Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 7.augusta numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kā smalki uzvesties zaļumballē

Inga Bika

Jau sestdien, 11. augustā, visā Latvijā notiks Simtgades zaļumballes. Mūzika un dejas ir neatņemama zaļumballes sastāvdaļa. Bet kā tad īsti jāģērbjas, jāuzvedas un kādi nerakstītie likumi jāņem vērā, lai zaļumballē godam izrādītu labās manieres – to apkopojusi starpnozaru mākslas grupa SERDE tradīciju burtnīcā «Zaļumballe».

 

Ikšķiles novada pirmsskolas izglītības iestādes «Čiekuriņš» jaunā ēka ir pabeigta.

Ikšķilē jaunā bērnu dārza ēka pieņemta ekspluatācijā

Marta Poga

3.augustā Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB), piedaloties visiem būvniecības procesā iesaistītajiem dalībniekiem, pieņēma ekspluatācijā Ikšķiles novada pirmsskolas izglītības iestādes «Čiekuriņš» jauno ēku.

 

 

 

 

Stīgu kvarteta muzikanti gatavi iepriecināt klausītājus.

Sajūtu nianses Ķeipenē

Uldis Prancāns

Jau 11.reizi mīlestība uz mākslu un Ķeipeni pulcē gleznotājus, lai kopā pavadītu aizraujošu, radošu un darbīgu nedēļu. Šogad plenērā piedalās šī mākslinieku pulciņa vadītāja Gunta Brakovska, kā arī Maira Veisbārde, Vita Beikerte, Ziedonis Bārbals, Valērijs Dičkovskis, Velta Riekstiņa, Maija Bērziņa un Juris Ģērmanis.

 

 

 

Ikšķiles vidusskolas saimniecības vadītājs Raivis Kābelis (vidū) domes priekšsēdētājam Indulim Trapiņam (no kreisās) un viņa vietniekam Česlavam Batņam izrāda jaunuzceltajā skolas korpusā iekārtotos kabinetus.

Ikšķiles novada pašvaldības vadība apseko mācību iestādes

Ritvars Raits

1.augustā Ikšķiles novada pašvaldības vadība, domes deputāti un atbildīgo struktūrvienību pārstāvji klātienē novērtēja būvniecības gaitu Ikšķiles vidusskolā un Tīnūžu pirmsskolā. Abi objekti jau 1.septembrī vērs durvis skolēniem un pedagogiem, lai pilnvērtīgi varētu uzsākt jauno mācību gadu renovētās, atjaunotās un paplašinātās telpās, informē Ikšķiles novada pašvaldība.

 

 

 

 

 

 

 

Plostu ekspedīcijas «DaugavAbasMalas» komandas un viņu sagaidītāju Ogrē kopbilde.

Plostu ekspedīcija veiksmīgi sasniegusi galamērķi

Ritvars Raits

«OVV» jau rakstīja par Latvijā vēl nepieredzēta Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas 23.jūlijā startēja Daugavas augštecē, lai divu nedēļu laikā ar plostiem veiktu 352 km, aizkuģojot no Piedrujas pagasta līdz Mangaļsalas bākai Rīgā. 5.augustā ekspedīcija sasniedza savu mērķi, bet pirms tam piestāja visos četros mūsu novados – Lielvārdē, Ķegumā, Ogrē un Ikšķilē.

 

 

 

– Vai jūs nodarbojaties ar ūdenstūrismu?

Kaspars Freimanis no Ikšķiles:

– Iespēju robežās, kad vien ir laiks, nodarbojos. Kopā ar bērniem laivojām pa Daugavas lokiem, ar draugu – pa Ogres upi. Reiz ap jauno gadu braucām pa Salacu, bet pa nakti tā upe aizsala.

 

 

Elīna Baltiņa – ogrēniete, kura tagad savā novadā un pilsētā atbild par visu, kas saistīts ar tūrismu.

Ogres novada TIC jauna vadītāja – Elīna Baltiņa

Ritvars Raits

Kopš 1.augusta Ogres novada Tūrisma informācijas centram (TIC) ir jauna vadītāja – šī amata pienākumi uzticēti Elīnai Baltiņai.

 

 

 

 

 

 Zirnekļu trauksme

Jānis Arvīds Plaudis

Kā zibens spēriens zosu dīķī varas iestādes satricināja plakāts ar indīgiem zirnekļiem. Mākslinieciski žilbinošs. Panika nesākās. Iedzīvotāji nesteidzās uz bēniņiem pētīt tīklus, «Melno atraitni» meklējot. Tikai entomologi pasmējās par Latvijā neiespējamo sugu. Bijām saņēmuši vēl vienu mācību stundu – nebūt lētticīgiem.

Lielvārdē sāk projektēt Lāčplēša laukuma pārbūvi

Pagājušajā nedēļā Lielvārdes novada pašvaldības speciālisti pirmo reizi tikās ar Lāčplēša laukuma pārbūves būvniecības dokumentācijas izstrādātāju. Tikšanās mērķis – iepazīties ar sagatavoto Lāčplēša laukuma labiekārtošanas risinājumu, ziņo pašvaldība.

Prettiesiski izcērt kokus un krūmus

1.augustā kādā īpašumā Lielvārdē, Stacijas ielā, konstatēta prettiesiska koku un krūmu ciršana.

Latvijā joprojām stabili zems naudas viltojumu skaits

Agate Gavare

Kā informē Latvijas Bankas naudas laboratorijas vadītājs Aleksandrs Antiņš, Latvija jau tradicionāli ir starp tām eiro zonas valstīm (kopā ar Igauniju, Somiju, Kipru, Slovākiju, Lietuvu), kurās ir vismazākais naudas zīmju viltojumu skaits, rēķinot uz vienu iedzīvotāju.