Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 7.septembra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Turpinās pieteikšanās «Ogres novadnieka» kartei

Dzintra Dzene

Ogres pilsētas svētkos augusta nogalē sākās pieteikumu pieņemšana un reģistrēšana Ogres novada iedzīvotāja kartes saņemšanai. Arī pēc svētkiem iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties «Ogres novadnieka» kartei un bez maksas lejupielādēt mobilo lietotni «Ogres novadnieks», kurā atrodama dažāda noderīga informācija par novadā notiekošo.

 

Jumpravas dzelzceļa stacija šobrīd.

Ķeguma, Lielvārdes un Jumpravas dzelžu ceļi gadu skrejā

Uldis Prancāns

Par šā gada cienījamo jubilāri – Ogres pilsētas dzelzceļa staciju – mūsu pārnovadu laikraksts jau ir vēstījis. Šoreiz runa būs par raksta autoram biogrāfisku iemeslu dēļ tuvajām Ķeguma, Lielvārdes un Jumpravas dzelzceļa stacijām.

 

 

 

Uzvarētāju komanda «Cip, cip cālīši».

Mazozolos sacenšas starppagastu komandas

Uldis Prancāns

Jau septīto gadu pēc kārtas jaunā mācību gada ieskaņā aizraujošā Sporta svētku dienā spēkiem mērojās Mazozolu, Meņģeles un Taurupes izglītības iestāžu pārstāvji, bet sacensības tiesāja šo skolu pedagogi.

 

 

 

Sandra Hanzena priecājas, ka šogad projekta ietvaros veikta arī «Neptūns» ēkas apkārtnes apzaļumošana.

Pirmdien, 10.septembrī, darbu atsāk Ogres peldbaseins

Dzintra Dzene

Pēc divu mēnešu pārtraukuma pirmdien, 10.septembrī, darbu atsāk Ogres novada pašvaldības aģentūras «Ogres komunikācijas» struktūrvienības «Neptūns» peldbaseins Ogrē, Meža prospektā 9.

 

 

 

 

 

Ikšķiles novada kultūras mantojuma centra «Tīnūžu muiža» vadītājs Kaspars Špēlis rāda latviešu strēlnieku ekipējumu.

Ogres un Ikšķiles novada skolēni piemin Juglas kauju 101. gadadienu

Dzintra Dzene

Trešdien, 5.septembrī, vairāk nekā 1500 Ogres un Ikšķiles novada skolēni devās tradicionālajā militāri patriotiskajā pārgājienā pa dabas parku «Ogres Zilie kalni», tādējādi pieminot karavīrus, kas pirms nu jau vairāk nekā simts gadiem septembra sākumā piedalījās Juglas kaujā.

 

 

 

 

 

Par savas dzīvības glābšanu sadurtā sieviete var pateikties SIA «Ogres rajona slimnīca» ķirurģijas nodaļas vadītājai, ķirurģei Anastasijai Suhovai.

Pateicoties Ogres slimnīcās mediķu profesionalitātei, sadurtā sieviete dzīvos

Dzintra Dzene

3.septembra vakarā Ogres centrā, pie veikala Brīvības ielā, vairāku iedzīvotāju acu priekšā norisinājās konfliktsituācija, kas pārvērtās traģēdijā. Tās melnā bilance ir nodurts vīrietis un smagi sadurta sieviete, kura izdzīvoja, vien pateicoties SIA «Ogres rajona slimnīca» mediķu profesionalitātei un pieejamībai 24 stundas diennaktī. Vainīgā persona aizturēta.

 

 

 

 

 

– Vai jūsu ģimenē svin Tēva dienu?

Edgars Freimanis no Ogres:

– Protams, jo es pats esmu tēvs! Kā svinam šo dienu? Ar bērniem braucam pa Daugavu ar kuģīti – Rīgā pie Akmens tilta tie kuģīši stāv. Vai nu uz Mežaparku, vai pa Daugavu, vai ar mazo kuģīti pa visu kanālu.

 

 

Ikšķiles vidusskolas jaunā korpusa atklāšanas laikā svinīgi pārgriež lentīti.

Ikšķilē atklāj vidusskolas jauno korpusu, Tīnūžos atver sākumskolu

Ritvars Raits

«OVV» jau ziņoja, ka 1.septembrī Ikšķilē tika atklāts jaunais bērnudārzs «Čiekuriņš». Jau 3.septembrī jeb jaunā mācību gada pirmajā dienā notika vēl divi visiem Ikšķiles novada skolēniem un viņu vecākiem svarīgi pasākumi – Ikšķiles vidusskolai svinīgi atklāja jauno korpusu, bet Tīnūžos tika atvērta sākumskola.

