«Latvijas Pasts» aicina uzmanīties no krāpniekiem

[ A+ ] /[ A- ]

VAS «Latvijas Pasts» informē, ka fiksēti jau vairāki gadījumi, kad, izmantojot uzņēmuma zīmolu, tiek mēģināts īstenot krāpnieciskas darbības, elektroniskā saziņā informējot par viltus loteriju un aicinot pārskaitīt naudu mobilā tālruņa iegūšanai.

«Latvijas Pasts» nav rīkojis loteriju un nav izsūtījis jebkādu šāda satura informāciju, tāpēc aicina iedzīvotājus uzmanīties no krāpniekiem, ignorēt viltus paziņojumus un vērsties Valsts policijā gadījumos, kad nauda tomēr tikusi pārskaitīta. Uzņēmums par šo situāciju jau ziņojis informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijai «Cert.lv» un tiesībsargājošajām institūcijām, darot visu, lai maksimāli ātri novērstu viltus paziņojumu izplatīšanu.

«Latvijas Pasts» nav organizējis akcijas, kurās tiktu prasīta naudas iemaksa no klientu puses, un nav izsūtījis nekādus šāda veida paziņojumus. Krāpnieku izsūtītā informācija bijusi gan latviešu, gan krievu valodā, un tajā apgalvots, ka adresāts laimējis mobilo tālruni, ko saņems, atbildot uz jautājumu un iemaksājot noteiktu naudas summu. «Latvijas Pasts» aicina iedzīvotājus, kuri saņēmuši šādus viltus paziņojumus, informēt uzņēmumu, rakstot uz e-pasta adresi zino@pasts.lv un norādot precīzu veidu, kur un kā minētais piedāvājums saņemts.

Agate Gavare