Lielās talkas dienā Ogres Zilajos kalnos notiks izglītojošs orientēšanās pasākums

[ A+ ] /[ A- ]

Šī gada 27.aprīlis Latvijā ir izsludināts par Lielās talkas dienu, kad jau daudzu gadu garumā tradicionāli visā Latvijā atkal tiks vākti atkritumi. Ogres novada pašvaldība Lielajā talkā nepiedalīsies, bet šajā dienā kopā ar Ogres aktīvistiem organizēs izglītojošu pasākumu «Zili zaļi brīnumi Zilajos kalnos» – par norisēm vides jomā, dabas daudzveidību, cilvēka lomu un pienākumiem apkārtējās vides saudzēšanā, par cieņpilnas attieksmes veidošanu pret dabu, tās bagātībām un skaistumu.

«Esam nolēmuši šogad mainīt konceptu un nepiedalīties Lielajā talkā ar domu vākt mēslus, ko citi ir nometuši. Šī talka pamazām ir sevi izsmēlusi, – ar katru gadu talkotāju paliek arvien mazāk, un mums ir jāizglīto sabiedrība. Nepieciešams izglītot arī zemes īpašniekus, – tas ir viņu pienākums uzturēt kārtībā šo zemi. Ir jābūt pašiem atbildīgiem par savu zemi un savu rīcību. Ja mēs nometam kādus papīrus un mēslojam, tā ir mūsu pašu atbildība,» Ogres novada domes 11.aprīļa komiteju sēdes informatīvajā daļā sacīja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, piebilstot, ka savulaik viņš viesojies Jaunzēlandē un apbrīnojis tīro pludmali bez neviena izsmēķa. Vietējie iedzīvotāji paskaidrojuši, ka par mēslošanu šajā pludmalē paredzēts bargs naudas sods – 10 tūkstošu Jaunzēlandes dolāru apmērā.

«Tas ir ceļš uz tīrību. Tā ir iekšējā disciplīna. Nevar būt kā kinoteātrī, kur atnāk ar popkorna turzu, visu izber, bet tad apkopēja visu savāc. Sabiedrība ir jāskolo, un skološanas veidi ir dažādi. Veids aiz kāda vienmēr savākt ir nepareizs un nerada atbildības sajūtu pret dabu, bet tas nenozīmē, ka cilvēki nevar talkot. Ja jūs redzat kādu vietu, kuru būtu nepieciešams sakopt, iedzīvotāji var organizēt talku, bet tam jābūt ar mērķi, ar ideju un saturu,» sacīja E.Helmanis, piebilstot, ka pašvaldība, organizējot pasākumu Ogres Zilajos kalnos, piedāvā alternatīvu, kā veicināt atbildības sajūtu pret dabu un tajā notiekošajiem procesiem.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale informēja, ka 27.aprīlī, laikā no pulksten 10 līdz pulksten līdz 13.30 ikviens interesents – pieaugušie, bērni, gados vecāki cilvēki – starta vietā – Ogres Zilo kalnu pakājē, iepretim satiksmes rotācijas aplim – varēs saņemt reģistrācijas karti ar orientēšanās trases kontrolpunktu sarakstu un doties trasē, lai izpildītu uzdevumu. Katrā no 15 kontrolpunktiem būs kāds aktīvs, izzinošs vai veselību veicinošs pasākums. To izpildot, varēs saņemt žetonu. Starta un finiša laiks ikvienam būs individuāls, bet aptuveni divus kilometrus garo trasi iespējams pievarēt vidēji pusstundas laikā.

Kontrolpunktos dalībniekus sagaidīs un atbilstoši savai darbības jomai izglītojoša rakstura uzdevumus dos «OVeselības», «Milžu takas», Ogres pašvaldības policijas, «Nesēdi mājās», «Digitālās peles», «Ķilupes stikla», Zemessardzes, Sniega suņu, basketbola kluba «Ogre», Ogres novada Kultūras centra, «Ķilupes», Disku golfa, Ogres Tūrisma informācijas centra, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), aģentūras «Zilie kalni» un Ogres biatlona kluba pārstāvji. Nododot karti finišā, katrs dalībnieks saņems pārsteiguma balvu. Balvas sarūpējuši: «Milžu taka», «Avārijas Brigāde», «Jumppark», «Džungļu parks», «Ogres Pērle», «Fazer», «Ķeipenes piparkūkas», Zemessardze, VUGD un citi uzņēmumi.

No pulksten 12 līdz pulksten 14 pasākuma dalībnieki Ogres Zilo kalnu pakājē varēs nobaudīt Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona lauku virtuvē sarūpētās pusdienas.

Dalība pasākumā – bez maksas.

Jāpiebilst, ka šajā pašā dienā pulksten 14 tiks svinīgi atklāts arī pagājušā gada rudenī izbūvētais aktīvās atpūtas laukums Ogrē, Vidus prospektā 25.

Dzintra Dzene