pētniecības institūta zinātniskais referents un advokāts. 1991-1992 LR AP padomnieks. Bijis Latvijas sūtnis Vācijā, Šveicē, Ungārijā. Prot svešvalodas, tātad nav iespējama kaunpilna izgāšanās ārzemēs, kāda bijusi dažam augstam Latvijas pārstāvim. No starptautiskā viedokļa – ideāls kandidāts, cienīts ārzemēs, un Valsts Prezidents ir starptautiska figūra.

Vēlreiz par EP vēlēšanu rezultātiem mūsu novados

Ritvars Raits

Atsaucoties «OVV» lasītāju lūgumam, publicējam vairāk statistikas par pagājušajā nedēļā notikušajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām mūsu novados – gan vēlētāju aktivitātes rādītājus, gan arī piecus populārākos sarakstus Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novadā.

Par Latvijas Valsts prezidentu ievēl Egilu Levitu

Par nākamo Latvijas Valsts prezidentu kļūs Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, par kura ievēlēšanu 29.maijā nobalsoja 61 Saeimas deputāts.

Izsaka draudus

Saņemta informācija, ka 2.maijā 2002.gadā dzimušais V. Jumpravas pagastā savā mobilajā telefonā uzņēma video, kurā izsaka draudus. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Absolventu vecākiem izlaiduma dienā pienākas apmaksāta brīvdiena

Jūnijs būs izlaidumu laiks. Šie pasākumi ir nozīmīgi notikumi ne tikai bērna, bet arī vecāku dzīvē. Iespējams, kādam no viņiem noderēs informācija par to, ka ikviens strādājošs vecāks bērna izlaiduma dienā drīkst saņemt apmaksātu brīvdienu.

Ko es vēlētos pateikt saviem vecākiem?

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) rīkotajā eseju konkursā skolēniem «Ko es vēlētos pateikt saviem vecākiem» piedalījās vairāk nekā 200 skolēnu no visas Latvijas.