Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 6.jūlija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Sieviešu koris «Lēdmane» un viņu diriģents Aldis Andersons noslēguma koncertam gatvi

Dziesmu un deju svētku nedēļa tuvojas izskaņai

Dzintra Dzene

Jau rīt, 7.jūlijā, ar deju lieluzvedumu «Māras zeme» Daugavas stadionā un svētdien, 8.jūlijā, ar noslēguma koncertu «Zvaigžņu ceļā» Mežaparka lielajā estrādē izskanēs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku nedēļa, kas šogad aizrit simtgades noskaņā. Ieskaitot šodienu, vēl trīs dienas ikvienam ir iespēja apmeklēt arī citus svētku koncertus un pasākumus, no kuriem daļa ir bez maksas.

 

 

 

«Anima Solla» meitenes priecājas par Dziesmusvētku Lielo balvu.

«Anima Solla» saņem Dziesmusvētku Lielo balvu!

Dzintra Dzene

2.jūlijā Rīgā, Mazajā Ģildē, norisinājās Latvijas vokālo ansambļu konkursa fināls, kurā par Lielo balvu sacentās 21 vokālais ansamblis vairākās kategorijās – sieviešu, vīru, jauktais, senioru un pusprofesionālais vokālais ansamblis. GRAND PRIX jeb Lielo balvu šajā konkursā izcīnīja Ogres novada kultūras centra (ONKC) vokālā grupa «Anima Solla», kura ieguvusi arī pirmo vietu pusprofesionālo vokālo ansambļu konkurencē.

 

 

Vai kāds no jūsu tuviniekiem piedalās Dziesmu un Deju svētkos?

Zane Bērzkalne no Ogres:

– Diemžēl, nē. Es arī esmu no tiem latviešiem, kuri nav piedalījušies. Ir gribējies, bet nav sanācis. Skolas laikā dziedāju korī, bet mūsu koris netika līdz Dziesmu svētkiem. Tā kopā būšana ir lielisks pasākums!

 

 

Vaukšu Dievnama vieta un akmeņu krāvums.

Baznīckalns jeb Jāņa kalns un Vaukšu Dievnama senvieta Mazozolos

Uldis Prancāns

Mazozoli, tāpat kā daudzas citas netālu esošās lībiešu un latgaļu apdzīvotās vietas, glabā pagātnes kultūrvēstures un dabas veidotos pieminekļus, to drupas, paliekas, zīmes un kulta vietas.

 

 

 

Rīgā saka: «Rīga dimd!», / Bet mēs dziedam: «Ogre dimd!»

Katrs bijām veiksminieks!

Marija Pozņaka

Katru gadu Ogres Invalīdu biedrība Ogres stadionā rīko vasaras Sporta spēles. Taču pagājušajā otrdienā lija lietus, tāpēc sportotāji pulcējās Ogres Sporta hallē. Lūk, kā mums tur gāja!

 

 

 

 

«Ozolzīle» Madlienas pagasta centrā. Lai jaunā estrāde kalpo ilgi!

Madlieniešiem jauna estrāde – Ozolzīle

Ritvars Raits

Nupat kā pabeigti Madlienas jaunās estrādes būvniecības darbi. Estrādei ir ļoti oriģināls izskats – tā atgādina ozolzīli. Estrādes atklāšana paredzēta 21.jūlijā, kad tiks svinēta Madlienas diena.

 

 

 

 

2009.gadā dzimušo zēnu komandai FK «Ikšķile» pirmais nopietnais starptautiskais panākums – kauss un sudraba medaļas Pērnavas turnīrā.

Ikšķiles jaunajiem futbolistiem zelts un sudrabs Pērnavā

Liene Pauloviča, «FK Ikšķile/FC Real Pro» sporta koordinatore

No 28. jūnija līdz 1.jūlijam Igaunijas pilsētā Pērnavā norisinājās starptautisks turnīrs futbolā zēniem «Parnu summer CUP 2018». Ikšķiles komandas startēja četrās vecuma grupās – FC «Real Pro» izcīnīja zeltu, FK «Ikšķile» – sudrabu, vēl mūsējiem arī 4. un 9.vieta.

 

 

 

 

 

Agnese Pastare savu pirmo triatlonu dzīvē veica ar smaidu sejā.

Agnese Pastare triumfē Vaidavas triatlonā

Ritvars Raits

30.jūnijā Vaidavā lieliskos laika apstākļos norisinājās tradicionālais Vaidavas triatlons. Sieviešu konkurencē Elites grupā daudziem par lielu pārsteigumu uzvaru izcīnīja ogrēniete Agnese Pastare, kuras rezultāts, nopeldot 0,9 km, ar velosipēdu veicot 33 km, kā arī 9 km noskrienot, – 1:56.48 h.

 

 

 

Lielvārdieša Matīsa Gržibovska zelta finišs Ventspilī.

Mūsējiem četras medaļas Latvijas U16 čempionātā

Ritvars Raits

29. un 30.jūnijā Ventspilī notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā vecuma grupas U16 sportistiem, kurā medaļas izcīnīja arī Lielvārdes novada sporta centra un Ogres novada sporta centra audzēkņi.

