Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 5.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ogres novada olimpiešu tradicionālā kopbilde.

Mūsu novadus Jaunatnes olimpiādē pārstāvēs 69 sportisti

Ritvars Raits

No 5. līdz 7.jūlijam Jelgavā notiks VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde, kurā mūsu novadus kopumā pārstāvēs 69 jaunie sportisti. Viskuplākā delegācija būs Ogres novadam – 53 jaunieši, Lielvārdes novadam – 11, Ikšķiles novadam – pieci, bet no Ķeguma novada uz divgades lielākajām sacensībām šoreiz nedosies neviens jaunais censonis.

 

 

Atzīmējot Latvijas armijas 100.gadadienu, Latvijas Pasts izdod trīs pastmarkas

Sagaidot Latvijas armijas simtgadi, Latvijas Pasts izdevis trīs jaunas pastmarkas, uz kurām redzama Latvijas Nacionālo bruņoto spēku kaujas tehnika sauszemes, jūras un gaisa teritoriālās aizsardzības nodrošināšanai. Pastmarku pirmās dienas zīmogošana paredzēta Latvijas armijas dzimšanas dienā –2019.gada 10.jūlijā – Ādažu pasta nodaļā, Gaujas ielā 11, no pulksten 9 līdz 18.

 

500 latu banknote – vecākā māsa…

Maksā tik ragā, vienalga, ar ko…

Uldis Prancāns

Latvija šogad atskatās uz pirmajiem pieciem gadiem ar eiro valūtu. Protams, daudzi no mums skumst par tautiski, mīļi skaistajām latu banknotēm un monētām, bet varbūt vēl pie tām atgriezīsimies… Varbūt vērts apsvērt citādas naudiņas ieviešanu? Cilvēces vēsturē maksāšanas un norēķinu līdzekļi bijuši ļoti dažādi.

 

 

Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš.

Madlienas saimniecības veikums un perspektīvie plāni

Uldis Prancāns

Vasara jau pilnbrieda plaukumā. Pilsētās un lauku pagastos notiek kultūras un sporta pasākumi, aktīvi noris saimnieciskie darbi. Kādi svarīgākie uzdevumi ir veikti un kas vēl darāms Madlienā, vēsta pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš.

 

 

 

Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis.

Jaunākais veikums un tuvākās ieceres Ķeipenes saimniecībā

Uldis Prancāns

Kādi nozīmīgākie saimnieciskie darbi pēdējā laikā īstenoti un kas vēl jāpaveic, informē Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājs Vilnis Sirsonis.

 

 

 

 

– Vai šovasar piedalīsieties kāda novada vai pilsētas svētkos?

Sandis Gobiņš no Lielvārdes:

– Lielvārdes novada svētkos obligāti! Skatīšos, kādas iespējas būs piedalīties sporta aktivitātēs. Tikko esmu atbraucis un nezinu, kādas iespējas te ir. Divus gadus biju ārzemēs, te viss mainās. Uz labo pusi mainās!

 

 

Nometnes «Iespēja» dalībnieki.

Sesto reizi notikusi nometne «Iespēja 2019»

Ritvars Raits

Jūnija nogalē viesu namā «Debesu bļoda», kas atrodas Ogresgala pagastā, jau sesto reizi norisinājās nometne «Iespēja», kura paredzēta pilngadīgām personām ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem. Pasākumu organizēja Ogres, Lielvārdes un Skrīveru novadu pašvaldības.

 

 

Zigurda Kinča trenētajai skrējējai Indrai Mackevičai divas Latvijas čempionāta bronzas.

Ogrēniešiem sudrabs un četras bronzas Latvijas čempionātā

Ritvars Raits

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī divas dienas turpinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikā vecuma grupas U16 sportistiem, kā arī Latvijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņā vecuma grupai U14. Kā informē vieglatlētikas treneris Zigurds Kincis, šajās sacensībās sekmīgi startēja Ogres novada sporta centra audzēkņi, kuri kopumā izcīnīja piecas godalgas – vienu sudraba un četras bronzas.

 

 

 

Ķeguma čempionāta pludmales volejbolā trešās kārtas laureāti.

