Linetas vārdu aizgūst no filmas

[ A+ ] /[ A- ]

Lineta Krēmane apciemo pagājušās nedēļas nogalē apadīto Ogres simbolu – Lācīti Ēriku, kuram arī šonedēļ vārdadiena.

Ogres Amatniecības vidusskolas I kursa audzēkne, suntažniece Lineta Krēmane pie pārsteigtiem acu skatieniem jau sen pieradusi. Visbiežāk brīnās par viņas nedzirdēto vārdu, bet nereti – arī par aizraušanos, jo Lineta ir nu jau starptautiski pamanīta meiteņu futbola spēlētāja.

Kad vecākie brāļi Nauris un Uģis bija mazi, vecāki skatījušies filmu, pēc satura līdzīgu «Džeinai Eirai». Tajā bārenīte Lineta cīnījusies par vietu zem saules. Tolaik Antra un Uldis Krēmaņi nosprieduši – ja mums kādreiz būs meita, sauksim viņu par Linetu, lai izaug tikpat neatlaidīga!

Lai arī bieži tiek pārkristīta par Vinetu, Linetai patīk gan savs, gan arī citi reti vārdi.

Tiem, kuri brīnās par meiteni – futbolisti, viņa var pastāstīt, ka bērnībā bieži vērojusi, kā brālis spēlē šo spēli, un Linetai tā ļoti iepatikusies. Tad arī tētis izlēmis Suntažos nodibināt meiteņu futbola komandu. Nu jau Linetas pūrā ir 39 medaļas. Mazajā futbolā viņa ir uzbrucēja, lielajā – aizsargs-pussargs. Cīnījusies arī Igaunijā, Somijā, Slovākijā, Zviedrijā, Vācijā, Nīderlandē.

Šopavasar saņemts piedāvājums un noslēgts līgums par pāreju uz pusprofesionālu Igaunijas futbola klubu. Meistarība aug, bet cīņa par vietu zem saules kļūst arvien sarežģītāka, jo paralēli jāturpina mācības – Lineta izvēlējusies kļūt par tūrisma komercdarbinieku.

… Spēles laikā gūtā trauma un ieģipsētā roka gan pašlaik futbola frontē paģēr atturību, bet arī tas pieder pie lietas un cīņas.

Dzintras Mozules foto