Mazie madlienieši jau sen to bija pelnījuši…

[ A+ ] /[ A- ]

Kas var būt labāks par šo! Prieks mazajām knīpām un knauķiem...

Trešdien, 11.augustā, Madlienā tika svinīgi atvērts jauns, omulīgs un videi draudzīgs bērnu rotaļu laukums.

Pasākumā piedalījās realizētā projekta autore Laura Mihailova, Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, labiedarbi.lv projekta vadītāja Līga Skromane,

SMScredit.lv izpilddirektors Toms Jurjevs, kupls pulciņš mazo un lielo pagasta iedzīvotāju, kā arī Sprīdītis, kūka un «Druvas» saldējums.

Notikuma galvenā «vaininiece» Laura pateicās visiem atbalstītājiem un labvēļiem, īpašs paldies SMScredit.lv un Draugiem.lv sadarbības rezultātam – labdarības projektam labiedarbi.lv, kā arī pagastam un ģimenei. Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš atzīmēja, ka nu pagasta centrā ir par vienu sakoptu stūrīti vairāk. Laura nav sūdzējusies vai pieprasījusi, bet pati realizējusi dzīvē sabiedrībai noderīgu projektu.

Kā viss notika? Labiedarbi.lv pirmajā projektu konkursā, kas risinājās no šā gada 10.maija līdz 31.maijam, tika atbalstīts «Latvijas balzama» mārketinga produktu grupas vadītājas (šobrīd bērna kopšanas atvaļinājumā) Lauras Mihailovas iesniegtais projekts «Bērnu rotaļu laukuma iekārtošana Ogres novada pašvaldības Madlienas pagastā». Projekta realizācijai nodrošināti 1850 lati. Jāpiebilst, ka interneta balsojumā Laura saņēma 2595 balsu lielu sabiedrības atbalstu.

Runājot par savu ieceri, Laura uzsvēra, ka līdz šim daudzdzīvokļu māju «Sprīdīši», «Ķirši», «Kalnāji», «Aizupītes», «Lazdas» tuvumā nebija rotaļu laukuma. Mazie madlienieši ar savām rotaļlietām spēlējās māju pagalmos, kur atrodas vai piebrauc automašīnas. Projekta mērķis bija iekārtot bērnu vajadzībām atbilstošu rotaļu un atpūtas laukumu, kur interesanti un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku. Dažādas aktivitātes svaigā gaisā sekmē fizisko, garīgo un sociālo attīstību, ne mazāk svarīgas šķiet draudzīgas attiecības vienaudžu vidū. Tā ir alternatīva nekustīgam dzīves veidam, aizvadot garas stundas pie datora vai televizora.

Pasākuma laikā Sprīdītis (pirmskolas izglītības iestādes «Taurenītis» auklīte Pārsla Liepiņa) kopā ar bērniem mēģināja no smilšu kastes izrakt kādu naudiņu, iepazīstināja meitenes un puikas ar rotaļu laukuma objektiem, sevišķi piekodinot par atkritumu urnas sūtību. Paldies meistariem – koka konstrukcijas – soliņus, galdu, smilšu kasti, atkritumu urnu, divvietīgās šūpoles un šūpoles ar slidkalniņu izgatavoja Tāļa Salas zemnieku saimniecības «Saliņas» brigāde, savukārt bruģi lika Eduarda Grobiņa SIA «Forsteri» vīri. Nākotnē plānots šeit izveidot omulīgu skvēriņu vai parku.

Labiedarbi.lv ir SMScredit.lv un Draugiem.lv sadarbības rezultāts – labdarības projekts, kura mērķis – finansiāli un mantiski atbalstīt Latvijas iedzīvotāju personīgās attīstības un profesionālās izaugsmes iespējas. Labiedarbi.lv ir interaktīvs ikmēneša projektu konkurss. Tajā var piedalīties vai līdzdarboties ikviens interneta lietotājs. Galvenā doma – nodrošināt iespēju talantīgiem, apdāvinātiem, ieceru bagātiem, apņēmīgiem un uz izaugsmi orientētiem Latvijas iedzīvotājiem viegli un ātri saņemt finansiālu atbalstu viņu individuālo mērķu sasniegšanā. Viens projektu pieteikums var pretendēt uz līdz pat 2000 latu lielu finansiālu atbalstu. Kopējais konkursa ikmēneša finansējuma fonds ir mainīgs (no 5000 līdz 6500 latiem un vairāk). To veido SMScredit.lv ikmēneša ziedojums 0.50 latu apmērā no katra uzņēmuma izsniegtā aizdevuma iepriekšējā mēnesī. Sīkāka informācija par Labiedarbi.lv projektu konkursa norises kārtību www.labiedarbi.lv/lv/konkursa-nolikums/.

Gandarītie mājinieki un viesi. No kreisās Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Atslēdziņš, īstenotā projekta autore Laura Mihailova, SMScredit.lv izpilddirektors Toms Jurjevs, labiedarbi.lv projekta vadītāja Līga Skromane.

Ulda Prancāna foto