Lielvārdiešiem kausi pasaules čempionu zemē Somijā

[ A+ ] /[ A- ]

Lielvārdes U-18 komandas florbolisti ar izcīnīto čempionu kausu un medaļām.

Maija vidū divas Lielvārdes florbolistu komandas bija devušās uz starptautisku florbola turnīru, kas notika Somijas galvaspilsētā Helsinkos. Mūsējie nostartēja teicami, jo no patreizējo pasaules čempionu zemes tika atvesti divi kausi – viens par pirmo, bet otrs par trešo vietu.

Turnīrā Helsinki Junior Challenge 2010 piedalījās Lielvārdes U-18 un U-10 vecuma florbolistu komandas – tie paši jaunieši un zēni, kuri šī mēneša sākumā jau lika par sevi runāt, kļūdami par Latvijas čempioniem savās vecuma grupās. Iespēja aizbraukt uz Somiju, lai pārbaudītu savus spēkus ārpus Latvijas robežām, lielvārdiešiem radās, pateicoties Sporta centra direktora Ainara Puķīša uzņēmībai un organizatora spējām, kā arī Lielvārdes novada domes materiālajam atbalstam.

U-18 komanda sāka vareni – jau pirmajā turnīra dienā mūsējie ar 4:2 uzvarēja komandu «FoSu», ar 5:0 – «CSH», bet ar 5:1 – «AS Akatemia», jau priekšlaikus nodrošinot sev vietu pusfinālā. Nākamajā rītā apakšgrupas pēdējā mačā ar 5:0 tika sagrauti pretinieki no «FBC Elit», bet pusfinālā mūsējie ar 3:1 uzvarēja komandu «ABC». Finālā lielvārdiešiem vēlreiz bija jātiekas ar «FoSu» florbolistiem. Par spīti pretinieku izmisīgajiem centieniem un arī izteiktai tiesnešu nelabvēlībai, lielvārdieši spēja uzvarēt ar 3:2, izcīnot čempionu kausu.

Lielvārdes U-18 komandā spēlēja: Mārtiņš Mednis, Normunds Krūmiņš, Jānis Virsnītis, Juris Gribusts, Toms Delviņš, Artis Savins, Mikus Valpēters, Toms Vaivods, Sandris Virsnītis, Gatis Gailītis un komandas kapteinis Aivis Kusiņš. Komandas treneris – Iļja Nazarovs.

U-10 zēnu komanda nebija attapusies pēc garā ceļa, tāpēc turnīru nācās uzsākt ar zaudējumu pret «RuRu Black» (3:4). Tās pašas dienas pēcpusdienā lielvārdiešiem bija vēl divas spēles, nu jau ar pozitīvu rezultātu – ar 9:2 tika sakauti «Light Iron» florbolisti, bet ar 4:3 – «Era Stars» spēlētāji. Turnīra otro dienu mūsējie iesāka ar pārliecinošu uzvaru pār «SB Pro Salihait» (12:1) un bija iekļuvuši pusfinālā. Pusfināla spēlē mazajiem latviešiem gan nācās ar 1:3 piekāpties saviem vienaudžiem no «Tiikerit Haukat», toties spēlē par bronzas godalgām nekādas cerības uz labvēlīgu iznākumu netika dotas «SB 97» florbolistiem, kas tika uzvarēti ar 7:0.

U-10 komandā spēlēja: Raivis Puzulis, Dāvis Bogdanovs, Rūdis Žukelis, Dāvis Greinis, Niks Blumfelds, Dairis Trops, Arvo Vītoliņš, Uldis Dūniņš, Juris Sandis Jēgers, Agris Dāvis Mednis, Mariss Giņko un komandas kapteinis Rainers Miķelsons. Komandas treneris – Kaspars Kreimanis.

Ainara Puķīša foto