Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 8.maija numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Kā pateicības apliecinājumu par paveikto izstādes tapšanā Sanda Reihmane izstādes veidotājiem pasniedza vietējo ražotāju ceptu maizes klaipu un dzirkstošo vīnu.

Tīnūžos svin Baltā galdauta svētkus un atklāj Amatu prasmju liecību izstādi

Dzintra Dzene

Jau trešo gadu visā Latvijā 4.maijā par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienai atzīmēja Baltā galdauta svētkus, aicinot iedzīvotājus savu māju pagalmos pulcēties pie balti klātiem galdiem. Arī Tīnūžos notika Baltā galdauta svētki, bet pirms tam tika atklāta unikāla izstāde – «Amata prasmju liecības – 100». Tā tapusi, Kultūras mantojuma centram «Tīnūžu muiža» sadarbojoties ar Tīnūžu tautas namu un lietišķās mākslas studiju «Tīna».

 

 

 

 

 

Vienā pusē – «prestižs», bet otrā – aizmirsti ne-dekoratīvi betona kluči.

Ogre – pilsēta manā dzīves ceļā

Ilze Puriņa, Ķegumā

Pirmo reizi Ogres pilsētu nedaudz iepazinu pagājušā gadsimta 70-gadu sākumā, kad no Rīgas ar vilcienu braucām līdz Ogrei, lai pēc tam pārsēstos uz Madlienas autobusu. Daudzas vasaras dzīvojām un abi ar brāli strādājām lauku darbus kolhozā «Aviekste».

 

 

 

 

Šajā izstādē piedalās 26 novada mākslinieki.

OMS Mākslas dienas ietvaros atklāj novada mākslinieku darbu izstādi

Dzintra Dzene

Sestdien, 5.maijā, Ogrē notika Ogres mākslas skolas (OMS) darbinieku organizētā mākslas diena «Mākslas depo». Tās laikā Brīvības ielā no OMS līdz Kūrmājai norisinājās dažādas radošas aktivitātes, bet dienas noslēgumā OMS izstāžu zālē tika atklāta Ogres novada mākslinieku darbu izstāde un bija iespēja tikties ar māksliniekiem.

 

 

Īpaši krāšņi strūklaku komplekss izskatās vakara stundās.

Ogrē sācis darboties strūklaku komplekss «Digitālais ūdens aizkars»

Dzintra Dzene

Kopš aizvadītās nedēļas Ogrē, Brīvības ielas skvērā, līdzās ēkai «Pie zelta liepas», sācis darboties strūklaku komplekss «Digitālais ūdens aizkars».

 

 

 

 

Skats no Lielvārdes pensionāru biedrības teātra «Paši» izrādes – Mārtiņa Zīverta «Tīreļpurvs».

Lielvārdieši ar teātra izrādi Baltā galdauta svētkos Gulbenē

Rūta Koluža

Gulbenes plašajā kultūras namā svētku noskaņa. Lielās zāles vidū garš galds, ar baltu galdautu klāts un ziedošiem ķiršu zariem rotāts.

 

 

 

 

 

Ogres jostu auž Santa Grīnberga (no kreisās) un Ilze Lūkina.

TLMS «Saiva» meistares darina pirmo Ogres jostu

Dzintra Dzene

Valsts svētkos, 4.maijā, ikvienam Ogrē, Brīvības ielā, pie monumentālā Latvijas karoga, bija iespēja vērot, kā top pirmā Ogres josta, ko auž Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) «Saiva» meistares.

 

 

 

 

Elita Lulle Tvīda braucienā piedalās jau vairākus gadus un ir priecīga par šo iespēju.

Ogrē Valsts svētkus jau piekto reizi atzīmē ar Tvīda braucienu

Dzintra Dzene

4.maijā, kad svinam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Ogrē jau piekto reizi notika «M.Pūre» beķerejas un restorāna īpašnieces Ivetas Zāģeres un Māra Bulata sadarbībā ar Ogres novada Kultūras centru (ONKC) un Ogres novada pašvaldību organizētais Tvīda brauciens, kurā piedalījās gan lieli, gan mazi velobraucēji.

 

 

 

– Kāds ir jūsu viedoklis par jaunajām svinamajām dienām?

Aivis Dancis no Ogres:

– Teikšu, kā ir – es par politiku neinteresējos vispār, tāpēc neko par jaunām svētku dienām, ko plāno ieviest Saeima, nezinu. Tās man arī neko nemainītu, jo darbā ir slīdošais grafiks.

 

 

Ogrēniete Sofija Skorinkina (vidū) ar skatītāju simpātiju kroni un lentu.

Ogrēnietei Sofijai Skorinkinai skatītāju simpātiju balva

27.aprīlī Rīgā, VEF kultūras pilī, notika skaistumkonkursa fināls. Uz galveno kroni pretendēja 32 dāmas vecumā no 26 līdz 45 gadiem, starp viņām arī ogrēniete Sofija Skorinkina un lielvārdiete Baiba Kipke. Sofija Skorinkina, triju bērnu māmiņa no Pārogres, pie viena no kroņiem tika – viņa saņēma skatītāju simpātiju balvu.

 

 

 

 

Monēta «Kalējs kala debesīs» aversā.

