Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 5.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

«Manā skatījumā lokālpatriotismam ir jābūt soli solī ar valsts interesēm,» saka Ogres novada domes priekšsēdētājs, VARAM ATR konsultatīvās padomes loceklis Egils Helmanis.

Lokālpatriotisms vai lokālegoisms?

Dzintra Dzene

Saeima 21.marta sēdē akceptēja Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto lēmumu par 1998.gadā iesāktās administratīvi teritoriālās reformas (ATR) turpināšanu, kuras mērķis ir līdz 2021.gadam izveidot ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām. Plānots, ka jau līdz šā gada beigām iezīmēsies jauno teritoriālo veidojumu aprises. Publiskajā telpā vairākkārt izskanējušas bažas, ka Ogres novads, kurš ar 35 tūkstošiem iedzīvotāju ir viens no lielākajiem valstī, ATR rezultātā teju vai ar varu vēlas pievienot kaimiņu novadus.

 

 

 

 

 

– Vai esat dzirdējis par gaidāmo reģionālo reformu?

Vilnis no Ogres:

– Tā, kā agrāk, kad bija rajoni, tā bija pareizi. Nevajadzēja maisīt! Savā dzīvē esmu pieredzējis daudzas maisīšanās. Agrāk rajoniem bija visa infrastruktūra: ugunsdzēsēji, policija, ātrā palīdzība… Tās ir lielo vīru vai kungu spēles.

 

 

Kastrānes pilskalns vēlā rudenī.

Kastrānes pilskalna un muižas gadsimtu liecinājums

Uldis Prancāns

Latvijā zināms nepilns pustūkstotis pilskalnu. Diemžēl tikai 29 piedzīvojuši arheoloģisko izpēti. Protams, senlaiku acuraugi glabā kultūrvēsturiskas liecības, jo līdz pat mūsu ēras 13.-14.gadsimtam tika izmantoti, ietverot ne vien militāru un administratīvu funkciju, bet būdami arī saimniecības un kultūras centri.

 

 

Posms, kas savieno Pārogres gatvi un Pārogres dzelzceļa staciju, šobrīd nav piemērots gājēju un velobraucēju kustībai, tāpēc to plānots atjaunot.

Plānots atjaunot ietvi uz Pārogres dzelzceļa staciju

Marta Poga

Daudzi ogrēnieši savās ikdienas gaitās izmanto dzelzceļa satiksmi, tai skaitā arī dzelzceļa staciju «Pārogre». Diemžēl posms, kas savieno Pārogres gatvi un Pārogres dzelzceļa staciju, šobrīd nav piemērots gājēju un velobraucēju kustībai. Ogres novada pašvaldība ir nolēmusi atjaunot gājēju ietvi no dzelzceļa stacijas «Pārogre» līdz Pārogres gatvei.

 

 

 

 

 

K.Grīnbergs aicina iedzīvotājus būt aktīvākiem un vairāk iesaistīties savu dzīvojamo māju pārvaldīšanas procesā.

Skaidro ieguvumus un veicamos pasākumus dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanai

Dzintra Dzene

Kopš aizvadītās nedēļas SIA «Ogres Namsaimnieks» valdes loceklis Kaspars Grīnbergs, kā arī Juridiskās nodaļas un Klientu apkalpošanas nodaļas pārstāvji pēc daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļu īpašnieku aicinājuma piedalās māju kopsapulcēs, lai skaidrotu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas tiesību pārņemšanas kārtību un jautājumus, kas skar arī pilnvaroto personu jeb māju vecāko atlīdzību.

 

 

 

Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 12.b klase.

Spēks ir vienotībā – mācībās, zinātnē, radošajās jomās, sportā…

Uldis Prancāns

Mūsu novadu izglītības iestāžu topošo absolventu vizītkartes divpadsmitajiem noslēdz Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas 12.b klase.

 

 

 

 

 

Kaķis Odins pēc sešām kokā pavadītām dienām dzīvnieku patversmē gaida savu saimnieku.

Kaķa glābšanā iesaista arboristu

Ritvars Raits

Dramatiski notikumi marta beigās un aprīļa sākumā norisinājušies Sila ielā, Ogrē, kur augstā priedē bija uzskrējis kaķis, kurš saviem spēkiem lejā vairs netika. Viss beidzās laimīgi – 1.aprīlī minku no koka nocēla arborists Gunārs Pulle.

 

 

 

 

 

Seši jaunie lielvārdieši – konkursa «Anekdošu virpulis – 2019» laureāti.

Lielvārdes anekdošu stāstītāji virpuļo Rīgā

Ritvars Raits

1.aprīlī jeb visiem zināmajā Joku dienā Rīgas Latviešu biedrības namā pulcējās konkursa «Anekdošu virpulis – 2019» finālisti no visas Latvijas – pavisam 32 jaunie joku plēsēji. Starp viņiem bija arī seši Lielvārdes skolēni, kuri ieguva godalgotas vietas, informē Lielvārdes pamatskolas skolotāja Iveta Bite.

 

 

 

 

Rembatietis Toms Antons pēc kopīgas uzstāšanās dzimšanas dienā sveic estrādes dīvu Laimu Vaikuli.

Toms Antons uzstājas kopā ar Laimu Vaikuli

Ritvars Raits

31.martā estrādes dīva Laima Vaikule svinēja savu 65.dzimšanas dienu, bet dienu iepriekš «Arēnā Rīga» notika viņas jubilejas koncerts «Laima Vaikule & Freedom Ballet». Vienu dziesmu kopā ar slaveno mākslinieci izpildīja mūspuses jaunietis – rembatietis Toms Antons.

