Laivās pretim zelta rudenim jeb Ogres airēšanas maratons būs!

[ A+ ] /[ A- ]

Visa vasara Ogres novada galvenajā upē pagāja sausuma zīmē. Kur «varde peldoties vēderu apdauza», tur arī ūdenstūristam nav kur airi iemērkt. Tāpēc uz Jāņiem paredzētais airēšanas maratons tika pārcelts uz… kad būs ūdens. Nu tas brīdis ir pienācis: lietus līst, ūdens līmenis ceļas. Oktobrī auksti? Pirms desmit gadiem maratons notika novembrī, un neviens nenosala. Ūdenstūristi prot novērtēt gan Latvijas dabas untumus, gan labvēlību.

Projektu konkursa «RADI Ogres novadam» finansētais ūdenstūrisma pasākums notiks 26.oktobrī. 50 km maratonam starts paredzēts pie Kokneses šosejas tilta. 12 km distance (ieteicama iesācējiem, veterāniem, lēnajiem peldlīdzekļiem un vienkārši dabas baudītājiem) sāksies Ogresgala pludmalē. Finišs – Ogrē, pie Līkā tilta.

Maratona nišu parasti aizpilda labi sagatavoti braucēji vienvietīgās un divvietīgās smailītēs, kā arī kanoisti. Toties īsajā distancē var doties praktiski jebkurš ar jebkuru peldlīdzekli. Straujā Ogres upe visus nonesīs lejā. Tikai jāņem vērā rudens īpatnības. Lai nesaltu rokas un kājas, jāaizlīmē caurumi, ja laivai tādi ir, jāsagatavo siltas drēbes…

Pie Līkā tilta, gaidot maratonistus, kuri finišēs vairāku stundu diapazonā (ātrākie «nolidos» 50 km piecās stundās, lēnākie airēsies līdz tumsai), notiks bērnu starti. Aukstais ūdens pašus mazākos bērnus (vispār jau mammas) nobaidīs, tomēr noteikti netrūks jauniešu, kuri nelaidīs garām iespēju pabraukāties un sacensties ar vienaudžiem pārsimts metru distancē ar smailītēm pa dzimto pilsētu. Inventāru, protams, arī peldvestes, nodrošinās organizatori.

Skatītājus mūžīgi interesē jautājums: kā tās laiviņas gāžas? Gāzīsies un arī celsies. Eskimosu apgriezienu sacensības būs ne tik kuplas kā vasaras siltajā ūdenī, bet būs.

Pasākuma programma un nolikums interneta vietnē www.udensturisms.lv. Vairāk informācijas un iepriekšēja pieteikšanās (līdz 25.oktobrim), rakstot uz e-pasta adresi: gundars.patmalnieks@inbox.lv.

Gundars Patmalnieks, pasākuma organizators