Laikraksta «Ogres Vēstis Visiem» 9.janvāra numurā

[ A+ ] /[ A- ]

Ķegumā un Birzgalē atklāti Klientu apkalpošanas centri

Ritvars Raits

4.janvārī Ķegumā un Birzgalē, klātesot pašvaldības domes vadībai, tika atklāti Valsts un pašvaldības vienotie Klientu apkalpošanas centri (KAC). Pateicoties tiem, iedzīvotāji pašvaldības un valsts pakalpojumus varēs saņemt ātri un ērti, kā arī neatkarīgi no viņu deklarētās dzīvesvietas.

 

Pediatra darbs ir dakteres Ilzes Cirsenieces sirdsdarbs, kuru viņa nemainītu ne pret vienu citu.

Ambulatorajā nodaļā būs pieejamas valsts apmaksāta pediatra konsultācijas

Dzintra Dzene

Ogres slimnīcā tiek ne vien glābtas dzīvības neatliekamos gadījumos, bet nodrošināta arī plānveida ārstēšana gan stacionārā, gan ambulatori, piedāvājot plaša spektra izmeklējumus un kvalificētu speciālistu konsultācijas. No 15.janvāra slimnīcas Ambulatorajā nodaļā jeb poliklīnikā reizi nedēļā pieņems pediatre Ilze Cirseniece, kura vienlaikus ir vadošais pediatrs – speciālists Dzemdību – ginekoloģijas, kā arī Bērnu nodaļā.

 

 

 

Suntažu pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Ancāns savā kabinetā pārbauda ikdienas «darba pulsu» – datora informāciju…

Suntažu saimniecības un kultūras dzīves aktualitātes

Uldis Prancāns

Jaunais gads mūsu valsts simtgades zīmē un oreolā sācies ne tikai ar personisko apņemšanos un iecerēm, bet arī reālu darbu plāniem. Nav peļams izvērtējošs atskats uz jau paveikto.

 

 

 

 

 

 

Mūžībā aizgājis «Zilā Krusta» prezidents Kārlis Dreimanis

4.janvārī 72 gadu vecumā mūžībā aizgājis Lēdmanes pagasta Evaņģēlisko kristiešu draudzes «Zilais Krusts» prezidents Kārlis Dreimanis.

 

 

 

– Kāpēc mūsu valstī ir tik daudz mazturīgo?

Vita Kārkliņa – Ščucka no Ogres:

– Vienai mazturīgo cilvēku daļai pie vainas varētu būt slinkums – viņi izvēlējušies nevis strādāt un pelnīt algu, bet nestrādāt un saņemt pabalstus. Laukos varētu būt problēmas ar transportu – netiek uz darbu.

 

 

Lēdmanē pazudušās pensionāres meklēšanas darbos iesaistījās arī BEZVESTS.LV pārstāvji, kuru rīcībā ir meklēšanai zem ūdens paredzēta aparatūra.

Ogres upē pie Lēdmanes meklē pazudušu sievieti

Dzintra Dzene

Aizvadītajā piektdienā, 5.janvārī, pie Lēdmanes Ogres upē notika vērienīga Ziemassvētkos pazudušās pensionāres Intas meklēšana, informē Brīvprātīgo meklēšanas organizācijas BEZVESTS.LV pārstāve Svetlana Gintere.

 

 

 

 

 

 

 

Kurmja celtās virszemes «pilis».

Ziemu neguļam jeb janvāra Zvaigznes dienas pārsteigumi…

Uldis Prancāns

Lai aizmāršīgās ziemas gaidas nebūtu garlaicīgas, dabas bērni sagādājuši jaukus pārsteigumus, kas neviļus liek pasmaidīt.

 

 

 

 

Īstās (dzeltenās) madariņas…

2018.gada augs – madara

Uldis Prancāns

Tēvzemes simtgadi gaidot, Latvijas Botāniķu biedrība nav padevusies vilinājumam par 2018.gada augu izraudzīties nacionālo simbolu – margrietiņu (tautā sauktu pīpeni), bet priekšroku devusi madarai, kuras skaisto, tiešā un pārnestā nozīmē izsmalcināto vārdu (tas kalendārā ierakstīts 9.augustā) vieglītēm «nes» vairāk nekā 5000 daiļā dzimuma pārstāves visos mūsu valsts novados.