Ķeguma čempionāts pludmales volejbolā sasniedzis ekvatoru

Ritvars Raits

Ķeguma novada atklātā čempionāta pludmales volejbolā galvenais tiesnesis Edgars Siliņš ziņo, ka turnīrā jau aizvadītas trīs kārtas no sešām paredzētajām. Trešajā kārtā pie rūtotā tīkla cīnījās septiņas vienības, bet uzvarēja spēlētāju pāris ar nosaukumu «Spināti».

 

 

 

Pieklājībai jābūt abpusējai!

Ritvars Raits

Savam pusauga puikam mācu pieklājību – kā pareizāk šņaukt degunu un šķaudīt, kā uzvesties pie galda, kā kinoteātrī iet gar skatītāju rindu utt. Bet visvairāk – kā izturēties meiteņu un sieviešu jeb, vienā vārdā sakot, dāmu klātbūtnē.

 

Tiesai nodod lietu par gandrīz 300 000 eiro izkrāpšanu no Lielvārdes evaņģēliski luteriskās baznīcas

Marta Poga

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu divu personu apsūdzībā par krāpšanu no Lielvārdes evaņģēliski luteriskās baznīcas un dokumentu viltošanu. Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska informē, ka viena personas izkrāpa finanšu līdzekļus 284 574 eiro apmērā, kas iegūti, pārdodot nekustamo īpašumu, savukārt otra persona atbalstīja pirmo krāpšanas izdarīšanā. Latvijas tiesu portāla tiesu kalendārā pieejamā informācija liecina: minēto krimināllietu, kurā uz apsūdzēto sola sēdīsies Juris Reihlers un Ausma Puriņa, 6.novembrī atklātā tiesas sēdē Zemgales rajona tiesā Ogrē pirmajā instancē izskatīs tiesnese Zeltīte Kusiņa.

Pērn lielākie ienākumi Helmanim, mazākie – Ūzulam

Ritvars Raits

Apkopojot Valsts ieņēmumu dienesta publiskotajās valsts amatpersonu deklarācijās pieejamo informāciju par 2018.gadu, var konstatēt, ka pērn starp mūsu pašvaldību vadītājiem lielākie ienākumi bijuši ogrēnietim Egilam Helmanim, bet mazākie – ķegumietim Raivim Ūzulam. Tiesa, ja ņem vērā tikai pašvaldībā saņemto atalgojumu, tad līderos izvirzās abi pārējie – ikšķilietis Indulis Trapiņš un lielvārdiete Santa Ločmele.

Konstatē miesas bojājumus

4.jūlijā Ogrē, Ausekļa prospektā, veikta E. medicīniskā apskate, kuram konstatēts muguras virspusējs nobrāzums un alkohola reibums. Policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

Inovācijas tehnoloģiju joma: kas pārsteidza pasauli pērn?

Uldis Prancāns

Ceturtā industriālā revolūcijas turpinās. Lūk, absolūti nopietns pērnā gada lieliskais piecnieks!

No sirds par Latviju

Jānis Arvīds Plaudis

Autora izdevumā iznākusi Pētera Sakalaura grāmata «To laiku uzdrīkstēšanās. Vēl reizi dažas teorētiskas un paša atziņas par Latviju».

Daiļrunīgs izdevums izziņai un skumjām pārdomām

Uldis Prancāns

Jūnija sākumā nākusi klajā Maijas Jankovskas grāmata «Vecumdienas: pētījums par senioru dzīvi Latvijā». Tās mērķis – tuvināt skatienu konkrētu veco cilvēku dzīvei, izgaismojot to, kā viņi vada savas vecumdienas, kas viņiem ir svarīgi, kas sagādā raizes, kas – priekus.

Zemenes – sejas maskām

Agate Gavare

Latvijā turpinās zemeņu laiks. Kad šīs ļoti gardās ogas esam atēdušies, dāmām derētu atcerēties, ka zemenes var izmantot skaistumkopšanā, aizstājot nepieciešamību doties uz saloniem, kur līdzīgu efektu panāk ar ļoti dārgām procedūrām. Lūk, vesela virkne zemeņu masku recepšu dažādiem ādas tipiem!