Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 4.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Projekts ir papildinājis Madlienas bibliotēkas saistošo un attīstošo spēļu klāstu.

Es gribu bibliotēkā arī spēlēties…

Uldis Prancāns

Starppagastu iedzīvotāju saliedētā grupa «Radošie vecāki», gaidot jauno mācību gadu, Madlienā īstenoja projektu «Es gribu bibliotēkā arī spēlēties». Svinīgā atklāšana notika zīmīgajā Zinību dienas datumā – 1.septembrī.

 

 

 

 

 

Savu jauno mājvietu Ogres Tautas teātra kolektīvs nopelnījis ar teicamu darbu.

Ogres Tautas teātrim jauna mājvieta

Dzintra Dzene

Ogres pilsētas svētku laikā, 23.augustā, Ogres novada Kultūras centrā (ONKC), kur kādreiz atradās Ogres Vēstures un mākslas muzejs, tika svinīgi atklāta Teātra telpa. Tajā Ogres Tautas teātra (OTT) aktieri varēs pulcēties uz mēģinājumiem un spēlēt izrādes, kā arī aicināt viesos citus teātrus.

 

 

 

2018.gada 1.septembris kļūs neizmirstama diena daudziem jo daudziem ikšķiliešiem.

Ikšķilē atklāj vienu no skaistākajiem bērnudārziem Latvijā

Dzintra Dzene

Sestdien, 1.septembrī, klātesot Latvijas Republikas Ministru prezidentam Mārim Kučinskim, Ikšķiles novada pašvaldības vadībai un speciālistiem, viesiem no Izglītības un zinātnes ministrijas, būvniekiem, kā arī bērniem un vecākiem, tika svinīgi atklāta ilgi gaidītā un tik nepieciešamā Ikšķiles novada pirmsskolas izglītības iestāde (PII) «Čiekuriņš». Kā pēc telpu apskates atzina M.Kučinskis, šobrīd tā ir skaistākā PII Latvijā.

 

 

 

Ogres 1.vidusskolas 4.G klases draudzīgais kolektīvs kopā ar abām savām audzinātājām.

Zinību dienu atzīmē Lazdukalnu parkā

Ritvars Raits

Šoruden jaunais mācību gads sākās tikai 3.septembrī, jo 1.septembris jeb Zinību diena iekrita sestdienā. Tomēr Ogres 1.vidusskolas 4.G klases kolektīvs un viņu vecāki satikās jau tieši septembra pirmajā dienā. Kāpēc? Tāpēc, ka jaunajiem ceturtklasniekiem bija pat veseli divi ļoti svarīgi iemesli.

 

 

 

 

– Vai atceraties savu pašu pirmo 1.septembri?

Laimonis Blašķis no Ogres:

– Jā, protams! Savas skolas gaitas es sāku Priekules 1.vidusskolā, toreiz tas bija Liepājas rajonā. Pirmā klases audzinātāja man bija skolotāja Krūka, viņa mums pasniedza fizkultūru.

 

 

Televīzijas šova «Superbingo» vadītājs Armands Simsons (no kreisās) sveic ogrēnieti Ingu Trumekalnu ar uzvaru «Dubultspēlē».

Ogrēniešiem iespaidīgi naudas laimesti

Ritvars Raits

Aizvadītā nedēļa veiksmīga bijusi ogrēniešiem, kuri aizrāvušies ar loterijām.

Ingus Trumekalns 2.septembrī notikušā televīzijas šova «Superbingo» laikā «Dubultspēlē» laimēja 13 500 eiro, bet kāda jauna ģimene Simtgades loterijā vinnēja 10 000 eiro.

 

 

 

 

 

Maigie gurķīši jau sapildīti burciņās – tagad tikai jāaizvāko un jāsasedz.

Maigie gurķīši

Agate Gavare

Jaunkalsnavas saimniece Vineta Grudule iesaka vienu no savām daudzajām receptēm – ziemas salātus «Maigie gurķīši».

 

 

 

 

Novados cilvēki ir sīkstāki vai mazāk vērtīgi?

Dzintra Dzene

Nedaudz pretrunīgas izjūtas izraisa 28.augustā Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprinātais Veselības ministrijas sagatavotais MK noteikumu projekts, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un samaksas kārtību.

Ķeguma novada pašvaldības vadība tikusies ar birzgaliešiem

23.augustā Birzgales tautas namā notika Ķeguma novada pašvaldības vadības tikšanās ar iedzīvotājiem. Kā pēc pasākuma atzina domes priekšsēdētājs Raivis Ūzuls, no birzgaliešu uzdotajiem jautājumiem varēja secināt, ka pagastā lielu problēmu nav.

Rada bojājumus telefonam
31.augustā J. Lielvārdē radīja bojājumus sievas mobilajam tālrunim «SAMSUNG» un automašīnas atslēgai.

Zemniekiem izmaksā ārkārtas atbalstu par zaudētajiem ziemājiem

Lauku atbalsta dienests (LAD) 23.augustā sāka izmaksāt Eiropas Savienības piešķirto ārkārtas atbalstu lauksaimniekiem par laikā no 2017.gada augusta līdz oktobrim plūdu un lietavu dēļ neiesētajiem vai zaudētajiem ziemājiem, tādējādi daļēji kompensējot zemniekiem viņu ekonomiskos zaudējumus.

Sociāli neapdrošinātām personām jāsāk maksāt par veselības aprūpi

Agate Gavare

Personām, kuras valsts nav apdrošinājusi automātiski, ja tās grib arī pēc nākamā gada 1.janvāra saņemt visus valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, līdz jaunajam gadam jāveic iemaksa 206,40 eiro apmērā. Tā būtu iemaksa gan par 2018.gadu, gan par 2019.gadu.

Kādas higiēnas prasības jāievēro skolām?

Agate Gavare

Sācies jaunais mācību gads. Lai atgriešanās skolā būtu droša bērnu veselībai, izglītības iestādei jānodrošina higiēnas prasībām atbilstoša vide.

2023.gadā eID karte kļūs par obligātu dokumentu

Agate Gavare

No 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes (eID) būs obligāts personu apliecinošs dokuments visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu, paredz valdības atbalstītie grozījumi «Personu apliecinošu dokumentu likumā».