Latvijas Nacionālā mākslas muzejā zīmolu fondā – Vilhelma Purvīša suvenīri ar Ogres logo

[ A+ ] /[ A- ]

Pēc gleznotāja Vilhelma Purvīša gleznas «Pavasaris» motīviem tapuši suvenīri – krūzītes, atslēgu piekariņi, magnētiņi, ko rotā Ogres logo.

Ogres novada Kultūras centrā notikušajā Atvērto durvju pasākumā viesojās arī viena no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Zīmolu fonda līdzdibinātājām – Daina Vītoliņa, kura līdzi bija atvedusi unikālu kolekciju – pēc gleznotāja Vilhelma Purvīša gleznas «Pavasaris» motīviem tapušus suvenīrus – krūzītes, atslēgu piekariņus, magnētiņus utt., ko rotā Ogres logo. Kā apliecinājumu tam, ka pasaulē pazīstamais gleznotājs ir mūsu novadnieks.

D.Vītoliņa stāsta, ka LNMM Zīmola fonds popularizē LNMM krājumu, radot mākslinieciski augstvērtīgu un kvalitatīvu suvenīru piedāvājumu. Suvenīru izveidošanā izmantota LNMM kolekcijā esošu mākslas darbu vai mainīgo ekspozīciju gleznu, grafiku, tēlniecības darbu u. c. reproducēšana, radot suvenīru līnijas konkrētai izstādei vai māksliniekam. Suvenīru ideju izstrādē piedalās Latvijas mākslinieki, dizaineri un amatnieki, radot piedāvājumu ar augstu pievienoto vērtību.

«LNMM Zīmolu fonds izveidojis īpašus Ogrei veltītus suvenīrus, kas veidoti pēc LNMM krājumos esošā gleznotāja Vilhelma Purvīša darba «Ziedonis», tādējādi popularizējot gan Latvijas kultūras un mākslas bagātības, gan arī Ogres vārdu. Jo pirms 146 gadiem 3.martā dzimušais izcilais latviešu glezniecības klasiķis Vilhelms Purvītis, kura majestātiski monumentālās un stilizētās ainavas kļuvušas par Latvijas kultūras kanona sastāvdaļu, dzimis tolaik Rīgas apriņķa Zaubes pagastā, kas tagad ir Ogres novada Taurupes pagasta teritorijā,» stāsta D.Vītoliņa, piebilstot, ka Purvīša ainavas rāda dabas skaistumu visos gadalaikos – gan krāsās dzirkstošā ziedonī, gan rudenīgi vibrējošā zeltā. Tomēr mākslinieka visiemīļotākais motīvs ir sniegota ziema vai agrs pavasaris ar palu ūdeņiem un bērzu birzīm.

Reprodukcijas, atklātnes, magnētus un krūzes ar V.Purvīša darbu motīviem var iegādāties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Izstāžu zāles «Arsenāls» un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja veikalos.

Dzintra Dzene

Dzintras Dzenes foto