Nākamnedēļ pie Saeimas ēkas notiks izglītības un zinātnes darbinieku pikets

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), nesagaidot politikas veidotāju lēmumu par finansējumu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildei, iesniegusi Rīgas pilsētas pašvaldībai pieteikumu par piketa organizēšanu 20.martā no pulksten 8.30 līdz 11.00 pie Latvijas Republikas Saeimas. Prognozēts, ka piketā pulcēsies aptuveni 2500 izglītības un zinātnes darbinieki un citi atbalstītāji, lai pieprasītu politikas veidotājiem pildīt Izglītības likumu, kas nosaka pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildi no 2019.gada 1.septembra.

Piketa rīkotāji aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju (izglītības un zinātnes nozarē strādājošos, pašvaldību darbiniekus, vecākus, skolēnus, studentus u.c.) 20.martā krūšu augstumā kreisajā pusē piespraust zilu lentīti (par tās nodrošināšanu atbild LIZDA pirmorganizācija vai katrs individuāli), tādējādi solidāri apliecinot savu atbalstu izglītības un zinātnes darbinieku prasībām Saeimai.

Uzziņai: Jau iepriekš valdībā apstiprinātais grafiks paredz pakāpeniski palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, t.sk. pirmsskolā un speciālajā izglītībā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās. Zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem no pašreizējiem 710 euro plānots celt līdz 750 euro – 2019.gada septembrī, 790 euro – 2020.gada septembrī, 830 euro – 2021.gada septembrī un 900 euro – 2022.gada septembrī. Grafiks paredz arī augstskolu un koledžu mācībspēku zemākās mēneša darba algas likmes pakāpenisku palielināšanu no 2018.gada līdz 2022.gadam.

Agate Gavare