Lauberē iespaidīgas autoorientēšanās sacensības

[ A+ ] /[ A- ]

Tāda ir tā bezceļu braukšana...

15.maijā domubiedru grupa «4×4 klubs» Lauberē rīkoja grandiozu autoorientēšanos pa visu Ogres novadu, bet bezceļu automašīnām galvenā sacensību norises vieta bija Lauberē, pie «Ozolēnu» mājām un blakus esošajā purvā.

«4×4 klubs» apvieno cilvēkus, kas aizraujas ar automašīnu iebraukšanu tur, kur nekā nav jeb, citiem vārdiem runājot, viņiem patīk bezceļu braukšana, patīk pārbaudīt savas un auto spējas, patīk ieripināt pāris tonnas metāla purvā un pēc tam uz rokām iznest ārā un pa ceļam paskatīties skaistus dabas skatus, turklāt – to visu darīt labā kompānijā. Lai nu kā – katrs no viņiem vairāk vai mazāk ir braucis bezceļu sacensībās un citos līdzīgos pasākumos.

Par notikušajām auto sacensībām Lauberē vairāk stāsta pasākuma organizators Andris Vanags: «Jau pulksten 8 no rīta reģistrācijas vietā sāka ierasties pirmie dalībnieki. Viss ritēja pēc plāna, un pirmie uz dalībnieku sapulci sanāca Road braucēji, kas jau bija iepazinušies ar nolikumu un saviem dienas uzdevumiem. Starts tika dots ar divu minūšu intervālu, lai leģendas finišā neveidotos rindas pie kartes, no kuras bija jānolasa dienas kontrolpunkti. Laika normā iekļāvās tikai daži dalībnieki, jo apmeklējamo objektu skaits bija gana liels. Daļa dalībnieku pat saņēma diskvalifikāciju, jo tika pārtērēta arī pieļaujamā kavējuma norma. Kontrolpunkti bija izvietoti gandrīz visā Ogres novada teritorijā, tādā veidā dalībniekiem liekot nobraukt 200 līdz 300 kilometru. Vienā no punktiem bija jāveic speciālais uzdevums – pa trosi jānolido [jānobrauc] 200 metru garš posms. Savukārt finišs bija noteikts vietā, kur dubļu apli brauca Offroad mašīnas, lai dalībniekiem nebūtu garlaicīgi, kamēr tiek aprēķināti rezultāti.»

«4×4 kluba» organizētie pasākumi tiek iedalīti divās grupās – Offroad un Road. Tātad – bezceļš un ceļš. Bezceļa pasākumā tiek gaidītas dažādas pilnpiedziņas mašīnas, savukārt Road jeb ielas sadaļā var izbraukāties un izklaidēties ar vieglajām automašīnām un, pat neskatoties uz kluba nosaukumu, vizināties pa ceļiem ar cietu segumu. Vieglajām mašīnām braukšana, orientēšanās un ceļošana notiek pa koplietošanas ceļiem, kas nav slēgti satiksmei, apmeklējot ievērojamus objektus vai speciālas noteiktas vietas, kurās jāizpilda rīkotāju sagatavotie uzdevumi.

Offroad dalībnieki uz sapulci sanāca tūlīt pēc Road starta. Īsa instruktāža, daži jautājumi, apļa laiku izloze un starts. Šādu satiksmes intensitāti Lauberes centrs sen nebija piedzīvojis. ATV klases braucēji uzreiz devās uz ātruma apli, kas bija izvietots vecas fermas teritorijā un aprīkots ar dubļainu grāvi, purvainu pļavu, maziem uzkalniņiem un dažām citām ekstrām. Pēc ATV ātruma aplī sāka ierasties pilnpiedziņas mašīnas. Katram dalībniekam bija noteikts savs precīzs laiks. Apļa veikšanai bija nepieciešamas aptuveni septiņas minūtes, tā tas turpinājās līdz brīdim, kad sāka līt stiprs lietus. Laika apstākļi savas korekcijas ieviesa visā distancē – gan OZ zonās, gan aplī. OZ vieglie punkti pārvērtās par nopietniem pārbaudījumiem, bet smagie punkti kļuva vēl «smagāki» nekā plānots. Dubļu malšana gāja vaļā pēc pilnas programmas un pēc augstākajiem standartiem visās četrās orientēšanās zonās, kur punktu izvietojums bija diezgan blīvs. Diemžēl finišu nesasniedza visas mašīnas. Finišs gan bija plānotajā laikā, un līdz vakaram visi bija tikuši ārā no dubļainajām orientēšanās zonām.

Sacensību organizatori bija Kaspars Purmalis, Uldis Andersons un Andris Vanags. Viņi pateicas visiem dalībniekiem, kā arī Lauberes pagasta pārvaldes vadītājam Ārijam Plūģim par atbalstu.

Foto no personiskā arhīva