 

 

 

 

Bērnu un vecāku nometnes «Izbaudīsim laiku kopā» dalībnieki Aglonas bazilika apmeklējuma laikā.

Bērni un vecāki izbauda laiku kopā

Ritvars Raits

Augusta nogalē Ķegumā notika nometne bērniem un viņu vecākiem «Izbaudīsim laiku kopā!», ko ar Ķeguma novada pašvaldības atbalstu noorganizēja divas biedrības – «Starptautiskais soroptimistu klubs «Ogre – Ķegums»» un «SK Birzgale».

 

 

 

 

Nofotografēties ar sporta inventāru un uzmundrinošu lozungu – arī tas bija viens no Sporta dienas uzdevumiem.

Sporta dienā saliedē klases kolektīvu

Ritvars Raits

Pirmdien sākās jaunais mācību gads. Pirmajā nedēļā pēc brīvlaika skolēniem visu dienu nosēdēt skolas solos vēl ir pagrūti, tāpēc jau par tradīciju kļuvis, ka Ogres novada izglītības iestādēs tiek organizētas Sporta dienas. 5.septembra priekšpusdienā tāds pasākums notika Ogres 1.vidusskolas 2. – 5.klašu audzēkņiem.

 

 

 

 

Ogresgala futbola komanda «OCSK» – trīskārtēja Ogres novada čempione.

Ogresgala «OCSK» nosargā čempiones titulu

Ritvars Raits

Trešo gadu pēc kārtas par Ogres novada atklātā čempionāta futbolā (7:7) uzvarētāju kļuvusi Ogresgala komanda «OCSK». Vicečempiones godā Ogres «Deppo», bet bronzas medaļas otro rudeni pēc kārtas sev kaklā var kārt Rembates vienība «Streka».

 

 

 

Rembates «Veselības apļu» dalībnieku kopbilde.

«Veselības apļi» saskaitīti arī Rembatē

Liene Lazdiņa, Rembates pagasta pasākumu organizatore

Kopš maija sākuma un visas vasaras garumā katru trešdienas vakaru Rembates pagasta centrā norisinājās skriešanas sacensības «Veselības apļi 2018». Pagājušajā nedēļā notika sacensību pēdējā kārta, pēc kuras tika sveikti centīgākie apļu krājēji.

 

 

 

Tomes Sporta spēļu meistarīgākie volejbolisti.

Tomē uzvar «Kapara naglas – 1» un «Kāda starpība»

Ritvars Raits

Septembra mēneša pašā pirmajā dienā notika tradicionālās Tomes Sporta spēles, kurās komandu sporta veidos triumfēja «Kapara naglas – 1» (volejbolā) un «Kāda starpība» (futbolā). 100 eiro vērtās dāvanu kartes izlozē veiksme stāvēja klāt Raimondam Elstiņam.

 

 

Problēma ir, bet daudz nopietnāka…

Ritvars Raits

Nespēj mūspuses iedzīvotāji iztikt bez TV3 izklaidējoši informatīvā raidījuma «Bez Tabu». Nupat šonedēļ lielvārdiete Marika televīzijas žurnālistus izsaukusi drukas kļūdas dēļ. Esot arī sensācija – šīs kļūmes dēļ viņa jūtoties salaulāta ar diviem sev gluži svešiem cilvēkiem, no kuriem viens turklāt ir sieviete.

Meņģeles makšķernieku biedrība īstenojusi projektu 100 X 100

Uldis Prancāns

Meņģeles makšķernieku biedrība (MMB) dibināta 2011.gadā. Pašlaik MMB ir 20 aktīvie biedri, kuri piedalās projektu realizācijā.

Finansēs brīvpusdienas astoto un devīto klašu audzēkņiem

Lielvārdes novada pašvaldība ar šo mācību gadu apmaksās brīvpusdienas Lielvārdes novada skolu astoto un devīto klašu audzēkņiem. Šim nolūkam 2018.gada budžetā bija paredzēti 15 396 eiro, informē pašvaldība.

Sabojā paceļamos vārtus

3.septembrī kādas SIA teritorijā Ogrē, Ikšķiles ielā, ar automašīnu «MAN» radīti bojājumi paceļamajiem vārtiem. Sastādīts ceļu satiksmes negadījuma reģistrācijas protokols.

Zemnieki rūpīgāk pieskata savu traktortehniku

Agate Gavare

Zemkopības ministrija informē, ka šī gada pirmajā pusē, ja salīdzina ar tādu pašu laika periodu 2017.gadā, būtiski samazinājies traktoru un lauksaimniecības tehnikas zādzību skaits. Ja 2017.gada pirmajā pusgadā Latvijā tika nozagti 14 traktori, tad 2018.gadā – tikai astoņi traktori.