Ogrē un Lielvārdē varēs satikt savu meistaru

[ A+ ] /[ A- ]

No 5. līdz 7.aprīlim jau 11.reizi 155 vietās Latvijā 306 dažādu prasmju meistari gaidīs ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes. Mūsu novados iespēja apmeklēt pasākumu «Satiec savu meistaru!» būs Ogrē un Lielvārdē.

Pasākums «Satiec savu meistaru!» ir 2009.gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums. Tas, kā ierasts, norisināsies vienlaikus ar projektu «Eiropas amatu prasmju dienas», kas aizsākts 2002.gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm, veicinot sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā.

Ogrē pasākums «Satiec savu meistaru!» notiks 6.aprīlī no pulksten 9.00 līdz 13.00 Ogres novada Kultūras centrā. To rīko Tautas lietišķās mākslas studija «Saiva». Meistare Santa Grinberga mācīs, kā pareizi iekārtot audeklu stellēs. Maksimālas dalībnieku skaits – 15. Informācija: Santa Grinberga, tālr. 26313588, e-pasta adrese – santa-grinberga@inbox.lv.

Lielvārdē satikt savu meistaru būs iespējams 5.aprīlī no pulksten 12.00 līdz 15.00 un 6.aprīlī no pulksten 12.00 līdz 16.00 Lielvārdes dienas centrā. Tur meistare Edīte Kuzmane apmācīs interesentus jostas aušanā bez stellēm un rakstainās audenes darināšanā. Maksimālais dalībnieku skaits – 16. Informācija: Edīte Kuzmane, tālr. 27144044, e-pasta adrese – lielvardes-amatnieki@inbox.lv.

Ieteikums pie meistariem pieteikties jau iepriekš, jo pasākuma dalībnieku skaits būs ierobežots!

Agate Gavare