 

 

Ja friziere un kurpnieks nav darbā – sākušies Dziesmu svētki!

Dzintra Dzene

Šī nedēļa Latvijā nenoliedzami aizrit Dziesmu un Deju svētku gaisotnē. Kāda paziņa šonedēļ mēģināja pierakstīties pie friziera un saņēma atbildi, ka friziere piedalās Dziesmu un Deju svētkos. Tas pats arī pie kurpnieka – uz durvīm uzraksts: «Šonedēļ mani nemeklējiet, es dejoju!». Tas noteikti ir labs attaisnojums, – kurpes un frizūra pagaidīs!

Kamēr Rīgā vēl tiesājas, tikmēr Ikšķiles novadā jau atrisina problēmu

Ritvars Raits

Pagājušā gada vasarā «OVV» informēja, ka četri vecāki bija iesūdzējuši Rīgas Administratīvajā rajona tiesā Ikšķiles novada pašvaldību, ko vainoja par, viņuprāt, netaisnīgu rindu izveidi uz bērnudārzu. Kā izrādās, tiesvedība vēl turpināsies, bet pa to laiku Ikšķiles novadā izdarīts viss, lai tādu rindu vairs nebūtu vispār.

Reitingā «Lielā pūce» visaugstāk E.Kauliņa Lielvārdes vidusskola

Ritvars Raits

Ata Kronvalda fonds ir publicējis jauno Latvijas skolu reitingu «Lielā pūce», kas izveidots, ņemot vērā 2017./2018. mācību gada rezultātus. No mūsu novadu izglītības iestādēm vislabāk veicies Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolai, kas Mazo skolu grupā ar 18,04 punktiem ieņem augsto 12.vietu.

Ogrē, Brīvības ielas skvērā, demontēts pulkstenis

Marta Poga

Ogrē turpinās Brīvības ielas skvēra pārbūve. Apsekojot skvēru, pašvaldības speciālisti veica labiekārtojuma objektu novērtējumu un secināja, ka vides objektam «Pilons – pulkstenis» ir radušies vairāki defekti un tas neatbilst jaunajai skvēra labiekārtojuma koncepcijai.

Ogres aizsargdambja atjaunošanas darbus plānots pabeigt augustā

Dzintra Dzene

Rīgas hidroelektrostacijas (HES) ūdenskrātuves Ogres aizsargdambja atjaunošanas darbi tika uzsākti pagājušā gada augustā. Tos plānots pabeigt līdz šī gada 15. augustam.

Nozog gurķus

3.jūlijā konstatēts, ka Ķegumā, Celtnieku ielā, kādā dārzā nozagti aptuveni divi kilogrami gurķu un izbradātas diļļu dobes.

Ķeguma dambretisti tikai pussoli no goda pjedestāla

Viktors Kreicbergs

Pagājušā mēneša nogalē Bauskā risinājās Latvijas Sporta veterānu-senioru savienības 55. sporta spēļu sacensības dambretē, kas bija veltītas valsts simtgadei. Ķeguma novada izlase, kuras sastāvā cīnījās Antra Valnere, Ivars Mauriņš, Vaclavs Griņevičs un Daumants Bruņenieks, individuāli ieguva divas medaļas, bet komandu vērtējumā ierindojās ceturtajā vietā.

Tagad notāru pakalpojumi pieejami arī attālināti

Agate Gavare

No 1.jūlija Latvijas zvērinātu notāru klientu portālā www.latvijasnotars.lv konsultācija pie notāra varēs notikt videorežīmā un notariālās darbības būs iespējams veikt attālināti. Tādējādi vairs nevienam, kurš, piemēram, pašlaik atrodas ilgstošā prombūtnē ārvalstīs, nebūs jāmēro ceļš uz Latviju, lai izdotu kādam pilnvaru rīkoties viņa interesēs – risināt ar īpašuma apsaimniekošanu saistītus jautājumus vai saņemt pastā korespondenci utt.

Jaunums iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu jomā

Agate Gavare

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka, sākot ar 2018.gada 1.jūliju, iedzīvotāji var izmantot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu (IIN) par tāda nestrādājoša laulātā uzturēšanu, kura apgādībā ir bērns.

UV starojums: esi piesardzīgs arī mākoņainā dienā!

Dana Dadze

Der atcerēties, ka pārlieka saskare ar tiešiem saules stariem var atstāt negatīvas sekas uz veselību.

Gardēžu vajadzībām – dažas mērču receptes

Agate Gavare

Mērce ir tā, kas ļauj mums izjust katra ēdiena garšu buķeti. Mūsu ēdienkartēs vispopulārākās mērces ir majonēze un kečups, bet ko darīt, ja tās jau ir apnikušas? Vislabākā izeja šajā situācijā ir gatavot mērci pašam, lai tā būtu garšīga un no zināmām sastāvdaļām. Lūk, dažas mērču receptes bez majonēzes un kečupa!