Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 9.februāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ķeipenes vējdzirnavu «sēne»…

Plāteres un Ķeipenes vējdzirnavu laiku loki

Uldis Prancāns

Ogres novada attālie pagasti Ķeipene un Plātere, iedziļinoties pagātnē, var atskatīties ne tikai uz rosīgu saimniecisko, izglītības un kultūras dzīvi atšķirīgu sociālekonomisko iekārtu laikā, bet novērtēt arī muižas apbūves un kompleksa palikušās sastāvdaļas, kā arī lauku ainavas «pērles» vējdzirnavas.

 

 

Mans 2016.gada jūlijā atrastais Taurupes parka milzu apaļpūpēdis uzskatāmā salīdzinājumā ar mūsu laikrakstu un sērkociņu kastīti…

Gada sēne – milzu apaļpūpēdis

Uldis Prancāns

Latvijas Mikologu biedrība par Gada sēni 2018 izraudzījusi milzu apaļpūpēdi (Calvatia gigantea, syn. Langermannia gigantea).

 

 

 

 

 

 

 

Madlienas vsk. 12.klase.

Madlienas vidusskolas draudzīgākā klase – interesantu jauniešu kopums

Uldis Prancāns

Divpadsmito klašu stafeti pārņem Madlienas vidusskolas sporta skolotājas Ritas Pučekaites audzēkņi – topošie absolventi.

 

 

 

 

VP RRP Ogres policijas iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis.

Vilnis Naglis: «Galvenais ir nepalikt vienaldzīgiem citam pret citu»

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Ogres policijas iecirkņa darbinieki ir izvērtējuši noziedzības stāvokli pagājušajā gadā savā apkalpojamajā teritorijā un apkopojuši darba rezultātu. Kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, kriminogēnā situācija ievērojami nav mainījusies, un iedzīvotāji novados joprojām var justies samērā droši, ar nosacījumu, ja arī viņi paši savā ikdienā ievēro vismaz elementārus piesardzības pasākumus.

 

 

– Vai apkārtējiem būtu jāiejaucas, ja ģimenē notiek vardarbība?

Aivars Pumpurs no Lauberes:

– Nezinu… Grūti pateikt, jo tu vari arī kļūt viņiem par ienaidnieku. Tur ir jāskatās! Pēc būtības būtu jāpalīdz un jāmēģina izšķirt, bet var gadīties visādi. Tu esi iejaucies un kļuvis viņiem par ienaidnieku. Ko tu maisies svešā dzīvē!

 

 

Apgrozībā laista Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltīta 2 eiro piemiņas monēta

Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Banka, pagājušajā nedēļā laida apgrozībā 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu, iedzīvotāju interneta balsojumā izvēlētu valsts puses dizainu, lai atgādinātu par Baltijas nāciju apņēmību aizstāvēt savu neatkarību, informē Latvijas Banka.

 

Lektore Anitra Tooma piekto klašu audzēkņiem stāsta kārtējo interesanto atgadījumu no savas vides žurnālistes pieredzes.

Projektu nedēļā Lielvārdes vidusskolā – interesantas lekcijas

Ritvars Raits

5.februārī Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā sākās projektu nedēļa. Jau pirmās mācību stundas laikā vairāku klašu skolēnus sagaidīja patīkams pārsteigums – pie viņiem ar lekcijām, ko apvienoja tēma «Darbs dabas labā», viesojās vairākas interesantas personības.

 

 

 

 

 

Treneris Artūrs Priževoits (priekšplānā), kopā ar saviem medaļniekiem Nikolu Ozolu (no kreisās), Karimu Ali un Luīzi Opolo.

Ogres NSC vieglatlētiem sešas Latvijas čempionāta medaļas

Zigurds Kincis, Ogres NSC vieglatlētikas treneris

Pagājušās nedēļas nogalē Kuldīgā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās U18 un U20 vecuma grupu sportistiem. Kopumā sešas medaļas šajās sacensībās izcīnīja Ogres novada sporta centra audzēkņi – Luīze Opolā, Artūrs Pastors, Karims Ali un Nikola Ozola.

 

 

 

 

 

Ogres NSC treneris Edgars Siliņš kopā ar savām medaļniecēm.

Jaunajiem Ogres un Lielvārdes vieglatlētiem sešas medaļas

Zigurds Kincis, Ogres NSC vieglatlētikas treneris

6.februārī Ogres novada sporta centrā bija sarīkotas sacensības vieglatlētikā U12 vecuma grupas jaunajiem sportistiem. Mājinieki, sacenšoties ar ciemiņiem no Aizkraukles, Ķekavas, Baldones, Vecumniekiem, Bauskas, Rīgas, Salaspils, Olaines, Kandavas, Krāslavas, Dobeles, Tukuma, Carnikavas, Iecavas, Mārupes, Cēsīm, Ādažiem, Babītes, Siguldas un Lielvārdes, izcīnīja četras medaļas – trīs zelta un vienu bronzas. Divas godalgas arī lielvārdiešu kontā.

 

 

Madlienas vidusskolas volejbolisti – čempioņu un vicečempionu kopbilde.

