Meņģeles saimniecība: gan bēdīgas, gan priecīgas ziņas

[ A+ ] /[ A- ]

Meņģeles pagasta komunālās saimniecības vadītājs Guntis Kāpostiņš ir gan norūpējies, gan gandarīts – ar ceļu uzlabošanu veicas, toties daudz parādnieku par siltumu.

Šā gada svelmainā vasara laimīgi finišējusi. Kas sastrādāts Meņģeles pagastā?

Informē komunālās saimniecības vadītājs Guntis Kāpostiņš: «Kopš pavasara ar pilnu jaudu sākusi strādāt dzeramā ūdens atdzelžošanas iekārta. Tās uzstādīšana bija nozīmīga, jo Meņģelē ūdens horizonts ir ar paaugstinātu dzelzs saturu. Protams, tekošo (šī vārda burtiskajā nozīmē) remontu vidū būtiskākie bija 30 gadus veco ūdensvadu posmu lāpījumi. Problēmas radīja arī privatizēto dzīvokļu saimnieki – ziemā viņi dzīvokļos neuzturējās, tāpēc pagājušajā ekstremālajā ziemā trubas neizturēja. Tāpat kā citviet, arī Meņģelē netrūkst parādnieku. Dažiem parādu summa krājas kopš aizvadītā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem. Kopējais skaitlis visai iespaidīgs – 9606 lati. Maksājumi iedzīvotājiem gan nav lieli – par auksto ūdeni un kanalizāciju – viens lats mēnesī, bet par atkritumu izvešanu 1,15 lati.»

Runājot par pagasta ceļiem, Kāpostiņa kungs ir gandarīts – renovēts ceļa posms Meņģele – Meņģeles muiža – Zvirgzdiņi. Kolhoza laikā tas bija ļoti labs ceļš, bet prihvatizācijas laikā un mežu ciršanas epopejā šeit brauca 60-80 tonnas smagi spēkrati. Iznākums skaidrs. Nu lieta darīta. Arī mūsu laikos var paveikt labos darbus. Grants un šķembu maisījums uzklāts 5,7 kilometru garumā, Ķeipenes ceļu iecirknis (paldies būvdarbu vadītājai Irai Zvaigznei) padziļināja arī grāvīšus un ierīkoja caurtekas.

Meņģeles un Taurupes iedzīvotāji cer, ka nākamgad beidzot būs asfalta piķis no Taurupes uz Meņģeli (ceļš taču ir iestāvējies), kā arī no Taurupes uz Ērgļiem.

Ulda Prancāna foto