Ogres ielas rekonstrukcijai netiek piešķirts valsts aizdevums

[ A+ ] /[ A- ]

Ķeguma iedzīvotāji interesējušies savā pašvaldībā par to, kad tiks uzsākti šogad ieplānotie rekonstrukcijas darbi Ogres ielā. Ogres iela vismaz pagaidām remontēta netiks, jo nav iespējams saņemt aizdevumu no Valsts kases, informē Ķeguma novada pašvaldība.

Ogres ielas rekonstrukcijas projekts paredz pilnīgu tās seguma nomaiņu (šobrīd ielu klāj nolietotas dzelzbetona plātnes), gājēju ietves un apgaismojuma, kā arī stāvvietu izbūvi. Projekta īstenošanas kopējās plānotās izmaksas pārsniedz 600 000  eiro, no kuriem 200 000 eiro bija ieplānoti pašvaldības 2019.gada budžetā, bet 400 000 eiro – kā aizņēmums no Valsts kases.

Ķeguma novada pašvaldība skaidro, ka diemžēl valdībai tagad ir citas prioritātes, tāpēc pašvaldībām būtiski mainīti valsts aizdevuma izsniegšanas nosacījumi. Šī iemesla dēļ Ķeguma novada pašvaldībai valsts aizdevums Ogres ielas rekonstrukcijas projekta realizācijai netiek izsniegts. Pašvaldībai šobrīd nav iespējas visus projekta realizēšanai nepieciešamos izdevumus segt no sava budžeta līdzekļiem. Apzinoties Ogres ielas nozīmi Ķeguma pilsētā, pašvaldība projekta realizāciju cer īstenot 2020.gadā.