Marta vidū advokatūras dienas arī Ogrē un Ikšķilē

[ A+ ] /[ A- ]

No 12. līdz 16.martam Latvijā jau devīto reizi notiks tradicionālās Advokatūras dienas, kuru laikā iedzīvotāji varēs saņemt advokātu bezmaksas juridiskās konsultācijas visā Latvijā. Advokāti apmeklētājus gaidīs arī Ogrē un Ikšķilē.

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas komunikāciju speciāliste Māra Arāja informē, ka šajās advokatūras dienās īpaša uzmanība būs veltīta cietušo tiesību skaidrošanai, bet konsultācijas varēs saņemt arī citās jomās. Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija mājaslapā www.advokatura.lv ir publiskojusi sarakstu ar Advokatūras dienu konsultāciju sniedzējiem un aicina iedzīvotājus pieteikties laikus.

Ogres apkārtnē Advokatūras dienās bezmaksas konsultācijas sniegs divi advokāti.

Ikšķilē 12., 13. un 14.martā konsultēs advokāts Aivars Kaparšmits, kurš specializējas darba tiesībās, ģimenes tiesībās, īres un mājokļa (dzīvokļu) tiesībās, apsaimniekošanas jautājumos, krimināltiesībās un saistību tiesībās. Iepriekš jāpiesakās, zvanot uz tālruni 26539885, vai rakstot uz e – pastu: akbirojs@gmail.com. Savukārt Ogrē, Brīvības ielā 2, bezmaksas konsultācijas 12.martā no pulksten 14 līdz pulksten 18 un 16.martā no pulksten 10 līdz pulksten 13 sniegs advokāts Gatis Štauers ( tālrunis 29222712), kurš specializējas administratīvajās tiesībās, civiltiesībās (vispārīgi), darba tiesībās, ģimenes tiesībās, krimināltiesībās, lietu tiesībās, maksātnespējas procesā fiziskām un juridiskām personām, mantojuma tiesībās un saistību tiesībās.

«Šogad vairāk uzmanības pievērsīsim tieši cietušo tiesībām. Ne vienmēr pati persona apzinās, ka patiesībā varētu tikt atzīta par cietušo, un šāda konsultācija ir pirmais solis sāpīgu jautājumu risināšanā. Turklāt cietušais uz valsts atbalstu var pretendēt brīdī, kad ir saņēmis šādu statusu, tādēļ īpaši būtiska ir iespēja saņemt bezmaksas konsultāciju, pirms vēl statuss piešķirts,» skaidro Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kuriem līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ. Ar izvēlēto advokātu jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Iespējams, vienkāršākos jautājumos pietiek ar telefonsarunu.

Ņemot vērā ierobežoto konsultāciju laiku, advokāti iedzīvotājus aicina pieteikties laikus.

Tehnisku jautājumu gadījumā Advokatūras dienu laikā no pulksten 9 līdz pulksten 18 ir pieejams informatīvais tālrunis 22455952 (ar šī tālruņa starpniecību advokātu konsultācijas netiek sniegtas, bet gan nodrošināts informatīvs atbalsts un fiksēti ziņojumi, ja kādā reģionā bezmaksas konsultāciju iespējas vairs nav pieejamas).

Dzintra Dzene