«Kalējs kala debesīs» – Latvijas gada monēta 2017

Par Latvijas gada monētu 2017 atzīta kolekcijas monēta «Kalējs kala debesīs», ziņo Latvijas banka. Sabiedrības aptaujas laikā kopumā tika saņemtas vairāk nekā 7000 balsis, no tām gandrīz 2300 bija atdotas par monētu «Kalējs kala debesīs».

 

 

 

 

Biedrības «Skaņu māja» vadītāji Ilmārs Punpurs un Sandra Lipska.

Krapes «Skaņu māja» saņem apbalvojumu «Laiks Ziedonim 2018»

Ritvars Raits

3.maijā, dzejnieka Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, jau piekto gadu norisinājās fonda «Viegli» nodibinātā apbalvojuma «Laiks Ziedonim» laureātu cildināšanas ceremonija. Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» notikušajā pasākumā starp pieciem apbalvotajiem bija arī Krapes biedrība «Skaņu māja», informē Imanta Ziedoņa muzeja vadītāja Dace Zariņa.

 

 

Vai skaldīsim arī svētkus?

Uldis Prancāns

Pienākusi kārtējā matu skaldīšanas reize, strīdoties par un ap valstiskajām atceres dienām, brīvdienu došanu vai nedošanu… Nuja – ļoti maz mums ir «sarkano datumu», kuri «iekrīt» saulainā, siltā laiciņā. Jāņi tapuši līdzīgi Ziemassvētkiem – slapjdraņķis un dubļi… Lieldienās sniegs vai svelme 28 grādi…

Seši deputāti uzrakstījuši iesniegumu par I.Zemnieka atbrīvošanu no amata

Ritvars Raits

Neoficiāla informācija liecina, ka Ķeguma novada pašvaldības domes seši deputāti uzrakstījuši iesniegumu par domes priekšsēdētāja Ilmāra Zemnieka atbrīvošanu no amata. Iesniegums tiks izskatīts domes sēdē, kas notiks 9.maijā.

Laipa pār Ogres upi tiks uzstādīta divu nedēļu laikā

Ritvars Raits

Pagājušajā gadā Ogres novada pašvaldība, realizējot Latvijas Vides aizsardzības fonda līdzfinansēto projektu, Ogrē pār Ogres upi uzstādīja un 4.maijā atklāja pontonu laipu. Rudenī laipa tika demontēta, bet šopavasar vēl nav uzstādīta. Kā vakar, 7.maijā, informēja Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, šopavasar laipas uzstādīšana aizkavējusies tehnisku iemeslu dēļ, bet tuvāko divu nedēļu laikā tā tiks novietota savā vietā un būs pieejama iedzīvotājiem.

Soduma balva piešķirta tulkotājai Bricei un rakstniekam Zvīdriņam

Agate Gavare

Ikšķiles novada pašvaldība jau sesto reizi piešķīrusi Dzintara Soduma balvu par novatorismu literatūrā. Pašvaldības iedibinātā balva piešķirta tulkotājai Silvijai Bricei un rakstniekam Mārtiņam Zvīdriņam. Balvas pasniegšana notiks rakstnieka Dz.Soduma dzimšanas dienā, 13.maijā, pulksten 13.00 Raiņa un Aspazijas mājā, Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Ķeguma Liepu alejā sešas jaunas liepas

Ņemot vērā iedzīvotāju priekšlikumus, pagājušajā mēnesī tika apsekotas Ķeguma pilsētas Liepu alejā augošās liepas. Secināts, ka seši koki neglābjami bojāti – tie tika nozāģēti, bet vietā iestādītas sešas jaunas liepiņas, informē pašvaldība.

Ieliek nekvalitatīvas iekšdurvis

2.maijā konstatēts, ka daudzdzīvokļu mājas Ogrē, Parka ielā, kāpņu telpā nekvalitatīvi ieliktas otrās iekšdurvis, un tāpēc radīti bojājumi durvju kārbai.

Pensionāru atraitņiem būs materiālais pabalsts

Agate Gavare

26.aprīlī Saeima galīgajā lasījumā steidzamības kārtībā grozīja valsts pensiju likumu, ieviešot pabalstu pensionāru atraitņiem, ziņo Saeimas Preses dienests. Likuma grozījumi pensionāru atbalstam stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā.

Apstiprināta kārtība veselības apdrošināšanas iemaksu veikšanai

Agate Gavare

3.maijā Ministru kabineta sēdē tika apstiprināta kārtība, kādā veicamas veselības apdrošināšanas iemaksas, informē Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļā. Iemaksas būs veicamas reizi gadā, un šogad personas varēs tās veikt no 1.septembra. Iemaksu veikšana būs brīvprātīga un attieksies tikai uz tām personām, kuras nav apdrošinātas automātiski.

CSDD teorijas eksāmenā ieviesti video jautājumi

Kopš šī mēneša sākuma ticis modernizēts Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) B kategorijas teorijas eksāmens, kurā tagad ieviesti arī video jautājumi. No 30 teorijas eksāmena jautājumiem trīs ir video jautājumi.

Jauno pētnieku artava savam novadam

Uldis Prancāns

Ogres Vēstures un mākslas muzejā jau astoto reizi notika Ogres novada izglītības iestāžu audzēkņu novadpētniecisko darbu konkursa noslēguma pasākums.