Nometne IE[SPĒJA] – iespēja spēt!

[ A+ ] /[ A- ]

Lielu prieku nometnes dalībniekiem sagādāja aktiermeistarības nodarbības. Priekšplānā – vienmēr aktīvais ogrēnietis Arvids Deniss.

Lielu prieku nometnes dalībniekiem sagādāja aktiermeistarības nodarbības. Priekšplānā – vienmēr aktīvais ogrēnietis Arvids Deniss.

Šīs nedēļas sākumā, no 6. līdz 8.jūnijam, cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem tika dota iespēja piedalīties Lielvārdes, Ogres un Ikšķiles novada pašvaldību rīkotajā nometnē IE[SPĒJA], kas notika Turkalnes atpūtas kompleksā «Turbas». Nometnes dalībnieki iesaistījās dažādās radošās un sportiskās aktivitātēs, pasākums noslēdzās ar viņu pašu sacerētas dziesmas pirmatskaņojumu un teatrālu priekšnesumu.

Jau trešo gadu Ikšķiles, Ogres un Lielvārdes novada pašvaldības organizēja nometni cilvēkiem ar fiziskās un intelektuālās attīstības traucējumiem IE[SPĒJA], nometne notika atpūtas kompleksā «Turbas», tajā iesaistījās apmēram 80 dalībnieku – cilvēku, kuri ikdienā ne vienmēr iziet plašākā sabiedrībā un ir sociāli aktīvi.

Nometnes atklāšanas dienā dalībnieki devās svētku gājienā, mastā svinīgi tika uzvilkts nometnes karogs. Atklāšanas pasākumā piedalījās Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš, Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, Ikšķiles novada Veselības un sociālo lietu pārvaldes vadītājs Juris Saratovs, Veselības centra speciāliste Zanda Vītola, dienas centra «Saime» vadītājs Jurijs Lanavojs, kā arī brīvprātīgie no Ogres dienas centra, Lielvārdes dienas centra darbinieki un brīvprātīgie jaunieši no Ikšķiles, Ogres un Lielvārdes novada. Lielu ieguldījumu šīs nometnes tapšanā sniedza Ikšķiles novada pašvaldības jauniešu lietu speciāliste Agnese Jankuna, dienas centra «Saime» vadītājs Jurijs Lanavojs un Lielvārdes novada dienas centra vadītāja Vita Saleniece-Šmaukstele.

Nometnes dalībniekiem bija iespēja sadalīties komandās un piedalīties sportiskās aktivitātēs, sacenšoties savā starpā. Pēc spraigām sacensībām komandas tika apbalvotas gan ar diplomiem un medaļām, gan balvām. Visu vietu ieguvēji bija priecīgi par sasniegtajiem rezultātiem, man pašai bija iespēja uzklausīt pat vairākus sajūsmas pilnus stāstus par piedzīvoto. Laiku nometnes dalībnieki pavadīja ne tikai sportojot, bet arī iesaistoties radošajās darbnīcās – veidojot fotorāmīšus un krāsojot dekoratīvus akmentiņus. Pašu izgatavotajos fotorāmīšos varēja ievietot fotogrāfijas, kas tapa gatavas jau nometnes pēdējās dienas laikā.

 Nometnes IE[SPĒJA] dalībnieki izpilda savu pašsacerēto dziesmu. Ar mikrofonu – viena no brīvprātīgajām palīdzēm, ogrēniete Kristīne Eglīte.


Nometnes IE[SPĒJA] dalībnieki izpilda savu pašsacerēto dziesmu. Ar mikrofonu – viena no brīvprātīgajām palīdzēm, ogrēniete Kristīne Eglīte.

Dalībnieki paši sacerēja dziesmu, kas tika izpildīta noslēguma pasākumā. Tajā uzstājās un klātesošos ar skaistām dziesmām priecēja arī Baltkrievu nacionālās mūzikas ansambļa «Vjatļica» dalībnieki. Jau ne pirmo reizi šajā nometnē piedalījās vēl vieni viesi – biedrība «Atbalsts jauniešiem – invalīdiem» no Baltkrievijas pilsētas Stoļinas, kas ir Ikšķiles novada pašvaldības sadraudzības pilsēta. Mākslinieks Ziedonis Romāns turpat uz vietas zīmēja portretus un dāvināja tos saviem modeļiem. Nometnes dalībnieki šajās dienās apguva arī aktiermeistarību, bet noslēguma pasākumā parādīja, ko iemācījušies, attēlojot jūru, putnus, dzīvniekus un daudz ko citu.

Līgas, meitenes ar īpašām vajadzībām, mamma no Pļaviņām teic milzīgu paldies šīs nometnes organizatoriem, kā arī pārstāvjiem no vietējām pašvaldībām, kuri ieradās un atbalstīja dalībniekus viņu aktivitātē. Aizkustinātā sieviete uzsvēra, ka vēl nekur citur nav jutusies tik gaidīta kā šajā nometnē, un viņa ir laimīga, ka bija tāda iespēja – atvest uz «Turbām» savu meitu, kura pirms pāris gadiem smagi cieta satiksmes negadījumā.

Kopā ar nometnes dalībniekiem visas trīs dienas bija brīvprātīgie jaunieši no vietējiem novadiem. Elvis Kurpnieks no Lielvārdes kā brīvprātīgais palīgs šajā nometnē piedalījās jau trešo reizi. Elvis atklāj: «No šiem cilvēkiem es uzņemu pozitīvas emocijas, jo viņi ir smaidīgi, jauki un sirsnīgi. Man ir prieks strādāt un palīdzēt. Tiesa gan, šogad bija grūtāk nekā pērn, jo tagad biju savas komandas kapteinis, bet tā ir liela atbildība. Grūtākais bija saliedēt savu komandu un sākumā pat šķita, ka tas nebūs iespējams, taču mums viss lieliski izdevās – varēja just, ka viņi cenšas no visas sirds. Sporta spēlēs mēs ieguvām godpilno otro vietu. Esmu gandarīts par šajās dienā piedzīvoto!»

Kad nometnes dalībniekiem tika jautāts, vai viņiem patika un vai viņi piedalīsies arī nākamgad, atbildē skanēja vienbalsīgs «Jā!». Tas liecina, ka pasākums kārtējo reizi bija izdevies, sniedzot daudz prieka un siltu emociju tā dalībniekiem.

 

Keita Rožāne

Keitas Rožānes foto