No 1.janvāra Ogrē paredzētas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanā

[ A+ ] /[ A- ]

No nākamā gada 1.janvāra tiek paaugstināta maksa par atkritumu izvešanu, informē P/A «Ogres namsaimnieks» sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Saviča. Ogrē atkritumu apsaimniekošanu veic SIA «Ķilupe».

Šogad maksa par atkritumu izvešanu ir noteikta 7,87 eiro kubikmetrā (bez PVN). Nākamgad maksa par atkritumu izvešanu noteikta 8,30 eiro kubikmetrā (bez PVN). Prognozējamais atkritumu izvešanas sadārdzinājums ir apmēram 5,5 procenti.

«Piemēram, ja dzīvoklī ir deklarēta viena persona un līdz šim rēķinā norādītā maksa par atkritumu izvešanu ir bijusi 1,58 eiro, tad prognozējams, ka no 2018.gada 1.janvāra tā būs 1,66 eiro. Jāņem vērā, ka maksa par atkritumu izvešanu ir atkarīga no mājas kopējā atkritumu izvešanas daudzuma un dzīvoklī deklarēto personu skaita. Izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas tarifā ir veiktas saistībā ar dabas resursu nodokļa likmes paaugstināšanu, pamatojoties uz «Dabas resursu nodokļa likuma» normām, un nav saistītas ar SIA «Ķilupe» vai PA «Ogres namsaimnieks» iniciatīvu,» skaidro I.Saviča.

Marta Poga