Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 9.aprīļa numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Arī tā var «Ieelpot Purvīti Ogrē».

Ogrē Lieldienu rotājumi šogad Vilhelma Purvīša noskaņās

Marta Poga

Kopš aizvadītās nedēļas daudzviet Ogrē garāmgājēju skatus priecē Lieldienu rotājumi, kas šogad atbilstoši Ogres novada pašvaldības Kultūras konsultatīvās komisijas lēmumam veidoti pēc Vilhelma Purvīša glezniecības motīviem. Ar devīzi – «Ieelpo Purvīti».

 

 

VUGD darbinieki atzīst, ka kūlas ugunsgrēku dzēšana no viņiem prasa ļoti lielu fizisku piepūli un izturību.

Kūlas dedzināšana pieņemas spēkā

Dzintra Dzene

Pavasarīgie laika apstākļi aizvadītās nedēļas nogalē tā vien  mudināja sakopt savu teritoriju. Diemžēl daudzi joprojām par labāko veidu, kā atbrīvoties no pērnās zāles, uzskata kūlas dedzināšanu. Šogad kopumā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem nācies dzēst jau vairāk nekā 1000 kūlas ugunsgrēkus, tostarp arī mūsu pusē.

 

 

 

 

Ciemupieši ar saviem meistariem tiekas jau vairākus gadus, un par šo pasākumu interese nemazinās.

Ogrē, Ogresgalā un Lielvārdē satiek savus meistarus

Dzintra Dzene

Aizvadītās nedēļas nogalē – no 5. līdz 7.aprīlim – jau 11.reizi 155 vietās Latvijā 306 dažādu  prasmju meistari gaidīja ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes. Pasākuma «Satiec savu meistaru» ietvaros meistari uz tikšanos aicināja arī Ogrē, Ogresgalā un Lielvārdē.

 

 

 

 

Ikšķiles novada Gada sportistu Patriku Gailumu (vidū) sveic domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš un sporta pasākumu organizatore Agita Kābele.

Ikšķiles novada gada sportisti – airētāja Lapiņa un šķēpmetējs Gailums

Ritvars Raits

6.aprīlī Ikšķiles novada pašvaldības ēkā jau 12.reizi norisinājās tradicionālais pasākums «Sporta laureāts 2018», kurā pašvaldība godināja savus labākos sportistus, komandas, sporta organizācijas un atbalstītājus. Balvu kā gada labākie sportisti saņēma airētāja Laila Lapiņa un šķēpmetējs Patriks Gailums.

 

 

 

 

 

 

Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas pedagoģe Laila Balode kopā ar saviem titulētajiem audzēkņiem – Kristeru Renāru Ziemeli un Sofiju Stobovu.

Ikšķilietim Ziemelim sudraba medaļa starptautiskā vizuālās mākslas konkursā

Ritvars Raits

Jūrmalā notika XVIII Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss «Es dzīvoju pie jūras 2019», kura tēma šoreiz bija «Jūra». Konkursā piedalījās 13 Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, no kuriem vislabāk veicās Kristeram Renāram Ziemelim. Kā informē skolas direktore Valda Jermanova, Kristera darbs novērtēts ar sudraba medaļu.

 

 

 

 

 

– Vai jau plānojat, kā svinēsit Lieldienas?

Baiba Melle no Ogres:

– Vai! Vēl tiešām neko neesmu ne plānojusi, ne domājusi… Pat sīpolu mizas olu krāsošanai vēl nekrāju. Lieldienas parasti svinam tepat Ogrē – krāsojam olas, slēpjam, lai bērniem ir ko meklēt.

 

 

Mūsu kultūras darbinieces ar aizrautību klausās vērtīgās lekcijas.

Triju novadu kultūras darbinieki tiekas Lēdmanē

Ritvars Raits

4.aprīlī Lēdmanes Tautas namā notika starpnovadu kultūras darbinieku tradicionālais seminārs, kurā piedalījās Lielvārdes, Ķeguma un Ogres novada radošie cilvēki. Lēdmane semināra dalībniekus sagaidīja ar izzinošām un iedvesmojošām lekcijām par kultūras darba organizēšanu, projektu rakstīšanu, sadarbības un komunikācijas veidošanu, kā arī par kultūras dzīvi kopumā.

 

 

 

Ogrēnietis Rainers Mūkiņš (no kreisās) saņem TV šova «Superbingo» vadītāja Armanda Simsona apsveikumus.

Ogrēnietim Raineram Mūkiņam iespaidīgs laimests TV šovā «Superbingo»

Ritvars Raits

Mūspuses loteriju dalībniekiem turpina veikties televīzijas šova «Superbingo» papildspēlē «Dubultspēle». 6.aprīlī tajā piedalījās uzreiz pat divi ogrēnieši, bet viens no viņiem – Rainers Mūkiņš – tika pie iespaidīga naudas laimesta 13 050 eiro apmērā.

 

 

 

 

 

 

Ar piparkūku medaļām lepojas Suntažu bērnudārza komanda.

Ogres novada bērnudārzu audzēkņi tiekas savos Sporta svētkos

Ritvars Raits

3.aprīlī Ogres stadiona hallē norisinājās tradicionālais sportiskais pasākums Ogres novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem – «Ķeram pavasari!».

 

 

 

 

 

Ja gribas neparastākas pankūkas, tad šīs būs īstās!

Banānu pankūkas

Iveta Apškrūma

Ja parastās pankūkas šķiet jau apnikušas, ir īstais laiks pamēģināt tās izcept, par galveno sastāvdaļu izmantojot banānus.

 

 

 

 

Meli

Jānis Arvīds Plaudis

Bēdīgi, ja drosme pārtop melos līdz nekaunībai.

Protokols par zāles nepļaušanu

30.martā uzsākta administratīvā lietvedība pret kādu zemes īpašnieku Tīnūžu pagastā par zāles pļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos.