Mēness un dārza darbi

[ A+ ] /[ A- ]

Jūlijs – karstākais mēnesis, intensīvs augšanas, augļu, ogu ienākšanās laiks. Vadoties pēc Mēness cikla un gaitas pie debess juma, iespējams ielāgot augu prasības šajā periodā un attiecīgi rūpēties par tiem, sagaidot, ka dārzs arī dāsni atalgos.

2. un 3.jūlijā līdz pulksten 16.44 – dilstošs Mēness Zivju zvaigznājā. Kopt lapu dārzeņus, ravēt. Zemei nepieciešams tā labi uzņem ūdeni. Laistīt zālāju, telpaugus.

4., 5.jūlijā – dilstošs Mēness Auna zīmē. Ravēt, iznīcināt nezāles, apkarot dārza kaitēkļus. Jaunajiem kociņiem izkniebt liekos spēcīgos dzinumus.

6., 7.jūlijā – dilstošs Mēness Vērša zvaigznājā. Sēt burkānus un rutkus uzglabāšanai ziemā. Novākt un sasaldēt ogas – tās uzglabāsies labi. Vēl joprojām ļoti labs laiks ravēšanai, dārza kaitēkļu iznīcināšanai. Savukārt dārzkopja talants šajās dienās var izpausties pilnībā, jo debess spīdekļa atrašanās Vērsī to aktivizē vēl vairāk.

No 8. līdz 10.jūlija pulksten 14.38 – dilstošs Mēness Dvīņos. Īpaši svētīgi darboties ar ziedaugiem. No ziedošajiem dekoratīvajiem krūmiem izvēlamies skaistākos augus, lai savāktu sēklas. Dienas otrajā pusē ieteicams ievākt un sagatavot kaltēšanai asinszāli, raudeni. Īstais brīdis ievākt arī liepziedus. Ja iespējams tos savākt pirms saullēkta, ziedos būs daudz vairāk spazmolītisku vielu.

Kopš minētā laika, līdz 12.jūlija pulksten 15.54 – debess spīdeklis Vēža zvaigznājā. 11.jūlijā pulksten 22.40 mainās fāzes – iestājas jauns Mēness. Līdz fāžu maiņai vēl vajadzētu izravēt atlikušās nezāles. Šajās dienās var iesēt spinātus, dilles, novākt gurķus, sagatavot tos ziemai. Parūpēties par tiem augiem, kas izsauc patīkamas atmiņas, asociējas ar pagātni.

No 12.jūlija pulksten 15.54 līdz 14.jūlija pulksten 16.15 – debess spīdeklis Lauvas zīmē. Sēt, stādīt un ravēt patlaban nevajadzētu. Var nodarboties ar dārza labiekārtošanu, vākt ārstniecības augus, īpaši tos, kas nostiprina sirdsdarbību.

Kopš iepriekš minētā laika līdz 16.jūlija pulksten 17.24 – augošs Mēness Jaunavas zvaigznājā. Labas dienas, lai liktu apsakņošanai spraudeņus, iesētu garšvielas.

17., 18.jūlijā – augošs Mēness Svaros. Kopt dzīvžogu, pārstādīt telpaugus, uzlikt tiem papildmēslojumu. Izdosies darbi, kas saistīti ar formu, krāsu, kompozīciju, t.i., skaistumu, sakopšanu.

19., 20.jūlijā – augošs Mēness Skorpiona zīmē. Dārzā var veikt visus darbus, kas prasa lielu enerģijas atdevi, pārveidojumus. Abas šīs dienas īpaši piemērotas ārstniecības augu savākšanai un kaltēšanai. Noteikti jāatceras vīgriezes, kuru tēja – nomierinoša, tonizējoša, paplašina sirds un galvas asinsvadus, līdz ar to ieteicama arī smadzeņu darbības aktivizēšanai, asinsspiediena samazināšanai un galvassāpju likvidēšanai. Tāpat piemērots laiks ievākt pelašķus, kuru tēja uzlabo apetīti, novērš gremošanas traucējumus un iecienīta arī saaukstēšanās gadījumos.

No 21. līdz 23.jūlija pulksten 11.39 – augošs Mēness Strēlnieka zīmē. Aprūpēt augus, kuri dod augļus. Var stādīt zemenes. Novākt un konservēt gurķus, tomātus, kabačus, kā arī apkarot virszemes kaitēkļus.

Kopš iepriekš norādītā laika un 24., 25.jūlijā – augošs Mēness Mežāža zvaigznājā. Kopt un novākt sakņaugus konservēšanai un uzglabāšanai.

26., 27.jūlijā – debess spīdeklis Ūdensvīrā. 26.07. pulksten 4.36 iestājas pilnmēness. Parūpēties par dārza labiekārtošanu, novākt upenes, jāņogas, ērkšķogas, avenes, tāpat arī – garšaugus – kaltēšanai.

28.07. no pulksten 11.00 un 29., 30.jūlijā – Mēness Zivīs. Astroloģiski – dilstoša debess spīdekļa ietekme. Efektīva būs ravēšana, var iesēt dilles. Daudz laistīt dārzu, telpaugus. Visi darbi, kas veikti ar mīlestību un ziedošanos, dārzam nāks par svētību, uz to vedina debess spīdekļa atrašanās Zivju zīmē.

31.jūlijā – dilstošs Mēness Auna zvaigznājā. Ravēt, apkarot dārza kaitēkļus. Augļu, ogu novākšanas laiks. Izrakt un izžāvēt tulpju sīpolus. Piķēt divgadīgus ziedus, spraudeņot rozes.