Meņģelē Valsts svētkus svinēs ar savu tautas tērpu un jostu

[ A+ ] /[ A- ]

Lai godam un cienīgi, lepni un priecīgi atzīmētu un svinētu Latvijas valsts simto gadadienu, Meņģelē 17. novembrī pulksten 13 notiks kultūras pasākums «Meņģeles stāsts Latvijas simtgadei».

Šobrīd vairāki Meņģeles bērni mācās mūzikas skolās, apgūstot flautas, klavieru, ksilofona un bungu, klarnetes, vijoles, ģitāras instrumentu spēli. Tāpēc pasākuma apmeklētājiem būs iespēja redzēt vienkopus jaunos mūziķus, kuri tiks apskaņoti ar projekta ietvaros iegādāto tehniku. Performancē piedalīsies un ar savu stāstījumu un dzeju papildinās arī Meņģeles pamatskolas skolēni.

Ceļā uz Latvijas simtgadi Latvijas Nacionālais kultūras centrs uzsāka projektu «Katram savu tautastērpu». Tikai pirms neilga laika noskaidrojies, ka Meņģelei ir savs brunču audums un pat sava josta. Aizsākums iestiepjas vismaz simt gadu senā pagātnē, kad tā atrasta Meņģeles apkārtnē. Tāpēc pasākumā īpaši tiks godināts šis kultūrvēsturiskais mantojums, bet pēc tam to būs iespēja apskatīt klātienē Meņģeles muzejā.

Kultūras pasākuma noslēgumā paredzēts aktiera Jura Hirša muzikāls sveiciens.

Pasākumu organizē biedrība «MĒS attīstība» sadarbībā ar Meņģeles Tautas namu un Meņģeles pamatskolu Ogres novada pašvaldības projektu konkursa «Radoši –Aktīvi–Darbīgi –Izglītojoši –Ogres novadam!» ietvaros.