 

 

 

 

«Los OG3R» – divkārtēja Ogres novada čempione basketbolā.

«Los OG3R» nosargā Ogres novada čempiones titulu

Ritvars Raits

Par Ogres novada atklātā čempionāta basketbolā uzvarētāju otro pavasari pēc kārtas kļuvusi komanda «Los OG3R», kas pagājušās nedēļas nogalē finālspēlē pārspēja «Montu». Bronzas medaļas jau ceturto sezonu pēc kārtas saņēma «Ella Auto», bet «Anniņas kausu» izcīnīja «Ogres Milži».

 

 

 

Ogresgala komanda OCSK ar izcīnīto Rubīna kausu.

Pirmo Rubīna kausu telpu futbolā izcīna Ogresgala OCSK

Ritvars Raits

30.martā ar Ogresgala komandas OCSK uzvaru noslēdzās pirmā Rubīna kausa izcīņa telpu futbolā. Aizraujošā finālmačā ogresgalieši pēcspēles sitienos pieveica par šīs spēles favorīti uzskatīto Ogres komandu «HAUZE».

 

 

 

Ķeguma novada Kausa izcīņas turnīra šahā dalībnieku kopbilde.

Ķeguma novada Kausu šahā iegūst Auziņa un Stuglis

Jānis Kantoris

30.martā notika Ķeguma novada Kausa izcīņa šahā, kurā dāmu konkurencē uzvarēja Ruta Auziņa, bet starp kungiem triumfēja Arnis Stuglis.

 

 

 

 

 

Pievaldīt savu «ruporu»…

Ritvars Raits

Pirms dažām dienām par sevi uzzināju jaunumu, kas mani pamatīgi pārsteidza. Ogrēniete Guna (vārds mainīts) publiski ziņoja, ka žurnālists Raits [domāts – es] jau daudzus gadus ir Nacionālās Apvienības rupors Ogrē…

 

Tomes biedrībai «Ābele» jauna vadītāja

Pagājušajā mēnesī notikušajā Tomes sieviešu biedrības «Ābele» pilnsapulcē tika ievēlēta jauna valde. Par biedrības priekšsēdētāju ievēlēja Neldu Sniedzi, bet par valdes loceklēm atkārtoti kļuva Inita Zārberga un Dace Cinīte.

Skenēs Ogres upes gultni un krastus

Laikā no 5. līdz 26.aprīlim paredzēts skenēt Ogres upes gultni un krastus ar dronu posmā no autoceļa Rīga – Daugavpils līdz Ogresgala pagasta administratīvajai robežai ar Ķeguma novadu. Skenēšanas darbi tiek veikti Baltijas jūras reģiona programmas projekta ietvaros, kura mērķis ir samazināt kaitīgo un bīstamo vielu izplūdi no pilsētas lietus ūdens noteces vietām, kas nonāk pēc tam Baltijas jūrā, palielinot valsts un privāto dalībnieku kapacitāti, kas nodarbojas ar zemes izmantošanas un teritorijas plānošanu.

Kāpēc slēgta Ogres Autoostas kase?

Dzintra Dzene

Kopš 1.marta Ogres Autoostā slēgta biļešu kase. «OVV» vērsušies vairāki lasītāji, lūdzot noskaidrot, kāds tam iemesls.

Izsaka draudus

31.martā R. Ikšķilē izteikti draudi.

Valsts policijai jauni radari

Šonedēļ Valsts policija papildus jau ierastajām atļautā braukšanas ātruma kontroles metodēm pārkāpēju fiksēšanai sāka izmantot arī 40 jaunus rokas videoradarus.

Ogrēnietis laimējis 75 000 eiro

Kādam kungam no Ogres ārkārtīgi veiksmīgs izrādījies 23.marta vakars, kad viņš «Džokers 7» izlozē laimēja 75 000 eiro, informē VAS «Latvijas Loto».

Konkursa «Fizmix Eksperiments» finālā iekļūst lielvārdieši un ikšķilieši

Starp «Latvenergo» 8. – 9.klašu skolēniem organizētā konkursa «Fizmix Eksperiments» 262 komandām (1572 dalībniekiem), kas ir lielākais dalībnieku skaits tā vēsturē, sevi lieliski apliecinājuši arī mūsu novadu jaunieši.

Kori pierāda labu gatavību XII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem…

Uldis Prancāns

26.martā Ogres novada Kultūras centrā izskanēja Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada izglītības iestāžu koru skate – konkurss, kurā piedalījās 14 kori, apliecinot sevi 2.-4., 5.-9.klašu un jaukto koru sāncensībā.

Vēlreiz par jauno satiksmes ierobežojumu Pils ielā, Lielvārdē

Ritvars Raits

«OVV»jau informēja, ka Lielvārdes novada pašvaldība, lai nodrošinātu kājāmgājējiem un transportlīdzekļu vadītājiem drošu pārvietošanos pa Lielvārdes pilsētas Pils ielu, uzstādīja ceļa zīmi «Stāvēt aizliegts», kas darbojas posmā no Ausekļa ielas līdz Pils ielai 1D. Tuvākās automašīnu stāvvietas Lielvārdes dzelzceļa stacijas apkārtnē ir Stacijas ielā 20B, Parka ielā 3 un Lāčplēša laukumā 2. Kā izrādās, ir lielvārdieši, kuriem jaunā kārtība nav pa prātam.