Maksimālais braukšanas ātrums samazināts no 100 uz 90 km/h

[ A+ ] /[ A- ]

VAS «Latvijas Valsts ceļi» brīdina, ka kopš šīs nedēļas visā valsts autoceļu tīklā maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Posmos, kuros vasaras periodā maksimālais braukšanas ātrums bija palielināts līdz 100 km/h, tas ir atcelts.

Mūsu novadu robežās tas attiecas uz valsts galvenā autoceļa Rīga-Daugavpils-Krāslava-Baltkrievijas robeža (Pāternieki) (A6) posmu no Salaspils līdz Ikšķilei (km 20,86-28,20) un uz valsts 1.šķiras autoceļa P80 Tīnūži-Koknese posmu no km 8,30 – 58,80.

Tāpat transporta līdzekļu vadītājiem tiek atgādināts, ka mainīgajos laika apstākļos autoceļu segums var būt mitrs un apledojis, īpaši rīta stundās, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Šādos laika apstākļos var veidoties arī tā saucamais «melnais ledus», kas nav redzams un ir īpaši bīstams. Visbiežāk tas veidojas uz tiltiem, pārvadiem, kā arī uz ceļiem, kas ir meža apvidū un blakus ūdens tilpnēm. Autovadītājus aicina būt piesardzīgiem un nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem valsts autoceļu tīklā pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS «Latvijas Valsts ceļi» mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē «Waze».