 

Pieredze, ko pārņem bērni…

Dzintra Dzene

Nejauši sastapu kādu sen neredzētu paziņu – nu jau pusmūža sievieti. Viņa gaidīja autobusu, lai brauktu uz sociālo dienestu – esot jāizņem kārtējā izziņa par maznodrošinātas personas statusu, kas nepieciešama, lai varētu saņemtu atlaidi komunālo rēķinu apmaksai sociālajā dzīvoklī, kur tagad mītot. Šī izziņa ļaujot iegūt arī citas atlaides, kas pienākas maznodrošinātai personai.

Ķegumā veiktas ūdens pārbaudes

Ķeguma novada dome pēc iedzīvotāju lūguma nosūtīja Ķegumā esošā strauta ūdens paraugu analīžu veikšanai Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centram. Pēc veiktajām analīzēm atzīts, ka ūdens kvalitāte atbilst normai un dzeramais ūdens ir lietojams uzturā.

Ogres novadā būs viena bāriņtiesa

Ogres novada pašvaldības pagājušā gada pēdējā domes sēdē, 21.decembrī, tika pieņemts lēmums par bāriņtiesu reorganizāciju.

Hokeja spēles laikā ziedo ziemas priekiem

Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu Rīgā, ledus hallē «Kurbads», notika Latvijas Kausa izcīņas hokejā pusfināla spēle starp HK «Kurbads» un «Liepāja/Optibet», kas reizē bija labdarības akcija ar mērķi dāvāt ziemas priekus Ikšķiles maznodrošinātajām ģimenēm un senioriem. Kā informē hokeja kluba pārstāvis Jānis Straupe, labdarības akcijā no biļešu tirdzniecības un dažādiem konkursiem tika savākti 650 EUR, kas tiks izmantoti ziemas sporta inventāra un siltā apģērba iegādei.

Specvienība Ogrē aiztur par slepkavību Daugavpilī aizdomās turētu vīrieti

Marta Poga

Kā informē Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova, likumsargiem Ogrē izdevies aizturēt Daugavpilī aizdomās par sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu turēto, 1985.gadā dzimušo Vladislavu Stepanovu.

Veikalā Ogrē mēģina izkrāpt naudu

Ritvars Raits

Elīna, kura strādā vienā no nelielajiem Ogres veikaliņiem, vēlas brīdināt savus kolēģus par aizdomīgu personu, kas 5.janvārī iepirkšanās laikā mēģināja izkrāpt palielu naudas summu.

Ķegumā skandalē kaķa un slēgtas satiksmes dēļ

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors

Jaunais gads Ķeguma novadā sagaidīts laimīgi un bez īpašiem starpgadījumiem, arī visa pagājušā mēneša laikā īpaši smagu likumpārkāpumu nebija daudz. Tiesa, neiztika bez pāris gandrīz vai kurioziem incidentiem, kurā novada iedzīvotāji kļuva nesavaldīgi gluži sadzīvisku iemeslu dēļ, piemēram, par pietiekami žigli neaizvērtām ārdurvīm vai mašīnām slēgtu satiksmi.

Konfliktē ar kaimiņiem

4.janvārī 1948.g. dzimušajai A. Ikšķilē, Daugavas prospektā, radās konflikts ar kaimiņiem. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Kas jāņem vērā, norakstot transportlīdzekli

Agate Gavare

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) apkopojusi piecas svarīgākās lietas, kas jāņem vērā, norakstot transportlīdzekli.

Ceļu satiksmes likumā grozījumi attiecībā uz jaunām automašīnām

Kopš 1.janvārī spēkā stājušies grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas paredz, ka vieglajām automašīnām, kas jaunākas par četriem gadiem, tehnisko apskati varēs veikt ik pēc diviem gadiem. Līdz šim pilnīgi jaunām mašīnām apskate nebija jāveic tikai pirmajā ekspluatācijas gadā.

Kādām zāļu tējām jābūt tavā mājas aptieciņā?

Dana Dadze

Ziemā, kad pazeminās imunitāte, labs līdzeklis tās paaugstināšanai, kā arī saslimšanu simptomu novēršanai ir zāļu tējas. Taču, pirms tās lietot, jāzina, kādas ir tējas ārstnieciskās īpašības.

Kādēļ citiem nevajadzētu stāstīt par sava testamenta saturu?

Dana Dadze

Aizvien vairāk iedzīvotāju savu pēdējo gribu izvēlas noformēt testamenta vai mantojuma līguma formā.