«Lielvārdes zives» vietā – alternatīvs makšķerēšanas pasākums

[ A+ ] /[ A- ]

Līdz šim Lielvārdes novada svētki nebija iedomājami bez makšķerēšanas sacensībām «Lielvārdes zive», kas līdz šim bija notikušas jau 16 reizes. Šī gada svētku programmā makšķerēšanas sacensību vairs nav, bet divi lēdmanieši – Valters Gulbis un Vilnis Klāsons – nolēmuši paši noorganizēt šādu pasākumu, tāpēc aicina atsaukties un pievienoties domu biedrus.

Līdz šim sacensības makšķerēšanā «Lielvārdes zive», kas vienmēr notika Lielvārdes svētku otrajā dienā jeb sestdienas rītā, rīkoja A.Pumpura Lielvārdes muzeja kolektīvs. Šoreiz sacensību svētku programmā vairs nav, bet muzeja vecākā speciāliste Irēna Arāja telefonsarunā pastāstīja, ka, viņasprāt, šis pasākums gadu gaitā jau ir sevi izsmēlis. Galvenais iemesls – sacensību rīkošanā tiek ieguldīts daudz vairāk dažādu resursu, nekā iedzīvotāji to izmanto. Sacensībās parasti piedalījušies 30 – 40 makšķernieki, bet, ja nekas nav ķēries, daudzi no viņiem pat neatnāk uz apbalvošanas ceremoniju. Muzeja kolektīvs uzskata, ka pastāvēs tikai tas, kas mainīsies, tādēļ pasākumiem jāmeklē jaunas formas. Varbūt nākotnē atkal varēs domāt par makšķerēšanas sacensībām, bet, iespējams, citā vietā un citādā formātā. To, ka iedzīvotāji paši grib rīkot sacensības, I.Arāja uzskata par apsveicamu iniciatīvu un sola muzeja darbinieku palīdzību, ja tikai būšot tāda vajadzība. Toties A.Pumpura Lielvārdes muzejs kā jaunumu novada svētkos noorganizējis brīvdabas kino, ko interesenti varēs skatīties jau piektdienas vakarā – pēc koncerta.

Lēdmanietis Valters Gulbis, kurš, starp citu, 2015.gadā kļuva par sacensību «Lielvārdes zive» uzvarētāju, aicina visus makšķerēšanas entuziastus, kā arī tos, kuri vēlas pavadīt laiku pie Daugavas un noķert kādu zivi, 28.jūlijā pulksten 5.30 pulcēties stāvlaukumā pie A.Pumpura Lielvārdes muzeja uz kopēju makšķerēšanas pasēdēšanu ar sacensību piegaršu. Valters atzīst, ka organizēt oficiālas sacensības viņam nav tiesību, bet viņš drīkst saaicināt makšķerēšanas entuziastus. Lēdmanieša mērķis ir saaicināt makšķerniekus un noorganizēt pasākumu, lai atbildīgās personas redz, ka sacensības tomēr ir svarīga novada svētku sastāvdaļa. Valters cer, ka veiksmes gadījumā «Lielvārdes zive» nākamajā gadā būs atkal svētku programmā. Plānots, ka makšķerēts tiks ar divām fīdera vai grunts makšķerēm ierastajā vietā pie pilsdrupām no pulksten 6.00 līdz 11.00. Makšķerēšana notiks saskaņā ar spēkā esošajiem makšķerēšanas noteikumiem, bet uzvarēs tas, kuram būs smagākais loms.

Visi interesenti lūgti sazināties pa tālr. 26276766 (Valters Gulbis) vai 26653678 (Vilnis Klāsons), lai būtu iespējams rēķināties ar dalībnieku skaitu. Plānotais dalībnieku skaits – ap 20, bet, ja būs vairāk vai nedaudz mazāk, arī tad pasākums notiks. Ja ir kāds, kurš piesakās uzvārīt zivju zupu, arī lai dod ziņu!

Ritvars Raits