Volejbola sacensībās uzvar madlienietes un lielvārdieši

Ritvars Raits

7.februārī Ogres novada stadiona hallē norisinājās Skolēnu sporta spēļu sacensības volejbolā B vecuma grupas jauniešiem (8. un 9.klase). Meiteņu konkurencē ar trim pārliecinošām uzvarām triumfēja Madlienas vidusskolas izlase, bet puišu turnīrā cīņa bija daudz sīvāka – tikai par nieka tiesu veiksmīgāki izrādījās Lielvārdes pamatskolas jaunie volejbolisti.

 

 

 

 

Kā var nemelot?

Ritvars Raits

Šogad nelielu jubileju varētu atzīmēt Latvijas bijušā premjerministra Einara Repšes leģendārais jautājums «Kā var nesolīt?» – maijā tam apritēs jau 15 gadi. Nevaru gan atcerēties, ka kāds no mūsu politiķiem būtu publiski pajautājis: «Kā var nemelot?» Laikam nav bijusi izdevība, jo melo taču, ai, kā melo…

Uz Tīnūžu skolas direktora amatu pieteikušies septiņi pretendenti

Ritvars Raits

Ikšķiles novada pašvaldība bija izsludinājusi konkursu uz Tīnūžu pamatskolas direktora vakanto amatu. Pieteikumu pieņemšana jau noslēgusies, konkurss gan vēl nav beidzies, bet zināms tas, ka jaunajam direktoram uzreiz būs jāķeras pie izglītības iestādes reorganizācijas.

Gada balva vieglatlētikā – Kincim, Gailumam un Ogres NSC

7.februāra vakarā Rīgā, kultūras pilī «Ziemeļblāzma», norisinājās «Gada balvas vieglatlētikā 2017» balvu pasniegšanas ceremonija, kurā tika sveikti pagājušā gada labākie 17 nominācijās. Starp laureātiem arī trīs mūsējie – Ogres novada sporta centrs, ogrēnietis Zigurds Kincis un ikšķilietis Patriks Gailums.

Pircēji un veikala apsargi iesaistās cilvēka glābšanā

Ritvars Raits

7.februāra pēcpusdienā tirdzniecības centrā «Ogres Prestižs» pircēji un veikala apsargi apvienoja savus spēkus, lai glābtu cilvēka dzīvību. Pateicoties glābēju saskaņotai rīcībai, tas arī izdevās.

Politisko partiju tēriņi 2017.gada pašvaldību vēlēšanās – 2,7 miljoni

Agate Gavare

6.februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sarīkoja preses konferenci, kurā plašsaziņas līdzekļu pārstāvji tika informēti par politisko partiju iesniegto pagājušajā gadā notikušo pašvaldību vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudēm un to rezultātiem.

Laupīšanu skaits Ogres apkārtnē pērn samazinājies

Dzintra Dzene

Pērn Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Ogres policijas iecirknī par laupīšanām uzsākti seši kriminālprocesi, kas ir par sešiem mazāk, nekā gadu iepriekš, bet viens, kas tika izdarīts kāda nama kāpņu telpā Suntažos un kur tika aizturētas divas personas, vēlāk tika pārkvalificēts par zādzību. Savukārt zādzību skaits no mājokļiem saglabājies iepriekšējā līmenī.

Salauž gūžu

7.februārī kāda sieviete Tīnūžu pagastā nokrita uz slidenās ietves un salauza gūžas kaulu.

Noskaidroti erudītākie fiziķi

Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu apvienības fizikas olimpiādē sevi pierādīja 52 eksaktās zinātnes speciālisti.

Spicākās tekstīliju meistares

Ogres Valsts ģimnāzijā Ogres, Lielvārdes un Ķeguma novadu apvienības 19.mājturības, tehnoloģiju un mājsaimniecības (tekstīliju) olimpiādē 7-9.kl. piedalījās 26 dalībnieces.

Aizvadīta matemātikas olimpiāde

9.klašu grupā starpnovadu izglītības iestāžu audzēkņu vidū, 12 uzvaras pretendentu sāncensībā, 1.vietu izcīnīja Niklāvs Dmitrijs Zibailo, Jaunogres vidusskola (skolotāja Irina Kuzmiča), 2.v. – Zanda Jefremova, Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola (Biruta Rutka), Jānis Liepa, Ogres Valsts ģimnāzija (Natālija Stepanova) un Oskars Linkums, OVĢ (Irina Bogdanova), bet 3.v. – Sandis Ozoliņš, Ogres 1.vsk. (Vita Brauna).

Medus karote ar mazu darvas pilieniņu

Ģertrūde Ivanova, pensionāre Lielvārdē

Pastāstīšu, kā man pēdējā laikā gājis. Saslimu 22.decembrī ar lielu temperatūru – 39,9 grādi.

Izmaiņas patentmaksas jomā

Agate Gavare

31.janvārī spēkā stājas 2018.gada 16.janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr.28, kas nosaka to profesiju sarakstu, kas var izmantot patentmaksu, kā arī jaunu patentmaksas apmēru.